Přečtěte si zajímavé redakční články, které se věnují tématu Závěsný květináč.
Léto přeje rostlinám. Obklopte se jimi, jak to jen půjde. A pokud nemáte na své zahradě či v bytě dostatek místa, zavěste je do prostoru. Zapomeňte ale na nudné květináče, v nádoby na pěstování rostlin můžete proměnit téměř cokoliv. Prohledali jsme za vás Pinterest a našli ty nejkrásnější nápady.
Pokud jste majiteli alespoň minibalkonu, zkuste si vypěstovat své vlastní jahody. Chuťově budou lepší než ty kupované, protože je necháte pořádně dozrát. Poradíme vám, které odrůdy jahod se hodí pro pěstování v nádobách a co potřebují, aby dobře plodily.
Jestli chcete pěstovat lobelky ze semínka, máte nejvyšší čas. Semena musí jít do země na konci ledna, maximálně během února.
Možná ani nevíte, že český název kalanchoe je kolopejka. Tento rod, mezi jehož zástupci byste našli i polokeře a keře, čítá přes dvě stovky druhů. Většinou koupíme jen rozkvetlou rostlinu v květináči, kterou po odkvětu mnozí lidé vyhodí. Jak ji ale pěstovat?
Surfinie je letnička vhodná do truhlíků i závěsných květináčů. Aby vytvořila bohatou kaskádu květů, potřebuje světlé stanoviště a správnou péči. Poradíme vám, jak ji pěstovat, a uvidíte, že kvetoucí surfinie budou obdivovat všichni kolemjdoucí.
Právem se jim přezdívá královny letniček. Jsou ozdobou oken, balkonů, teras i zahrad. Jejich nádherné trubicové květy vypadají úžasně samostatně i v kombinaci s jinými květinami. Podívejte se do naší galerie, pokochejte se a inspirujte. Našli jsme pro vás více než padesát fotek z celého světa.
Chystáte se sázet či přesazovat rostliny? Na to obvykle potřebujeme nové květináče a truhlíky. Na těch z loňska se podepsaly počasí a povětrnostní vlivy. Zjistili jsme proto pro vás, jaké výrobky se právě dají v obchodech sehnat a za kolik. Podívejte se do naší fotogalerie venkovních i interiérových květináčů.
Rostliny, které snášejí stín, většinou pocházejí z podrostů pralesa, kam dopadá už jen malá část světla. Patří mezi ně například některé druhy kapradin, marantovitých a áronovitých rostlin či fíkusů.
Myslíte, že pěstovat pokojové kapradiny je náročné a nedaří se vám to? Z krásně zelené rostliny máte za pár týdnů ubožáčka, který nepřežije první zimu? Poradíme vám, jak postupovat, aby kapradiny prospívaly i v panelovém bytě.
Podobná témata: Molice, Ochrana a péče, Balkon, Pestrolisté, Ratan, Letničky, DIY, Markýza, Pěstování, Záhon, Okrasná zahrada, Ovoce, Kapradiny, Zdraví, Suchý vzduch, Zahradní dekorace, Modrá, Káva, Jahodník, Interiér
Stejně jako lidé i psi spí v různých polohách. Někteří spí nejčastěji na boku, jiní v klubíčku a další zase na zádech s tlapami ve vzduchu. Vypozoruje-li jejich páníček jejich nejoblíbenější polohu, může se toho o svém chlupatém příteli hodně naučit.
Máte pocit, že je v srpnu na sázení zeleniny pozdě? Omyl. Když zasejete nyní, budete mít čerstvou zeleninu z vlastní zahrádky až do prvních mrazíků.
Máte na zahradě hromadu ovoce, ale marmelád a kompotů už je plná spíž a vám už se nechce nic dělat? Vyzkoušejte zavřeniny.
Také se vám doma postupně hromadí prázdná plata od vajíček? S trochou kreativity z nich společně s dětmi vyrobíte pěkné dekorace. Potřebujete pouze nůžky, barvy a lepidlo!
Rajčat a paprik se někdy urodí tolik, že je v čerstvém stavu nestačíte zkonzumovat. Jak je můžete zpracovat nebo uskladnit, aby vydržely co nejdéle? Usušte je, zamrazte nebo je skliďte ještě zelené a uložte do přepravek. Jak na to?