Přečtěte si o tématu Ráj. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Ráj, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Ráj.
Začínající podzim s sebou přináší sklizeň plodové zeleniny. Rajčata zrají, ale ne všechna stihnou dozrát venku – co s nimi? Nevěšte hlavu, není třeba je vyhazovat. Nazmar nemusí přijít nic z toho, co jste vypěstovali.
Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho ale neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.
Kovové oblouky porostlé rozkvetlými růžemi potěší pohled každého romantika a působivě vylepší každou zahradu. Můžete je nechat porůst i dalšími rostlinami, například plaménkem.
Rok co rok se snažíte vypěstovat velkou úrodu rajčat, ale spíš paběrkujete? Přestaňte při pěstování dělat tyhle chyby a radujte se už letos z velké úrody.
Nedáte dopustit na zeleninu z vlastní sklizně, ale sazenice pořizujete na trhu nebo v zahradnictví? Zkuste letos udělat změnu. Sadbu si předpěstujte. Nejenže vás to vyjde podstatně levněji, ale zároveň budete mít kvalitní a silné sazeničky.
Rajčat a paprik se někdy urodí tolik, že je v čerstvém stavu nestačíte zkonzumovat. Jak je můžete zpracovat nebo uskladnit, aby vydržely co nejdéle? Usušte je, zamrazte nebo je skliďte ještě zelené a uložte do přepravek. Jak na to?
Někteří z vás nemají k dispozici zahradu, a přesto by rádi vypěstovali vlastní rajská jablíčka. Máte-li balkon, je problém vyřešen – musíte jen vědět, jak se o rostliny správně postarat.
Máte sazenice rajčat a chcete je ochránit proti nepříznivému počasí? Není nic snazšího než je pěstovat pod fólií, kde jim neublíží déšť ani přízemní mrazíky. Postavte si fóliovník, rychle a levně.
Že je moc brzo? Kdepak, ve fóliáku rajčata porostou jak z vody a na výsev tyčkových rajčat pro výsadbu po zmrzlých není nač čekat.
Už jste sklidili první vlastní rajčátka a pravý vrchol sezóny je před vámi? Co udělat pro to, aby vám je nezničily choroby a jak pak bohatou úrodu zpracovat.
Právě teď je čas na pěstování salátu, ředkviček, kedlubnů, rajčat nebo paprik. Letošním hitem budou nejspíš rajče s exotickými zelenými plody, křehký tuřín a jedlé květy brutnáku. Jaké další novinky pro nás letos připravily semenářské trhy? Uvidíte, že je z čeho vybírat.
Mikrovlnná trouba se dá využít i k jiným věcem než jen k ohřívání jídla. Překvapí vás, co všechno tenhle domácí spotřebič dokáže. Pomůže vám s chlebem, citrusy i medem.
Od poloviny února do jeho konce je nejvhodnější doba k výsevu rajčat. Připravte si mělčí nádoby, květináčky či misky, do nichž nasypete písčitou kompostovanou zeminu, a na ni rozložte semena. Třeba novinky letošního roku.
Rajčata jsou v našich zahradách nejčastěji pěstovanou plodovou zeleninou, a kdo nemá zahradu, pěstuje v nádobách druhy vhodné pro balkon. Venkovní rajčata budete moci už za dva tři týdny vysazovat na záhony.
Do 7. března můžete navštívit Státní zámek Rájec nad Svitavou, jehož reprezentační interiéry s bezbariérovým přístupem jsou vyzdobeny kvetoucími keři kamélií, aranžmá z jejich květů, historickými i moderními paličkovanými a šitými krajkami. A jak se takové kamélie pěstují?
Vybrat si z několika desítek odrůd rajčat je obtížné. Rajčata vám musí vyhovovat chutí, barvou, velikostí plodů i dobou sklizně. Do pěstování se může pustit každý, a ten, kdo nemá zahradu, najde vhodné odrůdy i pro balkony.
Uvažovali jste někdy o koutku s růžemi, živém plotu z růží či omamně růžově vonící pergole? Pěstujte královny květin – růže mnoha tváří.
Jídelníček bohatý na rajčata, mrkev a listovou zeleninu pomáhá v boji s astmatem. Platí to především pro ženy.
Každý balkón a terasa se mohou proměnit v oázu zeleně, pestrých květů a vůní. Stačí osázet nádoby. Je nejvyšší čas začít.
Nová odrůda rajčat vyšlechtěná v Británii obsahuje lykopenu dvakrát více než běžné sorty. Je tedy skutečnou zbraní proti zákeřné chorobě nesoucí jméno rakovina. Lykopen obsažený v rajčatech je podle odborníků prevencí proti nádorovnému bujení. Tahle látka chrání buňky před vznikem mutací.
Lékaři už dávno vědí, že výborným a osvědčeným preventivním prostředkem proti rakovině jsou rajčata. Tyto červené plody totiž obsahují látku lykopen, která se řadí do skupiny antioxidantů. Pojídáním chutné zeleniny se můžeme preventivně chránit proti rakovinnému bujení. Právem proto staří Čechové nazvali nakyslé červené plody rajskými jablíčky.
Tým biologů objevil v zapadlé části Nové Guineje kus člověkem nedotčené přírody. Velde mnoha živočišných druhů bylo nalezeno několik neznámých druhů palem a květin.
Podobná témata: Užitečná zahrada, Bylinky, Balkon, Kompost, Záhon, Kamélie, Pěstování ze semen, Návod, Substrát, Jedlé květy, Kečup, Okrasná zahrada, Novinky na trhu, Rychlení, Česnek, Ventilátor, Pesto, Okrasné rostliny, Exotika, Plodová zelenina
Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.
Je tu první adventní neděle a s ní i čas zapálit první svíčku na adventním věnci. Pokud ho ještě nemáte, nepanikařte. Vyrobit si ho můžete i rychle a levně, jen z toho, co máte doma. Pro inspiraci pro vás máme více než padesát fotek.
Se svátkem Barbory, který připadá na čtvrtý prosinec, je spojen starý lidový zvyk. Pokud si svobodná dívka v tento den natrhá větvičky třešní nebo višní a ty jí na Štědrý den rozkvetou, dotyčná se do roka vdá.
Hmota, které se říká studený porcelán, je lehká, tvárná, skvěle vypadá, a co je nejdůležitější, připravíte ji doma za pár korun. Vyzkoušejte to! Vyrobte si z ní třeba nové vánoční ozdoby. Našli jsme pro vás návod na jejich výrobu.
Jsou roztomilí, vousatí, s obrovským bambulatým nosem a čepicí naraženou přes oči. Kdo alespoň jednoho nemá letos doma, jako by snad ani nebyl. Tyhle malé roztomilé vánoční postavičky, které si oblíbily nejen děti, ale i dospělí, totiž rozzáří vaše Vánoce! Inspiraci najdete ve fotogalerii.