Přečtěte si o tématu Lékárna. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Lékárna, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Lékárna.
Zázvorovník lékařský známe jako zázvor v podobě mletého koření a kořenových oddenků, které nabízejí supermarkety. Pro své léčivé nejen protichřipkové účinky vám přijde vhod zvláště v zimě. A co si ho rovnou zkusit vypěstovat?
Jahody, maliny, ostružiny, angrešt, rybíz, kanadské a kamčatské borůvky, brusinky, arónie, aktinidie, dřín, rakytník a další, méně známé drobné ovoce, můžete na zahradě pěstovat bez použití chemických prostředků. Jak na to?
Trápí vás rýma a nachlazení? Zapomeňte na útok na lékárnu a hromady kapesníků a zkuste to přírodní cestou. Vypěstujte si doma rýmovník – bylinu, která je nenáročná na udržování a pomůže vám posílit imunitu.
Ačokča je zajímavá zelenina, která se ve světě pěstuje již po tisíciletí, jen u nás je stále opomíjena.
Goji je již několik století neoddělitelnou součástí tradiční čínské medicíny. U nás se drobné plody podobné brusinkám začínají prosazovat jako přírodní antioxidant, který vás zbaví nejrůznějších neduhů.
Každý zná vysoký plevel s velkými listy, jehož plody se přichytávají na oblečení. Málokoho však napadne, že existuje šlechtěný lopuch, který je dokonce jedlý.
Klid, pohoda, uvolnění a vůně? To vše v sobě skrývá aromaterapie – metoda, při níž rostlinné oleje a silice příznivě působí na lidský organizmus. Její velkou předností je možnost využít ji, kdykoliv potřebujete.
Tahle statná bylina s chlupatým stonkem a listy tvoří nádherně modré květy. Pěstuje se od pradávna nejen jako okrasná rostlina, ale také jako výtečné ochucovadlo salátů a léčivka.
V posledních letech přibývá pěstitelů netradičních druhů drobného ovoce, mezi nimiž zaujme i odolná brusinka. Poradíme vám, jak se o ni postarat.
Podzim nám kromě dlouhých večerů přináší také nachlazení. Nemusíme hned běžet k lékaři – když na první škrábání v krku vyzkoušíme domácí prostředky a rostliny ze své zahrádky, bude nám určitě lépe.
Podobná témata: Jahodník, Bio, Bylinky, Dezinfekce, přírodní lék, Chemie, Altán, Užitková zahrada, Goji, Pěstování, Tymián, Zajímavosti, Léčivka, Fóliovník, Recepty, Včely, lampička, Okurky, Kiwi, Jídlo
Zahradnictví tradičně nabízejí muškáty, petúnie, surfinie, verbeny, lobelky a spoustu jiných letniček. Které vybrat? Samozřejmě rozhodující je orientace balkonu vůči světovým stranám, ale i tak si můžete vybírat z velkého množství rostlin. Pro inspiraci vám nabízíme výběr těch nejkrásnějších.
Že je moc brzy? Kdepak, ve fóliovníku rajčata porostou jak z vody a na výsev tyčkových rajčat určených k výsadbě po zmrzlých není nač čekat.
Květy šeříků jsou právě ve stadiu, kdy nezbývá mnoho a vykvetou naplno. Jejich omamná vůně patří ke květnu jako máloco jiného. Už nyní byste měli vědět, jak šeříky podpořit, aby vytvořily bohatá květenství i napřesrok.
Ač jeho název napovídá, že jde o rostlinku, se kterou nebude snadné vyjít, opak je pravdou a ve skutečnosti jde o nenáročnou bylinku. Jak ji správně pěstovat, co nutně potřebuje a co jí nejvíce škodí?
Rododendrony, česky zvané pěnišníky, jsou stejně jako azalky stvořené k tomu, aby svými bohatými květy rozzářily stinná místa zahrady. Patří proto k nejcennějším zahradním dřevinám – v době květu je nelze přehlédnout. Jak si ale mezi všemi vybrat a jak o ně pečovat?