Přečtěte si o tématu Keř. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Keř, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Keř.
Předzahrádka má dotvářet estetický rámec a zdůraznit vstup do domu. Kromě toho předzahrádka plní izolační, dekorativní a reprezentační funkci. Naše rady vám pomohou osázet ji tak, aby nedala mnoho práce.
Rostlin chápaných jako symbol Vánoc je dost. Podle podmínek, které jim můžete nabídnout, vyberte ty, jež ve vaší domácnosti mají šanci přežít svátky tyto i následující. A nejjednodušší řešení? Vánoční atmosféru vykouzlí větvičky.
Podzimní období je pro výsadbu dřevin, jako je hloh, nejvhodnější. Do zimy stihnou dobře zakořenit a na jaře využijí zimní vláhu. Nejdříve je samozřejmě třeba zvolit konkrétní druh či odrůdu hlohu, vybrat správné místo a potom můžete tyto keře začít sázet.
Nenechte si zkazit náladu sychravým počasím. Raději využijte dary, které nám podzimní příroda nabízí, a pusťte se do výroby nějaké krásné dekorace. Inspiraci najdete v galerii.
Proč pěstovat rostliny jen na okrasu? Zasaďte a starejte se o rostliny, které budou nejen dobře vypadat, ale budete z nich mít i užitek.
Pokud vám na zahradě roste několik keřů rybízu a letos vás čeká bohatá sklizeň, popřemýšlejte, jak plody zpracovat. Jednu z mnoha variant představuje rybízové víno, které bývá označováno za nejchutnější mezi ovocnými.
Z téměř neznámého keře se u nás během posledních let stala oblíbená stálice našich zahrad. Muchovník je totiž velmi nenáročný a bude vám růst v podstatě kdekoli. Co byste o jeho pěstování i tak měli vědět a jak zpracovat jeho plody?
Nedaří se vám pěstovat zahradní borůvky? Zimolez kamčatský je plně nahradí výbornou chutí i bohatou úrodou. S borůvkami ovšem nemá botanicky společného vůbec nic.
Květy magnolie patří k nejkrásnějším. Její pěstování nebývá náročné, přesto se občas mohou vyskytnout problémy. Jaký druh magnolie vybrat a na co si dát při péči o tuto rostlinu pozor?
Ať už se chystáte založit zahradu novou nebo jen plánujete kompletní renovaci zahrady staré, neměli byste se do toho pouštět bez rozmyslu. Připravte se na spoustu plánování a především práce. Vynaložené úsilí se vám ale rozhodně vyplatí. Výsledkem totiž bude prostor, kde budete rádi trávit svůj volný čas. Poradíme vám, jak při zakládání správně postupovat.
Pohled do praskajícího ohně, vůně opékajících se špekáčků, zpívání za doprovodu kytary. Posezení u táboráku k létu prostě patří, ne každý má ale ohniště k dispozici. Udělat ho, ať už na zahradě nebo v přírodě, ale není vůbec složité. Poradíme vám, jak na to.
Vánoční aranžmá se dá vytvořit téměř výhradně ze zdrojů z vlastní zahrady a blízkého okolí. Kromě jehličnanů použijte cesmínu, mahonii, břečťan či bobkovišeň a k dozdobení vyberte zajímavé plody, semena, větvičky a stébla.
O rakytníku je známo, že jeho plody mají obrovské množství vitaminu C, je velmi přizpůsobivý a snese téměř jakékoliv podmínky. Přesto se některým pěstitelům nedaří donutit keř k tomu, aby plodil pravidelně a vydatně. Co za tímto neúspěchem může stát a jak pěstovat rakytník tak, aby byla sklizeň vydatná?
Nejhorším měsícem pro alergiky je duben. Převládá pyl dřevin (olše, líska, topol, bříza, habr a tis) a začínají kvést i byliny – pampeliška, jitrocel a okrasné keře.
Mnoho zahrádkářů stále zápasí s otázkami, co hnojit, čím a v jakém množství dát rostlinám ten správný poměr živin. Poradíme, co rostlinám prospívá i jak hnojit a ušetřit.
Rozsáhlý rod kalin kvete od února do května, a navíc atraktivní červeně zbarvené podzimní listí zdobí zahradu i v zimě. Některé druhy nádherně voní a jsou mezi nimi keře vysoké, miniaturní i stálezelené.
V zahradě bývají často nejrůznější plochy, které jen těžko najdou využití. A právě tam jsou velmi vhodné keře, které i při minimální péči přinášejí jedlé plody a současně zahradu esteticky dotvářejí.
V množství okrasných keřů pěstovaných na zahradách pro krásná a zajímavá květenství se na kaliny trochu zapomíná. Je to škoda, protože kalina překvapí mnohotvárností opadavých i neopadavých listů a vonnými květenstvími různých tvarů.
Svídy budete znát z výslunných strání, kde jsou přes zimu jejich pruty nápadně zbarveny do vínově červena a výrazné žluté. Dokáží přežít i v extrémních podmínkách, a přesto se na ně stále zapomíná. Právě nyní je čas na jejich výsadbu.
Ačkoliv podzimní mrazíky připraví většinu okrasných keřů o barevné listí, nemusí být vaše zahrada smutná. Rozjasní ji a oživí plody různých tvarů i barev, které s podzimem dozrávají na okrasných keřích.
Stinné dvorky, severní části zahrad a také místa před vyššími stromy snadno oživíte s pomocí vhodně vybraných stínomilných keřů. Poradím vám, podle jakých zásad je vybírat a co vzít při rozhodování v úvahu.
Přejete si mít v zahradě zvláště pěkný kvetoucí keř, ale nemáte dostatek místa? Jestli je ještě k tomu vaše zahrádka spíš zastíněná, pak možná propadáte beznaději, že by se vám podařilo najít vhodný druh. Ale existuje: jmenuje se skimie.
Původ ozdobného zastřihování rostlin spadá už do předkolumbovské doby. Ve městě Tenochtitlán žilo více než tři sta tisíc domorodců. Ti vytvářeli obrovské zahrady včetně různě tvarovaných stromů a keřů.
Duben je u konce s dechem, ale ještě stále můžeme v zahradnictví nakoupit sazenice ovocných stromků a keřů. Co s nimi a jak je zasadit, aby dobře rostly?
Drobné keřovité ovoce se svými nároky velmi dobře hodí k ozelenění teras a balkonů. Ať už si vyberete z druhů tradičních, nebo naopak exotičtějších a méně známých, můžete se už letos těšit z první úrody.
Z mnoha keřů na jaře kvetoucích by vás mohl zaujmout čilimník. Doba pro jeho výsadbu nastává od časného jara, proto neváhejte a vysaďte si do zahrady alespoň jeden keř. Jaké typy existují?
Pravidelný řez okrasných keřů zajistí bohaté kvetení a pěkný vzhled rostlin po dlouhá léta. Záleží ovšem na tom, jaké keře pěstujete a kdy kvetou – jedině správným řezem ve správnou dobu totiž docílíte kýženého výsledku.
Červená, žlutá, zelená – barvy na semaforu, jež znají i malé děti. Ale víte o tom, že listy dřišťálů vám mohou nabídnout nejen tyto základní barvy, ale i jejich další kombinace?
Máte na zahradě ořechoplodec (ořechokřídlec) klandonský? Pokud ano, nyní byste jej měli seříznout. Poradíme vám jak a ty z vás, kteří tento modře kvetoucí keřík neznáte, seznámíme s ním i jeho nároky.
Půvab stálezelených listnatých a jehličnatých keřů oceníte hlavně v zimních měsících, kdy vynikne jejich krásná struktura. Aby se jim dařilo dlouhé roky, potřebují i v zimním období časově nenáročnou péči.
Chcete na zahradu zajímavé dřeviny, ale obáváte se nedostatku vodu nebo času k jejich závlaze? Vysaďte suchovzdorné keře: na rozdíl od rostlin suchomilných snesou bez pohromy i naše vlhká léta a suchu vzdorují v plném květu.
Všem milovníkům stálezelených ketoucích keřů doporučuji pořídit si alespoň jeden či dva pierisy. Určitě při nich nezůstanete a začnete se v krátké době pídit po dalších druzích, které budou dělat společnost již zabydleným keřům.
Podobná témata: Předzahrádka, Kalina, Vistárie, Výsadba, Listí, Vánoční hvězda, Táborák, Zdraví, Ruční práce, Zahrada, Listnáče, Věnec na dveře, Arónie, Drobné ovoce, Zelenina, Balkon, Stromy, Recepty, Úroda, Hyacint
Polštáře, deky, koberce, prostírání, košíky a spoustu dalších velkých i malých projektů můžete uháčkovat a vyzdobit jimi svou domácnost. Našli jsme pro vás ty nejzajímavější nápady na Pinterestu. Tak se inspirujte a pusťte se do díla.
Jablečný, vinný i obyčejný kvasný – ocet je výborný pomocník v domácnosti a je jedno, jaké přídavné jméno se k němu pojí. Je ekologický, účinný a velmi levný.
Jaro se blíží a každý správný zahradník a kutil už se ho nemůže dočkat. Až to počasí dovolí, vyrazte na zahradu. Prohledali jsme Pinterest a našli pro vás super triky, které vám usnadní život a zpříjemní práce na zahradě. Další jsou zas tak geniální, že se vyplatí je znát.
I když venkovní teplota stále padá pod nulu a za okny často poletuje sníh, blíží se nejvhodnější doba na to pustit se do pěstování téhle chutné zeleniny. Právě v únoru je totiž čas na to zasít semínka paprik. Poradíme vám, jak si z nich vypěstovat vlastní sazeničky.