Přečtěte si o tématu Jablka. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Jablka, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Jablka.
Jeřáb černoplodý, arónie, je nenáročný druh vhodný pro zahrady s půdou nepříliš bohatou na živiny. Bobulovité plody mají natrpkle nasládlou chuť a sklízejí se právě teď. Přečtěte si, jak je využít a jak arónii pěstovat.
Nejen děti, ale ani mnozí dospělí nedají bez kečupu ani ránu. Tak proč si ho nevyrobit z vlastní úrody, alespoň máte jistotu, že je ze zralých, zdravých rajčátek.
Čas sklizně kdoulí je právě nyní, na syrových si ale příliš nepochutnáte. Můžete z nich však připravit vynikající marmeládu, likér nebo je použít jako přílohu k masu. Květy i plody jsou navíc léčivé.
Začínající podzim s sebou přináší sklizeň plodové zeleniny. Rajčata zrají, ale ne všechna stihnou dozrát venku – co s nimi? Nevěšte hlavu, není třeba je vyhazovat. Nazmar nemusí přijít nic z toho, co jste vypěstovali.
Šípková marmeláda je považována za jednu z nejchutnějších, a přestože šípků bývá každoročně – na rozdíl od jiného ovoce – dostatek, spousta lidí, kteří si domácí marmelády jinak vaří, se o tuto nikdy ani nepokusila. Důvod? Obava, že je to příliš náročné. Není!
Kdy sklízet jablka a hrušky a jak je uskladnit? Máme pro vás přehlednou tabulku, díky které zjistíte, v jakém měsíci jednotlivé odrůdy česat. Prozradíme také, při jaké teplotě a vlhkosti je správně uskladnit, aby vám dlouho vydržely. K tomu přidáme spoustu dalších praktických tipů.
Podle čeho poznáte, že jablko či hruška již dozrály a nastal čas jejich sklizně? Jak co nejvíce prodloužit dobu trvanlivosti těchto plodů? Kde se skrývají nejvýživnější látky?
Také si pochutnáváte na letních odrůdách jablíček a hrušek? Určitě byste vyjmenovali mnoho nej, která mají, ale jedno jim přece jen chybí – dlouhá trvanlivost.
Poslední pozdní odrůdy jablek už jsou sklizeny – úroda byla tento rok opravdu bohatá. Pokud chcete, aby vám jablka vydržela v dobrém stavu až do jara, stačí dodržet několik pravidel, s nimiž vás seznámíme.
Naplnit sklep jablky ještě neznamená, že s nimi vydržíte až do příští sezony. Stačí špatné uskladění a máte po úrodě, kterou jste si tak vychvalovali. Co může, avšak nemusí vaše jablka postihnout?
Podobná témata: Ocet, Zahradní rostliny, Zahrádkářův diář, Úroda, Černý jeřáb, Máslo, Svačina, Marmeláda, Chemie, zavařování, Výživa a hnojení, Tymián, Droždí, cukr, hubnutí, Zdraví, Jablko, Povidla, Domácnost, Plody
Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.
Přivítejte léto i své návštěvy stylovým věncem na dveře. Nechte se inspirovat, jak by mohl vypadat. Můžete ho vytvořit z rostoucích i řezaných rostlin a stejně tak i umělých. V některých případech dokonce květiny vůbec nebudou potřeba!
Bylinky obsahují látky, které nám mohou pomoci v cestě za vysněnou postavou. Urychlí metabolismus, pomohou s nedostatečnou činností žlučníku, zbaví organismus nadbytečné vody. Které bylinky se hodí?
Sezóna bezinkových květů je v plném proudu, stačí se jen rozhlédnout kolem sebe. Keře obsypané voňavými „koláči“ z drobných kvítků najdete ve městě i ve volné přírodě. Tak proč je nevyužít třeba k přípravě sirupu, na který nedaly dopustit už naše babičky. Kromě toho, že skvěle chutná, má totiž i prokazatelné léčivé účinky.
Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.