Přečtěte si o tématu Hrozny. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Hrozny, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Hrozny.
Máte rádi lilie, ale nejste majiteli zahrady? Nevadí! Pořiďte si hybridy, dají se pěstovat i v květináčích. Stačí málo a hrnkovým liliím se u vás bude dařit.
Začínající podzim s sebou přináší sklizeň plodové zeleniny. Rajčata zrají, ale ne všechna stihnou dozrát venku – co s nimi? Nevěšte hlavu, není třeba je vyhazovat. Nazmar nemusí přijít nic z toho, co jste vypěstovali.
Až půlmetrové hrozny bílých, fialových či růžových květů, z nichž zrak přechází. Takové jsou vistárie, které patří k nejkrásnějším popínavým rostlinám.
Plody rybízu se od sebe neliší jen barvou a chutí. Mají rozdílné nároky na půdu a živiny, ale také každý z nich plodí na jiném dřevě. Poradíme vám, jaké odrůdy zvolit a jak řezat, aby rybízy dávaly co největší úrodu.
Kvetou jen dva až tři týdny a ve váze dlouho nevydrží. Vy se z jejich krásy ale můžete těšit celý rok. Stačí si domů pořídit nějaké dekorace s motivem šeříku. Inspiraci najdete v naší fotogalerii.
Zpříjemníte si rádi podzimní dny burčákem, ale nejste žádní znalci, a tak máte občas obavu, aby vás prodejci nenapálili? Ve Vinařství Jan Plaček jsme zjišťovali, jak má vypadat, vonět a chutnat kvalitní nešizený burčák.
Možná vás překvapí zjištění, že jedovaté rostliny máte na zahradě i vy. Nepropadejte hned panice; většina listnáčů, jehličnanů, trvalek a letniček je spíše nepoživatelná, než aby se jednalo o smrtelně jedovaté rostliny. Přesto není opatrnosti nazbyt.
Množství trvalek, jejichž květy se hodí do vázy, je úctyhodné. Poradíme vám, podle čeho si jednotlivé druhy vybrat, jak je vypěstovat a dále se o ně starat. Rozkvetlé záhony vám budou odměnou za péči, kterou jim věnujete.
Rádi byste se pustili do přeměny interiéru vašeho bydlení, ale takové, která bude snadná a poměrně levná? Pořiďte si zajímavé pokojové rostliny a spojte je s netradičními doplňky.
Solitérních trvalek budících v zahradě pozornost není mnoho. Líčidlo jedlé (Phytolacca esculenta) se ale v posledních letech zabydluje na zahradách i ve volné přírodě. Co je to vlastně za rostlinu? Stojí za to ji mít?
Sladké hrozny považovali za nejlepší ovoce již staří Římané. Lahodné bobule však můžeme sklízet také na vlastní zahradě. Ve skleníku ji můžeme vysadit i v podstatně vyšších polohách.
Podobná témata: Alergie, Zábava, Cibulnaté, hlíznaté, Hvězda, Zeď, Užitková zahrada, Zahrada, Terasa, Burčák, Jmelí, Zahrádkářův diář, Trvalky, Hortenzie, Kompost, Exotika, Květ, Zahrady, Keře, Muškáty, Úroda
Zahradnictví tradičně nabízejí muškáty, petúnie, surfinie, verbeny, lobelky a spoustu jiných letniček. Které vybrat? Samozřejmě rozhodující je orientace balkonu vůči světovým stranám, ale i tak si můžete vybírat z velkého množství rostlin. Pro inspiraci vám nabízíme výběr těch nejkrásnějších.
Že je moc brzy? Kdepak, ve fóliovníku rajčata porostou jak z vody a na výsev tyčkových rajčat určených k výsadbě po zmrzlých není nač čekat.
Květy šeříků jsou právě ve stadiu, kdy nezbývá mnoho a vykvetou naplno. Jejich omamná vůně patří ke květnu jako máloco jiného. Už nyní byste měli vědět, jak šeříky podpořit, aby vytvořily bohatá květenství i napřesrok.
Rododendrony, česky zvané pěnišníky, jsou stejně jako azalky stvořené k tomu, aby svými bohatými květy rozzářily stinná místa zahrady. Patří proto k nejcennějším zahradním dřevinám – v době květu je nelze přehlédnout. Jak si ale mezi všemi vybrat a jak o ně pečovat?
Ač jeho název napovídá, že jde o rostlinku, se kterou nebude snadné vyjít, opak je pravdou a ve skutečnosti jde o nenáročnou bylinku. Jak ji správně pěstovat, co nutně potřebuje a co jí nejvíce škodí?