Přečtěte si o tématu Hnůj. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Hnůj, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Hnůj.
Pokud vám nechutnají kupované brambory a máte k dispozici dostatečný prostor na zahradě či na poli, vypěstujte si je sami. Poradíme vám, jak sázet brambory, abyste se dočkali bohaté úrody.
Mladým rostlinkám mráz nesvědčí. Aby mohly začít dřív růst, je třeba je před mrazem ochránit. K tomu slouží pařník, v němž lze mladé rostliny předpěstovat a zahájit tak zahradnickou sezonu již v únoru či březnu.
Blíží se čas věnovat růžím jarní péči, ať už jde o růže na záhonu, v předzahrádce, na pergole či u zdi. Poradíme vám, jak správně udělat jarní řez a kolik místa budete při nové výsadbě potřebovat.
Patizon se znovu objevuje na našich zahrádkách. Obsahuje spoustu minerálů a vitamínů, má málo kalorií, chutná báječně a v kuchyni se dá upravit na mnoho způsobů. Za dobrých podmínek roste jako z vody a plodí jako o závod. Jak ho správně pěstovat, aby byl užitek co největší?
Někteří z vás nemají k dispozici zahradu, a přesto by rádi vypěstovali vlastní rajská jablíčka. Máte-li balkon, je problém vyřešen – musíte jen vědět, jak se o rostliny správně postarat.
Roste vám na zahradě reveň? Pak byste neměli zapomenout, že nastalo období, kdy sklízíme její mohutné řapíky. Poradíme vám, jak při sklizni správně postupovat, a pro vás, kteří rebarboru neznáte, máme zase tipy, jak si ji snadno vypěstovat.
Kolik znáte druhů asparágusů. Vsadíme se, že tak dva – jeden se dává do kytic jako doplňková zeleň a špargl neboli chřest je oblíbenou lahůdkou. Nabízíme vám další druhy ke zkrášlení domova i tipy, jak tuto rostlinu pěstovat.
Pokud jste nestihli podzimní termín, právě teď, v brzkém jaru, je další možnost, kdy zasadit česnek. Poradíme vám, jaké vybrat odrůdy, jaký je rozdíl mezi paličákem a nepaličákem, kam a kdy česnek zasadit a jak na to.
Vydejte se do běžně nepřístupných zahrad zámku Žďár nad Sázavou, který v posledních letech zvelebovala gruzínská princezna Thamara Kinská. Zároveň pokud máte tvořivého ducha, můžete se se svým florálním objektem přihlásit do soutěže a vyhrát 15 000 Kč.
O rakytníku je známo, že jeho plody mají obrovské množství vitaminu C, je velmi přizpůsobivý a snese téměř jakékoliv podmínky. Přesto se některým pěstitelům nedaří donutit keř k tomu, aby plodil pravidelně a vydatně. Co za tímto neúspěchem může stát a jak pěstovat rakytník tak, aby byla sklizeň vydatná?
Podobná témata: Samozavlažovací, Zelenina, Skladování, Ibišek, Výsadba, Ochrana a péče, Brambory, Balkonové rostliny, Rajčata, Rakytník, Zalévání, Pěstování, Balkón, Klíčení, Přesazování, Okrasné rostliny, Úroda, Exotika, Asparagus, Opylovači
Rok co rok se snažíte vypěstovat velkou úrodu rajčat, ale výsledky jsou nevalné? Přestaňte při pěstování dělat chyby a radujte se už letos z velké úrody. Praktické rady k pěstování rajčat najdete také ve videu v úvodu článku.
Zahradnictví tradičně nabízejí muškáty, petúnie, surfinie, verbeny, lobelky a spoustu jiných letniček. Které vybrat? Samozřejmě rozhodující je orientace balkonu vůči světovým stranám, ale i tak si můžete vybírat z velkého množství rostlin. Pro inspiraci vám nabízíme výběr těch nejkrásnějších.
Rododendrony, česky zvané pěnišníky, jsou stejně jako azalky stvořené k tomu, aby svými bohatými květy rozzářily stinná místa zahrady. Patří proto k nejcennějším zahradním dřevinám – v době květu je nelze přehlédnout. Jak si ale mezi všemi vybrat a jak o ně pečovat?
Ač jeho název napovídá, že jde o rostlinku, se kterou nebude snadné vyjít, opak je pravdou a ve skutečnosti jde o nenáročnou bylinku. Jak ji správně pěstovat, co nutně potřebuje a co jí nejvíce škodí?
Že je moc brzy? Kdepak, ve fóliovníku rajčata porostou jak z vody a na výsev tyčkových rajčat určených k výsadbě po zmrzlých není nač čekat.