Přečtěte si o tématu Dílo. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Dílo, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Dílo.
Hmyzu v posledních letech ubývá závratnou rychlostí a vědci varují, že by mohl do sta let vyhynout, což by způsobilo naprostý kolaps našeho ekosystému. Každý může pomoci jeho úbytek zpomalit – třeba tak, že mu poskytne místo k bydlení. Postavte si na zahradě hmyzí domeček. Tady je návod včetně fotek.
Den matek v Česku připadá na druhou květnovou neděli. Vzdejte poctu maminkám a vyrobte jim hezký dárek, který potěší mnohem víc než dárek kupovaný. Zkuste třeba originální stromek plný pralinek, který s naším podrobným návodem zvládne vyrobit každý. Inspirovat se můžete i některým dalším z našich tipů.
Jestli vám zbylo pár posledních vlastnoručně vypěstovaných kousků zeleniny a vy už nevíte, jak je zpracovat, vyzkoušejte pickles. Kvašená zelenina vám během zimních dnů dodá pořádnou dávku vitaminů. Využít můžete květák, zelí, mrkev, červenou řepu, prostě cokoliv.
Taky vám ve škole říkali, že neumíte kreslit, a vy se dodnes stydíte vzít do ruky štětec? Prohledali jsme Pinterest a našli krásné, zajímavé a hlavně jednoduché obrázky, které zvládne namalovat každý. Tak odložte stud a pusťte se do díla!
Uvažujete o založení skalky? Poradíme vám, jak naplánovat jednotlivé kroky. Nejdřív je třeba vybrat vhodné místo a odplevelit ho. Potom je na řadě stavba skalky a její osázení. Tipy na rostliny najdete i ve videu v úvodu článku.
Ač byl patchwork původně nutnost, aby se ani kousek látky nemusel vyhodit, nyní touto technikou vznikají samostatná umělecká díla. Nevyzkoušíte si také něco ušít?
Se stropním lustrem si v obýváku nevystačíte. Buď bude muset být světlo zbytečně silné, abyste u něj mohli i číst, nebo při něm neuvidíte, když si budete chtít zašít knoflík. Jak to udělat, abyste dobře viděli?
Domácí úroda má tu výhodu, že není závislá na počasí. Podmínky vhodné pro růst hub totiž můžete snadno simulovat. Nejčastěji se pěstují žampiony a hlíva ústřičná. Pokud máte pár vzrostlých stromů, můžete koupit sadbu hřibovitých hub, která se prodává v práškové variantě či jako suspenze s živými zárodky.
V teplých měsících se ptáci bez zdroje vody neobejdou. Chcete-li, aby se usídlili na vašem pozemku a v sezoně jej pravidelně zbavovali množství škodlivého hmyzu, postarejte se o to, aby se měli kde napít, případně i vykoupat.
Krmítka pro ptáky jsou na mnoha zahradách, protože lidé jsou zvyklí obyvatele své zahrady dokrmovat. Už si ale neuvědomují, že ptáci a další živí tvorové potřebují i vodu. V těchto vedrech, kdy nikde nejsou kaluže, mohou zahynout žízní nebo se naopak utopit v kašně.
V kuchyňských prostorách patří mozaiky mezi oblíbené obklady. Dokážou místnost zútulnit a zároveň jí dodat na originalitě, vtisknout jí osobitost a živost. Pokud se tedy chystáte rekonstruovat kuchyň a uvažujete o změně, podívejte se do naší velké fotogalerie a načerpejte inspiraci.
Podobná témata: Návod, Skalka, Zahradní rostliny, hlíva, Kvašení, Hmyz, Koupání, Květ, Zlato, Síto, Okrasná zahrada, Obklady, DIY, Fén, Šperky, patchwork, Den matek, Podběl, Balkon, Parazit
Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.
Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?
Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.
Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?
Bydlíte v malém bytě a potřebujete, aby vypadal větší? Není třeba se hned stěhovat, s chytrými nápady dokážete prostor proměnit k nepoznání – bude působit otevřeněji a přívětivěji.