Přečtěte si o tématu Čtvrtý rok. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Čtvrtý rok, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Čtvrtý rok.
Každý, kdo pěstuje rakytník, vám potvrdí, že jeho sklizeň není úplně snadná. Dá se vůbec toto ovoce, které v sobě skrývá vitaminy, karoten, třísloviny i stopové prvky, sklidit snadno a rychle? A na co všechno jeho plody můžeme použít?
O rakytníku je známo, že jeho plody mají obrovské množství vitaminu C, je velmi přizpůsobivý a snese téměř jakékoliv podmínky. Přesto se některým pěstitelům nedaří donutit keř k tomu, aby plodil pravidelně a vydatně. Co za tímto neúspěchem může stát a jak pěstovat rakytník tak, aby byla sklizeň vydatná?
Koncem léta se nabídka venkovních kvetoucích rostlin zúží na chryzantémy a vytrvalé pozdní astry. Když nějaký čas počkáte, objeví se i pestrobarevné keříky vřesů a vřesovců, neklamná známka podzimu.
Vůně i modrofialková barva levandule lékařské (Lavandula officinalis) umí člověka příjemně omámit. K jejímu pěstování nemusíte mít ani zahradu: levandule dobře poroste i v květináči, když jí dopřejete podmínky, které potřebuje.
Sklízíme rybíz, začne sběr angreštu, malin a ostružin, velkoplodých borůvek i brusinek. Jak se postarat o keře (a stromky drobného ovoce), aby příští úroda byla stejně bohatá jako ta letošní?
Odpady obyčejně končí na skládkách, ale někde z nich umí stvořit praktické výrobky. Že mnoho z nich využijí zahrádkáři, nám pověděl Jan Mec jr. ze společnosti Transform se sídlem v Lázních Bohdaneč.
Také se občas nevyznáte v ovoci, které se k nám dováží ze zahraničí? Máte pochyby, jak ho jíst a k čemu se v kuchyni hodí? A co samotný výběr plodů? Poznáte, zda jsou zralé, nebo ještě potřebují „dojít“?
Každý ví, že na balkoně není nikdy místa nazbyt. Chcete-li posedět mezi svými oblíbenými rostlinami a vzájemně si s nimi přitom nepřekážet, zkuste je pěstovat v jiné podobě – jako stromkové.
Podobná témata: Úroda, Užitečná zahrada, Pěstování orchidejí, Plánování a architektura, Orchidejová poradna, Levandule, Ochrana a péče, Choroby a škůdci, Skořápkoviny, Zahrada, Kumkvat, Zahrady, Ovoce, Recepty, Zdraví, Zemina, Zatravňovací dlažba, Balkon, Přesazování, Zahradní stavby
Zamiokulkas se v současnosti řadí mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač exotický, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny – na trhu se objevil jen před pár lety, ale rychle si vydobyl své místo na slunci.
Bílá barva je praktická, univerzální, dobře se kombinuje, ale po čase může být i pěkně sterilní. Nebojte se sáhnout při malování bytu po živé barvě. Pokud se bojíte, že bude moc výrazná, stejně jako při tapetování ji můžete použít jen na jednu stěnu. Co zkusit i modrou nebo zelenou?
I když venkovní teplota stále padá pod nulu a za okny často poletuje sníh, blíží se nejvhodnější doba na to pustit se do pěstování téhle chutné zeleniny. Právě v únoru je totiž čas na to zasít semínka paprik. Poradíme vám, jak si z nich vypěstovat vlastní sazeničky.
Sezóna chřipek a nachlazení je v plném proudu. Rýmě a kašli unikne jen málokdo z nás. Není ale nutné vše řešit jen prášky a předraženými přípravky z lékárny. Nepříjemné příznaky pomůže zmírnit třeba rýmovník. Máme pro vás návod, jak si z něj doma vyrobit sirup a mast.
Přemýšlíte o nějakém zajímavém a stylovém novém doplňku, který oživí váš interiér? Pak byste si určitě měli pořídit rostlinné akvárium. To může zdobit celou stěnu pokoje, stačí vám na něj ale i obyčejná váza či větší sklenice. Poradíme vám, jak ho založit a jaké rostliny pořídit, aby vypadalo pořád skvěle.