Přečtěte si o tématu Cornus. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Cornus, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Cornus.
Jahody, maliny, ostružiny, angrešt, rybíz, kanadské a kamčatské borůvky, brusinky, arónie, aktinidie, dřín, rakytník a další, méně známé drobné ovoce, můžete na zahradě pěstovat bez použití chemických prostředků. Jak na to?
Vánoční aranžmá se dá vytvořit téměř výhradně ze zdrojů z vlastní zahrady a blízkého okolí. Kromě jehličnanů použijte cesmínu, mahonii, břečťan či bobkovišeň a k dozdobení vyberte zajímavé plody, semena, větvičky a stébla.
V zahradě bývají často nejrůznější plochy, které jen těžko najdou využití. A právě tam jsou velmi vhodné keře, které i při minimální péči přinášejí jedlé plody a současně zahradu esteticky dotvářejí.
Svídy budete znát z výslunných strání, kde jsou přes zimu jejich pruty nápadně zbarveny do vínově červena a výrazné žluté. Dokáží přežít i v extrémních podmínkách, a přesto se na ně stále zapomíná. Právě nyní je čas na jejich výsadbu.
Mám ty túje stříhat v létě, nebo až na jaře? Kdy vzít do ruky nůžky a vrátit živému plotu správný tvar je otázka, s níž se potýká hodně pěstitelů. Poradíme vám, jak na to.
Dnes vám nabídneme pár tipů, jak vytvořit zajímavou, a přitom jednoduchou zahradu založenou na tradičních druzích rostlin, jež od nás nebudou vyžadovat speciální pěstitelské postupy.
Ačkoliv podzimní mrazíky připraví většinu okrasných keřů o barevné listí, nemusí být vaše zahrada smutná. Rozjasní ji a oživí plody různých tvarů i barev, které s podzimem dozrávají na okrasných keřích.
Kdo by nechtěl mít vlastní oázu klidu? Vaše zahrada může být takovým místem nerušeného soukromí, které pro vás vytvoří živý plot: ochrání vás před hlukem, prachem i zvídavými pohledy kolemjdoucích.
Při pohledu na zimní zahradu zjistíte, že postrádá barevnost, kterou nevyváží ani stálezelené keře nebo jehličiny. Co s tím? Zpestřit okolí vašeho obydlí pomohou v tomto období dřeviny s barevnou kůrou.
Pro většinu keřů a pnoucích rostlin pěstovaných v zahradách právě nastává doba letního řezu. Udržujeme jím tvar rostlin, podporujeme je v bohatším kvetení, zlepšujeme jejich zdravotní stav a prodlužujeme jim věk.
Podobná témata: Fialová, Kalina, Okrasná zahrada, domácí lékárna, Temnoplodec, Ovoce, Lichořeřišnice, Bez chemie, Zábava, Stromy, Zahrada, Myrobalán, Zdraví, Dřín obecný, Zimní zahrada, Rakytník, Živý plot, Arónie, Kaštan, Vistárie
Zahradnictví tradičně nabízejí muškáty, petúnie, surfinie, verbeny, lobelky a spoustu jiných letniček. Které vybrat? Samozřejmě rozhodující je orientace balkonu vůči světovým stranám, ale i tak si můžete vybírat z velkého množství rostlin. Pro inspiraci vám nabízíme výběr těch nejkrásnějších.
Že je moc brzy? Kdepak, ve fóliovníku rajčata porostou jak z vody a na výsev tyčkových rajčat určených k výsadbě po zmrzlých není nač čekat.
Květy šeříků jsou právě ve stadiu, kdy nezbývá mnoho a vykvetou naplno. Jejich omamná vůně patří ke květnu jako máloco jiného. Už nyní byste měli vědět, jak šeříky podpořit, aby vytvořily bohatá květenství i napřesrok.
Rododendrony, česky zvané pěnišníky, jsou stejně jako azalky stvořené k tomu, aby svými bohatými květy rozzářily stinná místa zahrady. Patří proto k nejcennějším zahradním dřevinám – v době květu je nelze přehlédnout. Jak si ale mezi všemi vybrat a jak o ně pečovat?
Ač jeho název napovídá, že jde o rostlinku, se kterou nebude snadné vyjít, opak je pravdou a ve skutečnosti jde o nenáročnou bylinku. Jak ji správně pěstovat, co nutně potřebuje a co jí nejvíce škodí?