Přečtěte si o tématu Červen. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Červen, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Červen.
Milujete čerstvé jahody? Pokud člověk nemá zahradu a nechce jahody kupovat v obchodě, nabízí se samosběr jahod. Přinášíme vám přehled míst v jednotlivých krajích České republiky, kde si můžete nasbírat jahody. Situace k 2. červnu 2023.
Chcete mít na zahrádce nejsladší, největší a nejchutnější jahody? Velkoplodý jahodník nabízí mnoho odrůd, z nichž si lze vybrat a budete sklízet od jara až do podzimu.
Plody rybízu se od sebe neliší jen barvou a chutí. Mají rozdílné nároky na půdu a živiny, ale také každý z nich plodí na jiném dřevě. Poradíme vám, jaké odrůdy zvolit a jak řezat, aby rybízy dávaly co největší úrodu.
Na horách sejou hrách, na dolině špenát a červenou řepu... Dětská říkanka je dobrá mnemotechnická pomůcka, když zapomenete, kdy co vysévat. Na první pohled nesourodá trojice má totiž mnoho společného – pěstuje se na každé zahrádce.
Postupující podzim se loučí opravdu velkolepě: stále výraznější červená barva listů opadavých stromů a keřů zahradu ve slunečním svitu doslova prohřeje. I mlhavá rána jsou snesitelnější s optimistickou červení barevného listí.
Měsíc, na který se tolik těšíme, je tu. Přichází červenec, čas prázdnin a odpočinku. A kde jinde relaxovat než na své zahradě? Bez práce to ovšem nebude: rostliny se bez naší péče v letních vedrech neobejdou.
Ledenec červený je širší veřejnosti téměř neznámý, byť je jeho pěstování prakticky bezproblémové.
Co se pěstování zeleniny týče, letní období neznamená konec výsevů. Naopak, na své zahrady můžete vysít nejrůznější kultury s krátkou vegetační dobou. Vyberte si, které druhy oblíbených zelenin si v létě zaslouží vaši pozornost.
V dnešní poradně se podíváme na kvetoucí pahlízky orchideje Dendrobium nobile, prozkoumáme skvrnky na Oncidiu, doplníme informace o letnění orchidejí v korunách stromů a nezapomeneme ani na Phalaenopsis.
Bez letnění některé orchideje nepokvetou. Chcete vědět, proč je pro ně pobyt venku nezbytností, jak s orchidejemi správně zacházet a nač dát pozor? Důležitá je i správná výživa: doporučíme vyzkoušená hnojiva na list.
První prázdninový měsíc přináší další bylinkové hody. Můžete sbírat jednak rostlinky, o nichž jsme psali v červnu, ale i jiné druhy. Dnes vám jich přiblížíme pět a povídání o nich doplníme zajímavými recepty.
Záhony uvolňují brambory a ředkvičky, také salát pomalu končí, zatímco špenát už je dávno pasé. Na jejich místo můžeme vysévat na počátku léta třeba fenykl či pekingské zelí.
V červenci už v zahradě pilně sklízíme plody své práce. Jenže sotva nad něčím zaplesáme, objeví se další činnosti. Červenec bývá dost suchý a náročný na zavlažování.
Podobná témata: Jahodník, Exotika, Opora, Pesto, Levandule, Zahrádkářův diář, Jak vybrat, křen, Sazenice, Plánování a architektura, Jahodník velkoplodý, Kořenová zelenina, Zelenina, Zajímavosti, Choroby a škůdci, Zahradní rostliny, Fazole, Odrůdy, Rybíz, Pokojové rostliny
Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.
Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?
Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.
Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?
Bydlíte v malém bytě a potřebujete, aby vypadal větší? Není třeba se hned stěhovat, s chytrými nápady dokážete prostor proměnit k nepoznání – bude působit otevřeněji a přívětivěji.