Přečtěte si o tématu Atlas. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Atlas, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Atlas.
Dáváte raději přednost mocné síle přírody před chemickými koktejly z lékárny? Bylinky skutečně dokážou zázraky. Je ale důležité znát pár pravidel pro jejich sběr i uložení, aby neztratily nic ze svých léčivých vlastností.
Cedry, impozantní jehličnaté stromy, jsou zmiňovány už v Bibli. Jejich nezaměnitelný vzhled, dlouhověkost, vůně, odolnost i kvalita dřeva z nich dělají jeden z nejzajímavějších jehličnanů. Jak je to však s jeho pěstováním u nás? Seznamte se s jednotlivými druhy a jejich nároky.
Kde a kdy houby nejvíc rostou? A jaký druh je v tuzemsku nejjedovatější? Pokud rádi sbíráte houby nebo se o ně jen zajímáte, pak určitě oceníte nové pořady internetové televize Mall.tv, kde například můžete pozorovat, jak houby rostou či se dozvíte, jak se vrátit z lesa s košíkem plným hub.
Pochutnáte si rádi na melounech? Nemusíte bydlet jen na jihu, aby se vám je podařilo vypěstovat doma na zahradě v bio kvalitě. Poradíme vám, jak na to. Základem je volba správné odrůdy a místa výsadby.
Melouny jsou poměrně málo pěstovanou zeleninou, navíc kvalitní sadbu nelze snadno získat. Jejich sazenice si proto naroubujte sami. Tuto praktickou zkušenost potom můžete zúročit například i při roubování okurek.
Zasadili vaši předkové strom někam, kde se vám dnes vůbec nehodí? Přečtěte si o postupu, kterým se takový strom dá přesadit, a pak se rozhodněte, zda to zvládnete sami, nebo tento úkol zadáte specializované firmě.
Máte rádi bylinky? Je tu čas jejich sběru. I malá zahrada se vám stane dobrým zdrojem aromatických, chutných i léčivých druhů, které oceníte zvláště v zimním období.
Možná také patříte k těm, koho pod stromečkem nejvíc potěší pěkná kniha. Pro zahrádkáře a pěstitele vyberte jako vánoční dárek publikaci, k níž se budou rádi vracet po celý rok.
Podobná témata: Choroby a škůdci, Meloun, Ochrana a péče, Byliny, Máta peprná, Japonský javor, Zdraví, Zahrádkářův diář, Úroda, Bříza, Fóliovník, Příroda, Hnojivo, Dřeviny, Zelenina, Výživa a hnojení, Trouba, Zahrady, Zahradní rostliny, Domácí škůdci
Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.
Přivítejte léto i své návštěvy stylovým věncem na dveře. Nechte se inspirovat, jak by mohl vypadat. Můžete ho vytvořit z rostoucích i řezaných rostlin a stejně tak i umělých. V některých případech dokonce květiny vůbec nebudou potřeba!
Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.
Bylinky obsahují látky, které nám mohou pomoci v cestě za vysněnou postavou. Urychlí metabolismus, pomohou s nedostatečnou činností žlučníku, zbaví organismus nadbytečné vody. Které bylinky se hodí?
Říkáte si, že letos by to chtělo zužitkovat třešně i nějakým novým způsobem? Kromě zavařování, pálení a výroby džemu se můžete pustit do přípravy třešňového likéru. Je snadná a velmi rychlá. Pokud u vás zrají třešně dřív, takže už je máte zpracované, použijte na likér višně, rybíz nebo maliny.