Sprcha nás zajímá stejně jako vás, k tomuto tématu jsme připravili už řadu zajímavých článků. Přečtěte si je.
Toužíte trochu se zchladit v horkých letních dnech? Využijte vodní mlhu, která má na rozdíl od klimatizace pro lidské tělo samé benefity. Jak funguje, jaké typy vodní mlhy existují a jakou péči potřebují?
Venkovní sprcha přijde vhod všem, kdo mají byť jen malý kousek zahrady. Nabídne vám nejen příjemné ochlazení v horkých dnech, ale i možnost umytí se po práci na zahradě či po sportu. Jak si vytvořit intimní prostor, v němž se budete cítit příjemně jako ve wellness?
Není třeba mít na každé sprchování vypraný ručník. Je ale třeba mít ho dokonale uschlý. Sušáků na ručníky existuje celá řada a je jen na vás, jaký si vyberete.
Nedostatek místa v koupelně je sice otravný, ale rozhodně není překážkou, pokud chcete vytvořit útulný prostor, kde si odpočinete a načerpáte novou energii. Našli jsme pro vás ty nejkrásnější malé koupelny, abyste mohli načerpat hromadu inspirace.
Než si pořídíte tu pravou baterii pro sprchový kout, musíte si ujasnit, co vlastně od baterie očekáváte. Podle toho se odvíjí nejen její funkce, ale nakonec i cena.
Chystáte se rekonstruovat koupelnu a stále nevíte, zda je lepší sprcha, nebo vana? Každá varianta má svá pro a proti. Poradíme vám, jak vybrat tu, která vám bude nejvíc vyhovovat.
Už vás omrzelo nudné plavání v bazénu či jezírku? Je mnoho možností, jak si letní vedra zpříjemnit, například vodopádem, romantickým osvětlením nebo atrakcí pro děti. Vybrali jsme pro vás doplňky, které nestojí „majlant“.
Málokdo má času na rozdávání, a přitom bychom všichni měli práci a hektické životní tempo kompenzovat cílenou relaxací. Jak se s tím vypořádat? Pořiďte si malé wellness centrum přímo doma.
Nemáte-li sprchu, pořiďte si ji! Je to dobrá investice – nejen nyní – v rámci úsporných opatření, ale i výhledově. Až se budete hůř pohybovat, bude vám vana k ničemu.
Kdykoli a v soukromí – to jsou dvě hlavní přednosti vašeho privátního wellness, ať už si pod tímto označením představíte cokoli. My vám připomeneme konkrétní možnosti, jak se dá vybavit vaše soukromá relaxační oáza v interiéru.
Radost z nádhery kvetoucích azalek a rododendronů může být zkalena nepříjemným zjištěním, že s rostlinou něco není v pořádku. Listy vadnou, květní pupeny zasychají, přírůstky jsou deformované…
Uprostřed července nám horko nedovolí ani dýchat. Když se však uklidíme do klimatizovaných nákupních středisek, může nás mile překvapit výprodej zahradních potřeb.
Podobná témata: Baterie, Koupelna, Vodní mlha, Saunování, Zahrady, Poličky, Ostatní články, Reality, Osvětlení, Difuzér, Nářadí a stroje, plast, pračka, Listnáče, Výroba, Vlasy, Sušák na prádlo, kůže, Vodní prvky v zahradě, Koupání
Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.
Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?
Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.
Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.
Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?