Téma Pomněnky nás zajímá stejně jako vás, připravili jsme k němu už řadu zajímavých článků. Přečtěte si je.
Předzahrádka má dotvářet estetický rámec a zdůraznit vstup do domu. Kromě toho předzahrádka plní izolační, dekorativní a reprezentativní funkci. Naše rady vám pomohou osázet ji tak, aby nedala mnoho práce.
Zaseté letničky nevzešly a „straší“ vám na zahradě prázdné místo? Snadná pomoc – vysejte některou z dvouletek a máte po starosti. Právě teď v červnu je pro jejich výsev ten správný čas.
Skleníky i pařeniště dokáží prodloužit zahrádkářskou sezonu a současně umožní vypěstovat i takové teplomilné druhy rostlin, jimž se volně na záhonu především v chladnějších oblastech naší země nedaří tolik, aby měly kvalitní úrodu. Poradíme vám, jak je využít během celého roku.
Něžné, drobné, modré kvítky se hojně vyskytují v české přírodě. Z pomněnky lesní byly vyšlechtěny i velkokvěté odrůdy, které vám jako trvalky budou dělat radost na zahrádkách i v truhlících.
Kytice z květinářství vypadá nádherně, ale je drahá a často i neekologická, protože květiny k nám domů putují až z druhého konce světa, i když v poslední době se začínají květiny zase pěstovat i u nás. Přesto, co takhle je ve váze nahradit drobnými kvítky, které najdete na nejbližší louce či v neupraveném zákoutí ve městě?
V březnu na nás čeká spousta úkolů. Zopakujme si proto, které to jsou, a nachystejme se na ně. Nezapomínejme ovšem na pranostiku, která praví, že v tomto měsíci se ještě budeme hřát za kamny. Nicméně i tak už začíná dost práce: na řadu přichází přesazování rostlin, množení, výsevy a práce ve skleníku.
Představíte-li si tulipány, vybaví se vám štíhlí elegáni hýřící nejrůznějšími barvami, kteří se rok co rok objevují v jarní zahrádce.
Září se hodí k tomu, abyste se pustili do sázení dvouletek – jen tak příští rok vykvetou macešky, sedmikrásky, hvozdíky, měsíčnice, slézy, pomněnky, zvonky, štětky, pryšce, starčeky a další druhy.
První jarní dny jsou na dosah, proto je správný čas připravit se na nejpříjemnější práci jara. Vybírejte, čím se až do podzimu potěšíte na balkonech a terasách!
O nadcházejícím víkendu nás čeká krásné počasí. Neváhejte a přeneste si kousek květinového jara i k sobě domů. Podle floristů má být hravé, veselé a hlavně nabité vtipnými nápady a energií.
Podobná témata: Plánování a architektura, Jahodník, Zahrada, Kytice, Venkovní truhlíky, Tulipány, Rakytník, Pěstování, Dlažby, Okrasné rostliny, šalvěj, Opora, Sedmikráska, Letničky a dvouletky, Ochrana a péče, Břečťan, Asparagus, Balkonové rostliny, Jarní truhlík, Zahrádkářův diář
Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.
Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?
Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?
Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.
Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.