Téma Pomněnky nás zajímá stejně jako vás, připravili jsme k němu už řadu zajímavých článků. Přečtěte si je.
Zaseté letničky nevzešly a „straší“ vám na zahradě prázdné místo? Snadná pomoc – vysejte některou z dvouletek a máte po starosti. Právě teď v červnu je pro jejich výsev ten správný čas.
Skleníky i pařeniště dokáží prodloužit zahrádkářskou sezonu a současně umožní vypěstovat i takové teplomilné druhy rostlin, jimž se volně na záhonu především v chladnějších oblastech naší země nedaří tolik, aby měly kvalitní úrodu. Poradíme vám, jak je využít během celého roku.
Předzahrádka má dotvářet estetický rámec a zdůraznit vstup do domu. Kromě toho předzahrádka plní izolační, dekorativní a reprezentační funkci. Naše rady vám pomohou osázet ji tak, aby nedala mnoho práce.
Něžné, drobné, modré kvítky se hojně vyskytují v české přírodě. Z pomněnky lesní byly vyšlechtěny i velkokvěté odrůdy, které vám jako trvalky budou dělat radost na zahrádkách i v truhlících.
Kytice z květinářství vypadá nádherně, ale je drahá a často i neekologická, protože květiny k nám domů putují až z druhého konce světa, i když v poslední době se začínají květiny zase pěstovat i u nás. Přesto, co takhle je ve váze nahradit drobnými kvítky, které najdete na nejbližší louce či v neupraveném zákoutí ve městě?
V březnu na nás čeká spousta úkolů. Zopakujme si proto, které to jsou, a nachystejme se na ně. Nezapomínejme ovšem na pranostiku, která praví, že v tomto měsíci se ještě budeme hřát za kamny. Nicméně i tak už začíná dost práce: na řadu přichází přesazování rostlin, množení, výsevy a práce ve skleníku.
Představíte-li si tulipány, vybaví se vám štíhlí elegáni hýřící nejrůznějšími barvami, kteří se rok co rok objevují v jarní zahrádce.
Září se hodí k tomu, abyste se pustili do sázení dvouletek – jen tak příští rok vykvetou macešky, sedmikrásky, hvozdíky, měsíčnice, slézy, pomněnky, zvonky, štětky, pryšce, starčeky a další druhy.
První jarní dny jsou na dosah, proto je správný čas připravit se na nejpříjemnější práci jara. Vybírejte, čím se až do podzimu potěšíte na balkonech a terasách!
O nadcházejícím víkendu nás čeká krásné počasí. Neváhejte a přeneste si kousek květinového jara i k sobě domů. Podle floristů má být hravé, veselé a hlavně nabité vtipnými nápady a energií.
Podobná témata: Zahradní jezírko, Bylinky, Rohože, Březen, Pokojové rostliny, Pěstování, váza, Dlažby, Okurky, Jaro, Bodlák, Domov, Jaro v zahradě, Fólie, Zelenina, Bylinka, Muškáty, Břečťan, Ochrana a péče, Levandule
Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.
Přivítejte léto i své návštěvy stylovým věncem na dveře. Nechte se inspirovat, jak by mohl vypadat. Můžete ho vytvořit z rostoucích i řezaných rostlin a stejně tak i umělých. V některých případech dokonce květiny vůbec nebudou potřeba!
Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.
Bylinky obsahují látky, které nám mohou pomoci v cestě za vysněnou postavou. Urychlí metabolismus, pomohou s nedostatečnou činností žlučníku, zbaví organismus nadbytečné vody. Které bylinky se hodí?
Říkáte si, že letos by to chtělo zužitkovat třešně i nějakým novým způsobem? Kromě zavařování, pálení a výroby džemu se můžete pustit do přípravy třešňového likéru. Je snadná a velmi rychlá. Pokud u vás zrají třešně dřív, takže už je máte zpracované, použijte na likér višně, rybíz nebo maliny.