Téma PET lahve nás zajímá stejně jako vás, připravili jsme k němu už řadu zajímavých článků. Přečtěte si je.
Nevíte už, jak se doma ochladit, ale na klimatizaci za desítky tisíc nemáte potřebné finance? Našli jsme pro vás jednoduchý návod, jak si takovou provizorní domácí klimatizaci vyrobit s minimálními náklady. Na nic tedy nečekejte a pusťte se do toho!
Recyklovat se vyplatí. Z plastů, které odevzdáme do tříděného odpadu, vznikne mnoho nových výrobků, které využijete v domácnosti i kolem domu.
Na světě je dnes 7,3 miliardy lidí. Pokud každý z nás vypije jen jednu plastovou lahev vody denně, v součtu jich je za rok více než 2,6 bilionu. Co se s nimi stane? V Panamě z nich vzniká celá vesnice. Domy mají skvělé izolační vlastnosti.
Svět indiánů láká děti už celé generace. Kluci touží proměnit se ve slavného náčelníka Apačů Vinnetoua, dívky zase v krásnou Rybanu. A žádný správný indián se neobejde bez pestré čelenky. Proto pro vás máme návod na výrobu indiánské čelenky krok za krokem.
Nacházíte každý den nové krtince na pečlivě udržovaném trávníku? Trápí vás podryté a propadající se záhony s hynoucími rostlinami? Krtek nás na zahradě dokáže pořádně potrápit a zbavit se ho není snadné. My vám ale přinášíme návod na větrník z PET lahve, který si s vetřelcem poradí.
Kompostéry si lze jednoduše vyrobit nebo za poměrně nízkou cenu koupit. Víte však, jaký typ kompostéru zvolit, jak ho založit a jak se o něj starat? A co do kompostu patří a nepatří?
Děti jsou od přírody zvídavé. I proto milují různé pokusy a experimenty. Pokud chcete vykouzlit na jejich tváři údiv, zvědavost, nadšení a radost, zapojte je do výroby úžasného oceánu v láhvi.
Nejenže nahradí předražené pilulky, sáčky pro přípravu horkých nápojů a sirupy z lékárny, ale zároveň vám tahle dekorativní květina ozdobí byt od června až do září nádhernými oranžovočervenými květy. Poradíme vám, jak angínovník čínský pěstovat a správně o něj pečovat.
Pokud si na letošní sezonu hodláte pořídit plastový kompostér, zkuste tak učinit v rámci dotačního projektu, který realizuje město Brno. Zaplatíte za něj jen polovinu nákupní ceny, ovšem pouze v případě, že budete dostatečně rychlí a splníte několik požadavků.
Právě nyní nastal čas pro namnožení révy vinné: ať už z vlastní zahrady, od známých, či od souseda. V tomto období, tedy na přelomu února a března, se réva řeže a tvaruje, proto můžete odřezané réví použít jako řízky k množení.
Odpady obyčejně končí na skládkách, ale někde z nich umí stvořit praktické výrobky. Že mnoho z nich využijí zahrádkáři, nám pověděl Jan Mec jr. ze společnosti Transform se sídlem v Lázních Bohdaneč.
Také letos se můžete zúčastnit soutěže, kterou pořádají Lesy ČR s cílem pomoci v zimě divokým zvířátkům. Poradíme vám jak na to, aby byl vánoční stromeček krásný, chutný a zdravý.
Podobná témata: Ventilátor, Mobilní klimatizace, Sázení, plast, oheň, Dům, Septik, třídění odpadu, Léčivé rostliny, Krtek, Školák, Zahrádkářův diář, Dlaždice, Mšice, Jídlo, Užitečná zahrada, Zahradní stavby, Ochrana a péče, Obruby, Nářadí a stroje
Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.
Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?
Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.
Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.
Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?