O tématu Pařeniště jsme již napsali řadu článků. Dozvíte se z nich všechny důležité informace.
Kořenová zelenina nesmí v české kuchyni chybět, a třebaže ji lze celoročně koupit, ta z vlastní zahrádky chutná jinak. Jak na správnou sklizeň a uskladnění, které vám zajistí přísun vitaminů až do jara?
Jsou nezbytným vybavením každého drobného pěstitele. Zajistí totiž ideální klima pro vaši zeleninu a rostliny, které porostou jak z vody. Mohou mít ale mnoho velikostí a podob. Podívejte se do naší galerie a inspirujte se!
Že je moc brzo? Kdepak, ve fóliáku rajčata porostou jak z vody a na výsev tyčkových rajčat pro výsadbu po zmrzlých není nač čekat.
V nížinách není po sněhu ani památky, z hor rychle mizí. Letos je zahradnický rok trochu posunutý, ale jaro přišlo náhle a příroda se bude snažit dohnat to, co v březnu nestihla. Čeká nás dvojnásobná dřina.
V prosinci asi každý člověk, zahrádkáře nevyjímaje, žije přípravou na vánoční svátky. Dobrý zahrádkář však nikdy nezapomíná na svou "zelenou lásku" a přemýšlí, čím by příští rok mohl obdarovat také ji.
Topinambur pochází z Mexika, z území indiánského kmene Topinambus. Do Evropy se dostal až po objevení Ameriky. Stal se pak oblíbenou stravou Židů, a proto je rostlina známá jako "židovské" brambory.
Slunce, vyšší teploty a vyhřátá půda, to je to, co cibule a česnek potřebují, aby začaly růst. Kdo nestihl podzimní výsadbu, měl by si pospíšit.
Okrasná tykev? Asi si představíte Halooween a aranžmá z různotvarých plodů. Líbí se vám tato idea? Pak vězte, že nastává sběr tykviček i semen z nich, jež se vám budou hodit pro pěstování v další sezoně.
V tomto měsíci je země ještě dost vyhřátá na výsev trávníku, ale současně už mohou hrozit mrazíky ohrožující letněné pokojové a tropické rostliny. Na zahrádce postupně vytipujte prostory vhodné k umístění krmítek pro ptáčky.
S počátkem léta přichází vhodná doba pro výsev mnoha druhů dvouletek, jež svými květy přivítají příští jaro. Máte-li na zahradě volné místo, kde mohou sazenice přezimovat, pusťte se do toho.
V květnu ožívají skleníky a pařeniště naplno, a když se přehoupne polovina měsíce, měly by už být plochy osázeny a využity do posledního místečka. Jen tak si zajistíte bohatou, pestrou úrodu teplomilných zelenin.
Okurka je velice oblíbenou teplomilnou plodinou, na které si každý pochutná. Pokud jste si na pěstování nakládaček zatím netroufli, po přečtení našeho článku určitě změníte názor a pustíte se do toho.
Podobná témata: Zahradní stavby, Stínění, Švestky, Balkónová rajčata, Ovoce, Kopřiva, Česnek, Úroda, Pěstování zeleniny, Floristika, Předpěstování, Galerie, Srovnání, Hnojení, Okurky, Hrušky, Zemina, Chřest, Vlašské ořechy, Pomněnky
Polštáře, deky, koberce, prostírání, košíky a spoustu dalších velkých i malých projektů můžete uháčkovat a vyzdobit jimi svou domácnost. Našli jsme pro vás ty nejzajímavější nápady na Pinterestu. Tak se inspirujte a pusťte se do díla.
Jablečný, vinný i obyčejný kvasný – ocet je výborný pomocník v domácnosti a je jedno, jaké přídavné jméno se k němu pojí. Je ekologický, účinný a velmi levný.
Jaro se blíží a každý správný zahradník a kutil už se ho nemůže dočkat. Až to počasí dovolí, vyrazte na zahradu. Prohledali jsme Pinterest a našli pro vás super triky, které vám usnadní život a zpříjemní práce na zahradě. Další jsou zas tak geniální, že se vyplatí je znát.
I když venkovní teplota stále padá pod nulu a za okny často poletuje sníh, blíží se nejvhodnější doba na to pustit se do pěstování téhle chutné zeleniny. Právě v únoru je totiž čas na to zasít semínka paprik. Poradíme vám, jak si z nich vypěstovat vlastní sazeničky.
Kontejnerové domy k nám přišly ze zahraničí, ale své příznivce si rychle našly i v Česku. Jsou levnější, jde o ekologické bydlení a narozdíl od klasického domu můžete bydlet už za několik týdnů. Přitom z nich lze vybudovat krásný a útulný domov. Našli jsme pro vás inspirace na Pinterestu, abychom vás přesvědčili.