Téma Monstera nás zajímá stejně jako vás, připravili jsme k němu už řadu zajímavých článků. Přečtěte si je.
Prořezávaný list monstery je ikonický. Najdete ho na prostírání, povlečení, ale třeba i na sprchovém závěsu. Který předmět si vás získá? Podívejte se na aktuální nabídku obchodů. Najdete ji v galerii v úvodu článku.
Monstery pochází z deštného pralesa, ale v českých domácnostech mívaly své pevné místo. Nepamatuje si je ze svého dětství? Jejich móda se vrátila a jsou z nich bytové designovky. Přečtěte si, jak monstery pěstovat, aby prospívaly a co nejdéle vydržely. Jaké druhy monster vybrat a která stojí tisíce?
I když jsme je na nějakou dobu z interiérů úplně vytěsnali, teď tapety prožívají své znovuzrození. S těmi z minulosti ale nemají moc společného. Odlišný je jejich design, vlastnosti i materiály, ze kterých jsou vyrobené. Podívejte se, jaké vzory jsou aktuálně trendy. Líbí se vám?
Dovolená už vám skončila a vám se stýská? Nebo naopak se jí už nemůžete dočkat? Vyzdobte si byt tropickými motivy a i v zimě si budete doma připadat jako v ráji.
Vybrat pokojovou rostlinu není vždy jednoduché. Některé jsou vysoké či naopak nenápadné, jiné vyžadují náročnou péči. Nabízíme vám přehled deseti nejoblíbenějších, z nichž jednoznačně vítězí rostliny okrasné listem.
Rostliny, které snášejí stín, většinou pocházejí z podrostů pralesa, kam dopadá už jen malá část světla. Patří mezi ně například některé druhy kapradin, marantovitých a áronovitých rostlin či fíkusů.
Pokojové rostliny nejsou samy o sobě nebezpečné, nicméně šťáva z rostliny, květy či plody mohou způsobit vážné zdravotní problémy a dokonce i smrt. Jedovaté pokojové rostliny jsou hrozbou nejen pro osoby, které s nimi manipulují, ale především pro děti a domácí zvířata.
Zařizujete nebo renovujete bydlení a děsí vás představa neustálé péče o květiny, ale nechcete se jich vzdát? Pak je pro vás ideální moderní způsob pěstování rostlin – Living Art. Jedná se o vertikální zahrady.
Pěstitelé pokojových květin každoročně řeší, jak nejlépe rostliny přezimovat. Nabízíme vám přehled, které pokojové rostliny potřebují světlo a teplo či zda jim prospěje nízká teplota či dokonce tma.
Chcete psovi i kočce dopřát letní pobyt na zahradě, aby se cítili dobře? Naše tipy vám poradí, jak přizpůsobit prostředí, aby neničili úrodu, nehrabali na záhonech a neměli kožíšky plné klíšťat.
Aby naše pokojové rostliny přežily ve zdraví zimní období, musíme se přizpůsobit jejich požadavkům na omezení zálivky i živin. Většina pokojových rostlin okrasných listem se v zimním období spokojí s podstatně nižšími dávkami vody.
Nároky pokojovek se liší podle toho, odkud pocházejí – pro snadnější postup péče si je rozdělíme do tří skupin, kdy každé vyhovuje jiná zálivka i teplota. Připomeneme si také, co dělat s případnými škůdci.
Podobná témata: Kapradiny, Palmy, Motýli, Leden, Svilušky, Skvrny, Kočka, Zamiokulkas, Zimní zahrada, Inzerát, Chřest, Trnová koruna, Zvířata, Plakát, Potos, Přezimování rostlin, Filodendron, Pokojovky, Domácí mazlíčci, Exotika
Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.
Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?
Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.
Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.
Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?