Téma Malý strom na Abecedě zahrady.cz průběžně sledujeme. Zde jsou všechny redakční články, které se tématu věnují.
Existuje však mnoho způsobů, jak eukalyptus využít – od aromaterapie až po květinové aranžmá. Jde o krásnou rostlinu, o níž se ale říká, že není pro zahradníky začátečníky. Špatně totiž snáší české zimy. My vám ale poradíme, jak ho pěstovat.
Jsou stromy, které na podzim zaujmou výrazným zbarvením, jiné zase poskytují potravu hmyzu a ptákům, další krásně kvetou, nebo jsou naopak zelené i v zimě. Všechny ale pomalu rostou a jejich konečná výška dosahuje jen pár metrů, proto se hodí i do malé zahrady.
Olivovník vám dokáže, že nejen pomocí jehličnanů můžete na svůj balkon nebo terasu vnést noblesní prvek. Jedna z nejstarších kulturních rostlin zaujme svou stříbřitou barvou a duchem jižních krajů.
Materiál ke tvoření najdete všude kolem sebe. To, co na první pohled vypadá jako odpad, se může proměnit v nádherné obrazy, šperky či dekorační předměty do domácnosti. Inspirujte se nejkrásnějšími výrobky, které jsme pro vás našli na Pinterestu, a pak hurá do tvoření.
Proč pěstovat rostliny jen na okrasu? Zasaďte a starejte se o rostliny, které budou nejen dobře vypadat, ale budete z nich mít i užitek.
Poradíme, na co při zakládání zahrady nezapomenout, jaké druhy vybrat i kterých chyb se vyvarovat, abyste brzo sklízeli pěkné, zdravé ovoce.
Vysazování vzrostlých dřevin nepatří k běžným zahrádkářským činnostem. Je to záležitost náročná stejnou mírou pro zahrádkáře, jako pro samotný strom.
Je mnoho způsobů, jak vnést do vánočních tradic něco nového, čím můžeme naše blízké překvapit a potěšit zároveň. Stačí, když klasický vánoční stromeček zkrášlíme netradičními ozdobami, které si sami vyrobíme.
Milovníci bonsají a východní kultury si přijdou na své v pražské Botanické zahradě v Troji. Mezinárodní výstava bonsají se koná tradičně v květnu a pokaždé jsou na ní vidět nové přírůstky.
Založit zahradu podle vlastních představ dá mnoho práce. Té nelitoval Pavel Šimon, jehož japonská kamenná zahrada, v níž najdete rozličné bonsaje v netypických miskách, se nachází ve Sněžném u Nového Města na Moravě.
Uvažujete, že si něco nového vysadíte na zahradu? A co takhle moruše? Víte, jak je pěstovat a množit? Zajisté vás potěší jejich nezvyklá chuť, kterou si můžete ověřit v některém z našich receptů.
Podobná témata: Ovoce, Dekorace, Pistácie, Bříza, Pleť, Vánoční stromeček, Květ, Výživa a hnojení, Mišpule, Užitečná zahrada, Pěstování, Okrasná zahrada, Zahrádkářův diář, Výroba, Eucalyptus, Jehličnany, Jabloň, Floristika, Obraz, Druhy
Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.
Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.
Přivítejte léto i své návštěvy stylovým věncem na dveře. Nechte se inspirovat, jak by mohl vypadat. Můžete ho vytvořit z rostoucích i řezaných rostlin a stejně tak i umělých. V některých případech dokonce květiny vůbec nebudou potřeba!
Říkáte si, že letos by to chtělo zužitkovat třešně i nějakým novým způsobem? Kromě zavařování, pálení a výroby džemu se můžete pustit do přípravy třešňového likéru. Je snadná a velmi rychlá. Pokud u vás zrají třešně dřív, takže už je máte zpracované, použijte na likér višně, rybíz nebo maliny.
Záhonové i nádobové hortenzie mají podobné nároky. Pokud nekvetou, bývá příčinou pěstitelská chyba. Podívejte se na jejich přehled a zjistěte, co vaší rostlině pomůže. Další užitečné rady najdete i ve videu v úvodu článku.