O tématu Kořenová zelenina jsme již napsali řadu článků. Dozvíte se z nich všechny důležité informace.
Kořenová zelenina nesmí v české kuchyni chybět, a třebaže ji lze celoročně koupit, ta z vlastní zahrádky chutná jinak. Jak na správnou sklizeň a uskladnění, které vám zajistí přísun vitaminů až do jara?
Vypadá jako petržel, ale petržel to není. Chutná jako mrkev, ale mrkev to není. Co je to? Správně, je to pastinák. Receptů je na něj mraky, můžete ho upéct v troubě, udělat z něj pyré či krém nebo jsou z něj výborné chipsy. V polévce vám nahradí petržel.
Předzahrádka nebo malý pozemek za domem, dokonce i terasa mohou vaši kuchyni zásobovat ovocem a zeleninou po celou sezónu. Stačí dobře plánovat. Jaké druhy vybrat a jak zahrádku založit?
Na horách sejou hrách, na dolině špenát a červenou řepu... Dětská říkanka je dobrá mnemotechnická pomůcka, když zapomenete, kdy co vysévat. Na první pohled nesourodá trojice má totiž mnoho společného – pěstuje se na každé zahrádce.
Nelekejte se, nejde o žádný převratný objev týkající se škodlivosti zeleniny. Jen některým z nás může její konzumace působit (alespoň občas) problémy. Je možné proti jejich vzniku nějak bojovat?
Dobře sestavit osevní postupy je pro úspěšné pěstování bio zeleniny nezbytné. Jak ale na to? Shrneme si zásady pro umístění jednotlivých druhů zeleniny v osevním postupu a navrhneme konkrétní osevní postup pro bio zeleninu.
(Placená inzerce) O kvalitě úrody z vaší zahrady rozhodují až v 80 % houbové choroby a plísně. Napadají rostliny a často způsobují jejich úplný zánik. Letos však může být všechno jinak.
Slyšeli jste o zahradničení, jehož časový plán se řídí lunárními pravidly? V minulosti se jimi hospodáři běžně řídili. Základní myšlenkou je seznámit se s rytmem Měsíce a přizpůsobit mu termíny jednotlivých zahradních činností.
Podobná témata: Ochrana a péče, Exotické ovoce, Výživa a hnojení, Pokojové rostliny, Balkon, Zahradní rostliny, Záhon, Zahrádkářův diář, Užitečná zahrada, Pozvánky, Ovoce, Předzahrádka, Fóliovník, Malá zahrada, Zelenina, Okrasné rostliny, Drobné ovoce, Terasa, Paprika, Užitková zahrada
Je tu první adventní neděle a s ní i čas zapálit první svíčku na adventním věnci. Pokud ho ještě nemáte, nepanikařte. Vyrobit si ho můžete i rychle a levně, jen z toho, co máte doma. Pro inspiraci pro vás máme více než padesát fotek.
Hmota, které se říká studený porcelán, je lehká, tvárná, skvěle vypadá, a co je nejdůležitější, připravíte ji doma za pár korun. Vyzkoušejte to! Vyrobte si z ní třeba nové vánoční ozdoby. Našli jsme pro vás návod na jejich výrobu.
Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.
Se svátkem Barbory, který připadá na čtvrtý prosinec, je spojen starý lidový zvyk. Pokud si svobodná dívka v tento den natrhá větvičky třešní nebo višní a ty jí na Štědrý den rozkvetou, dotyčná se do roka vdá.
Ještě jste si nestihli pořídit žádný adventní věnec? Zkuste si vyrobit vlastní. Ať už se rozhodnete pro klasický věnec nebo nějaký netradiční, většinu materiálu máte k dispozici doma, na zahradě nebo v přírodě. Přinášíme vám podrobný návod plus galerii krásných věnců pro inspiraci.