Popis: Hustý trs s plazivými stonky tvoří na konci léta světle modré či bílé zvonky.
Výška: 0,1–0,2 m
Tvar: trs, plazivý
List: vejčitý, pilovitý, řapíkatý
Barva listu: zelená
Květ: zvonkovitý, modrý či bílý
Barva květu: bílá, modrá/fialová
Nároky na světlo: plné slunce
Nároky na vlhkost: vyšší
Atraktivita: květ
Použití: Krásně vyniká na parapetu oken, či zavěšen v košíku u okna.
Ostatní: Pěstujeme ji na přímém slunečním světle. Zaléváme velmi vydatně, v zimě slaběji. Roste dobře při teplotě kolem osmnácti stupňů Celsia, v zimě vyžaduje klid při sedmi stupních. Nesnáší příliš suchý vzduch bytů.
Kvetení: srpen až listopad
Letničky dokvétají a nebýt trvalek, měla by zahrada nejlepší dny sezony za sebou. Právě různé druhy trvalek totiž zdobí záhony od jara až do prvních mrazíků. Zkuste si je namnožit, není to nic těžkého!
Všechny rostliny teras a balkonů, jež jste se dosud báli umístit ven, aby jim případný noční chlad neublížil, dostanou v půli května zelenou pro pobyt na čerstvém vzduchu.
Teplé podzimní počasí je vhodné pro drobné úpravy a stavby okolo domu a na zahradě, například můžete založit opěrnou zídku ze svahovek. Stavba je rychlá, nenáročná a snado se osází drobnými dřevinami a trvalkami, které do zimy stihnou zakořenit.
Září se hodí k tomu, abyste se pustili do sázení dvouletek – jen tak příští rok vykvetou macešky, sedmikrásky, hvozdíky, měsíčnice, slézy, pomněnky, zvonky, štětky, pryšce, starčeky a další druhy.
Nejrozmanitější druhy letniček ukazují svou krásu v nejteplejším období roku a k jejich výhodám patří nenáročnost při pěstování. Právě nyní nastal čas sázení některých květinových krásek.
Jak ochránit před mrazem zelené přátele, kteří nám dělali společnost na balkonech a terasách, abychom se z nich mohli těšit i příští rok.
Podzim se už zcela nevybíravým způsobem tlačí do našich zahrad. Abychom nepropadali skepsi z jeho příliš brzkého nástupu, mysleme na jaro a namnožme si nové rostliny, které nám budou svými květy dělat radost v příštím roce.
Sluchem jejich krásu nepostřehneme, zato oči si přijdou na své při jejich hře barev, když se klinkavě pohupují na svých subtilních stoncích.
Trvalky nejsou na údržbu příliš náročné, ale letos zjara ji opravdu potřebují. Poradíme vám, co udělat, aby vaše květiny zdárně vyrostly. Nezapomeneme ani na skalku. Zmíníme, jak vylepšit půdu pro trvalky.
Předzahrádka má dotvářet estetický rámec a zdůraznit vstup do domu. Kromě toho předzahrádka plní izolační, dekorativní a reprezentační funkci. Naše rady vám pomohou osázet ji tak, aby nedala mnoho práce.
Chystáte se sázet či přesazovat rostliny? Na to obvykle potřebujeme nové květináče a truhlíky. Na těch z loňska se podepsaly počasí a povětrnostní vlivy. Zjistili jsme proto pro vás, jaké výrobky se právě dají v obchodech sehnat a za kolik. Podívejte se do naší fotogalerie venkovních i interiérových květináčů.
Chcete-li sklidit kvalitní ovoce a zajistit si bohatou sklizeň, je třeba věnovat pozornost předjarní ochraně ovocných stromů. Zaměřte se na jádroviny a peckoviny, ale také na keře drobného ovoce.
Rakytník má neuvěřitelně kyselé plody – to proto, že obsahuje obrovské množství vitamínu C. Ještě tento zázračný keř v zahradě nemáte?
Máte raději romantickou rozevlátou atmosféru venkovského stavení, nebo vás oslovuje moderní jednoduchost? Obojí můžete vyjádřit hned u vstupu do svého domova. Podle toho, jak si zařídíte předzahrádku.