Paphiopedilum patří mezi obdivované orchideje. Chcete-li se každoročně těšit z jeho exotických květů, dopřejte mu správnou teplotu. Vzhled listů vám napoví o pěstebních nárocích rostliny.
Pokusíme se zjistit, co trápí vonné Zygopetalum, prohlédneme několik strádajících Phalaenopsisů a zmíníme i venkovní orchideje: pěstitelům, kteří by si rádi pořídili střevíčník pantoflíček, poradíme, kde najít informace o jeho pěstování.
Orchidejová poradna přináší další odpovědi na vaše otázky. Dozvíte se, které orchideje potřebují stejné podmínky jako Phalaenopsis, jak se postarat o střevíčník po odkvětu či jak vybrat správný květináč.
Orchideje se nemusí bát pěstovat ani majitel panelového bytu. Při vhodné volbě druhu a minimální péči budou exotické květy zdobit interiér kohokoli.
Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.
Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.
Říkáte si, že letos by to chtělo zužitkovat třešně i nějakým novým způsobem? Kromě zavařování, pálení a výroby džemu se můžete pustit do přípravy třešňového likéru. Je snadná a velmi rychlá. Pokud u vás zrají třešně dřív, takže už je máte zpracované, použijte na likér višně, rybíz nebo maliny.
Záhonové i nádobové hortenzie mají podobné nároky. Pokud nekvetou, bývá příčinou pěstitelská chyba. Podívejte se na jejich přehled a zjistěte, co vaší rostlině pomůže. Další užitečné rady najdete i ve videu v úvodu článku.
Posezení za vlahých letních večerů s lahvinkou vína a přáteli patří k radostem krásného léta. Kdyby ovšem kolem nebzučeli ti otravní komáři. Tady jsou bylinky, které proti nim fungují.