Když se řekne smrk, představíme si většinou mohutný lesní strom. Ale pozor, smrky mohou být i zakrslé – záleží na tom, o který druh, respektive kultivar se jedná. Na zahradách je pěstujeme pro jejich celoročně krásné zbarvení v různých odstínech.
Umělý vánoční strom nevoní, řezaný opadává, a proto upřednostňujete stromek živý v květináči? Který zvolit? Poradíme vám, jaké mají jednotlivé druhy stromků vlastnosti a jak se o ně postarat, aby pobyt v teple přežily. Užitečné rady najdete i na videu v úvodu článku.
Vysazování vzrostlých dřevin nepatří k běžným zahrádkářským činnostem. Je to záležitost náročná stejnou mírou pro zahrádkáře, jako pro samotný strom.
Vysadili jste si hlavičku révy na zahradě a máte pocit, že jste vyhlášený moravský vinohradník? Možná. Pustili jste se do výroby vlastního vína? Skutečným vinařem budete, až se naučíte základní pojmy.
Jaro je za dveřmi a lidé se těší na odpočinek ve své zahradě nebo na její zvelebování. Kdo nechal nákup zahradních doplňků až do dnešních dnů, o nic nepřišel - nabídka obchodů je stále široká.
Zakrslé kultivary jehličnanů si získávají stále větší oblibu. Jsou vhodné pro osazování malých i větších moderních zahrádek, dobře se uplatní ve skalce a dají se s úspěchem pěstovat i v nádobách.
Jak ochránit před mrazem zelené přátele, kteří nám dělali společnost na balkonech a terasách, abychom se z nich mohli těšit i příští rok.
V hobby obchodech můžeme sehnat desítky typů udíren. Cena slušného zařízení začíná již u 2000 korun. Máme-li alespoň základní stavební dovednosti a nebojíme se trochu pracovat, můžeme si udírnu postavit sami.
Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.
Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.
Říkáte si, že letos by to chtělo zužitkovat třešně i nějakým novým způsobem? Kromě zavařování, pálení a výroby džemu se můžete pustit do přípravy třešňového likéru. Je snadná a velmi rychlá. Pokud u vás zrají třešně dřív, takže už je máte zpracované, použijte na likér višně, rybíz nebo maliny.
Záhonové i nádobové hortenzie mají podobné nároky. Pokud nekvetou, bývá příčinou pěstitelská chyba. Podívejte se na jejich přehled a zjistěte, co vaší rostlině pomůže. Další užitečné rady najdete i ve videu v úvodu článku.
Posezení za vlahých letních večerů s lahvinkou vína a přáteli patří k radostem krásného léta. Kdyby ovšem kolem nebzučeli ti otravní komáři. Tady jsou bylinky, které proti nim fungují.