Do úhledných řádků v záhonech bylinek se ostropestřec mariánský (Silybum marianum) svou velikostí opravdu nehodí. Zabere hodně místa a dává najevo, že se nemíní spokojit jen tak s nějakým koutkem mezi ostatními léčivkami.
Slanobýl chlumní najdete v Česku jen výjimečně. Roste pouze na jižní Moravě a je přísně chráněný. Pokud chcete vyzkoušet jeho léčivé účinky nebo se vám tahle pro nás netradiční bylina líbí, musíte si ji pěstovat v květináči nebo koupit.
Lichořeřišnice je nenáročná rostlina, která nabízí velkou záplavu listů a květů. Pomůže s léčbou různých zánětů a posiluje imunitu.
Září se hodí k tomu, abyste se pustili do sázení dvouletek – jen tak příští rok vykvetou macešky, sedmikrásky, hvozdíky, měsíčnice, slézy, pomněnky, zvonky, štětky, pryšce, starčeky a další druhy.
Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.
Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?
Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.
Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.
Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?