Modřín je jediný jehličnatý strom v našich končinách, jehož jehličky na podzim opadají. Na jaře narostou nové, jsou světle zelené a později ztmavnou a ztvrdnou. Ale dokud jsou mladé, můžete vyrazit do lesa na jejich sběr a později využít jejich sílu.
Pergola patří mezi nejoblíbenější zahradní stavby. Její zhotovení není náročné. Pokud si nepořídíme pergolu hotovou, můžeme si ji postavit sami. Na co nesmíme zapomenout?
Oblíbenou a účelnou stavbou v zahradách je pergola. Poslouží jako místo k příjemnému posezení, a je-li porostlá rostlinami, vznikne přistíněný kout. V čem musíte mít jasno, než si ji dáte na zvolené místo?
Sklánějí větve až k zemi jako zelený vodopád, a třebaže jejich přívlastek v odborném názvu znamená smuteční nebo převislý (pendula), jsou oživením zahrad a poutají pozornost v každé roční době.
Přichází doba, kdy začíná „foukat ze strnišťat“, a tak nezbývá, než si pro venkovní posezení vytvořit místo pěkně za větrem, které může být zároveň skryto před nežádoucími pohledy.
Podzimní dny jsou kratší, někdy i pošmournější, ale přesto se babí léto dokáže usmát a pozvat nás na výlet. Pojďte se s námi podívat do zámku a přilehlého parku ve Velkém Březně.
Na zahradě lze sedět na všem. K dispozici bývá špalek, lavička ze zbylých prken či stará kuchyňská židle od jídelního stolu. Že to není úplně nejlepší? Máte pravdu, všechno chce svoje, i nábytek na terasu nebo balkon.
V parném létě, kdy v horkém vzduchu lapáme po dechu, trpí i flóra. Přitom ve snaze pomoci se můžeme dopouštět mnoha chyb. Předně je mylná představa, že rostliny v horku potřebují více vody.
Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.
Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.
Říkáte si, že letos by to chtělo zužitkovat třešně i nějakým novým způsobem? Kromě zavařování, pálení a výroby džemu se můžete pustit do přípravy třešňového likéru. Je snadná a velmi rychlá. Pokud u vás zrají třešně dřív, takže už je máte zpracované, použijte na likér višně, rybíz nebo maliny.
Záhonové i nádobové hortenzie mají podobné nároky. Pokud nekvetou, bývá příčinou pěstitelská chyba. Podívejte se na jejich přehled a zjistěte, co vaší rostlině pomůže. Další užitečné rady najdete i ve videu v úvodu článku.
Posezení za vlahých letních večerů s lahvinkou vína a přáteli patří k radostem krásného léta. Kdyby ovšem kolem nebzučeli ti otravní komáři. Tady jsou bylinky, které proti nim fungují.