Popis: Menší druh jilmu s úzkými listy.
Výška: 4–5 m
Tvar: kulovitý, štíhlý
List: pilovitý, opadavý, úzký, řapíkatý
Barva listu: zelená
Plod: nažka s křídlem
Nároky na půdu: neúrodná (i zasolená)
Nároky na půdu: pH: kyselé
Nároky na světlo: plné slunce až polostín
Nároky na vlhkost: střední
Atraktivita: plod, list, rychlerostoucí, snadné pěstování
Použití: Rychle rostoucí dřevina, která odolává solným posypům. Odolává také na neplodných půdách.
Kvetení: březen až duben
Strom rostoucí dříve ve smíšených lesích i samostatných porostech téměř vyhynul. Dnes naštěstí opět nachází místo v sortimentu pěstitelů a zahradních architektů: věřte, že jilm si to zaslouží.
Pokud vás okouzlila miniaturní krása a dokonalost bonsají, můžete se směle pustit do jejich pěstování. Následující článek vás uvede do základů tohoto tisíce let starého umění.
Chcete svou zahradu co nejrychleji oddělit od sousedů nebo od rušné silnice? Jako řešení se nabízí turkestánský brest. Tento živý listnatý plot s mimořádně rychlým růstem (až 1,8 metru za rok) je na pěstování nenáročný.
Sklánějí větve až k zemi jako zelený vodopád, a třebaže jejich přívlastek v odborném názvu znamená smuteční nebo převislý (pendula), jsou oživením zahrad a poutají pozornost v každé roční době.
Zdálo by se, že věnovat pod stromeček pěkný dárek tomu, kdo má nějakého koníčka, nebude zas takový problém. Při bližším pohledu zjistíte, kolik možností je – a z nich si vybrat je možná ta hlavní potíž.
Opadavé listnaté stromy do zahrad neodmyslitelně patří. Právem se o nich říká, že působí ve výsadbě lehčeji a optimističtěji než jehličnany a stálezelené dřeviny. Víte ale, jaké druhy si vybrat?
Jaro už je v plném proudu, kolem nás vše kvete a voní. Mezi námi ale žije skupina lidí, kteří toto období a následující půlrok protrpí. Jsou to ti, již mají alergii na pylová zrnka, takzvaní alergici. Patříte mezi ně?
Zamiokulkas se v současnosti řadí mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač exotický, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny – na trhu se objevil jen před pár lety, ale rychle si vydobyl své místo na slunci.
Bílá barva je praktická, univerzální, dobře se kombinuje, ale po čase může být i pěkně sterilní. Nebojte se sáhnout při malování bytu po živé barvě. Pokud se bojíte, že bude moc výrazná, stejně jako při tapetování ji můžete použít jen na jednu stěnu. Co zkusit i modrou nebo zelenou?
Sezóna chřipek a nachlazení je v plném proudu. Rýmě a kašli unikne jen málokdo z nás. Není ale nutné vše řešit jen prášky a předraženými přípravky z lékárny. Nepříjemné příznaky pomůže zmírnit třeba rýmovník. Máme pro vás návod, jak si z něj doma vyrobit sirup a mast.
Chystáte se zařizovat, rekonstruovat nebo třeba jen modernizovat kuchyň? Pak se vám určitě budou hodit informace z oblasti bytového designu. Nahlédněte s námi do světa kuchyňských trendů, které letos udávají směr.
I když venkovní teplota stále padá pod nulu a za okny často poletuje sníh, blíží se nejvhodnější doba na to pustit se do pěstování téhle chutné zeleniny. Právě v únoru je totiž čas na to zasít semínka paprik. Poradíme vám, jak si z nich vypěstovat vlastní sazeničky.