Strom rostoucí dříve ve smíšených lesích i samostatných porostech téměř vyhynul. Dnes naštěstí opět nachází místo v sortimentu pěstitelů a zahradních architektů: věřte, že jilm si to zaslouží.
Nahrazuje nebo doplňuje plot klasický, nenásilnou formou zajišťuje soukromí, funguje jako protiprachová a protihluková bariéra. Často slouží také jako dekorační prvek. Plní tak nejen funkci užitkovou, ale i okrasnou. Proto je živý plot stále oblíbeným doplňkem. Pokud i vy uvažujete o jeho založení, je právě teď ten pravý čas.
Pokud vás okouzlila miniaturní krása a dokonalost bonsají, můžete se směle pustit do jejich pěstování. Následující článek vás uvede do základů tohoto tisíce let starého umění.
Chcete svou zahradu co nejrychleji oddělit od sousedů nebo od rušné silnice? Jako řešení se nabízí turkestánský brest. Tento živý listnatý plot s mimořádně rychlým růstem (až 1,8 metru za rok) je na pěstování nenáročný.
Sklánějí větve až k zemi jako zelený vodopád, a třebaže jejich přívlastek v odborném názvu znamená smuteční nebo převislý (pendula), jsou oživením zahrad a poutají pozornost v každé roční době.
Zdálo by se, že věnovat pod stromeček pěkný dárek tomu, kdo má nějakého koníčka, nebude zas takový problém. Při bližším pohledu zjistíte, kolik možností je – a z nich si vybrat je možná ta hlavní potíž.
Opadavé listnaté stromy do zahrad neodmyslitelně patří. Právem se o nich říká, že působí ve výsadbě lehčeji a optimističtěji než jehličnany a stálezelené dřeviny. Víte ale, jaké druhy si vybrat?
Jaro už je v plném proudu, kolem nás vše kvete a voní. Mezi námi ale žije skupina lidí, kteří toto období a následující půlrok protrpí. Jsou to ti, již mají alergii na pylová zrnka, takzvaní alergici. Patříte mezi ně?
Vlastní pozemky se od dávných dob snažíme vymezit vůči okolí. Nejpřirozenější a zcela původní je plot živý. Každý typ plotu vyžaduje správný výběr rostlin.
Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.
Přivítejte léto i své návštěvy stylovým věncem na dveře. Nechte se inspirovat, jak by mohl vypadat. Můžete ho vytvořit z rostoucích i řezaných rostlin a stejně tak i umělých. V některých případech dokonce květiny vůbec nebudou potřeba!
Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.
Bylinky obsahují látky, které nám mohou pomoci v cestě za vysněnou postavou. Urychlí metabolismus, pomohou s nedostatečnou činností žlučníku, zbaví organismus nadbytečné vody. Které bylinky se hodí?
Říkáte si, že letos by to chtělo zužitkovat třešně i nějakým novým způsobem? Kromě zavařování, pálení a výroby džemu se můžete pustit do přípravy třešňového likéru. Je snadná a velmi rychlá. Pokud u vás zrají třešně dřív, takže už je máte zpracované, použijte na likér višně, rybíz nebo maliny.