Hledík větší (Antirrhinum majus) patří pro své pestré květy k nejoblíbenějším letničkám. Pěstují se nízké i vysoké kultivary: nízké nechte vykvést na záhonu, vysoké si nařežte do vázy. Poradíme vám, jak obojí pěstovat.
Dnes vám nabídneme pár tipů, jak vytvořit zajímavou, a přitom jednoduchou zahradu založenou na tradičních druzích rostlin, jež od nás nebudou vyžadovat speciální pěstitelské postupy.
Květiny nás ovlivňují svými barvami. Přemýšleli jste nad tím, jak na vás která barva působí či zda nějakou upřednostňujete? Poradíme vám, kterými odstíny můžete stimulovat svou aktivitu a s pomocí kterých budete snáz relaxovat.
Letos jsem opět objevila Ameriku! Na tržnici mi padly do oka sazeničky vedené jako novinka s názvem hledíky miniaturní. A protože jsem zvědavá a tyhle letničky jsem ještě neměla, hned jsem si jich deset koupila.
Nejrozmanitější druhy letniček ukazují svou krásu v nejteplejším období roku a k jejich výhodám patří nenáročnost při pěstování. Právě nyní nastal čas sázení některých květinových krásek.
Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.
Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?
Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.
Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.
Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?