Pěstitelé pokojových květin každoročně řeší, jak nejlépe rostliny přezimovat. Nabízíme vám přehled, které pokojové rostliny potřebují světlo a teplo či zda jim prospěje nízká teplota či dokonce tma.
Nároky pokojovek se liší podle toho, odkud pocházejí – pro snadnější postup péče si je rozdělíme do tří skupin, kdy každé vyhovuje jiná zálivka i teplota. Připomeneme si také, co dělat s případnými škůdci.
Zimní zahrada je oázou klidu, v níž se chcete kochat květinami. Těm se ale nepovede dobře, budete-li je pěstovat v nevhodném typu stavby. Doporučíme vám proto, jak kombinovat druhy rostlin s variantami zimních zahrad.
Byli jste pro kus nábytku v Ikea a neodolali skvostně vypadajícím pokojovým rostlinám? Co ale s nimi, aby byly nadále stále tak hezké?
Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.
Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.
Říkáte si, že letos by to chtělo zužitkovat třešně i nějakým novým způsobem? Kromě zavařování, pálení a výroby džemu se můžete pustit do přípravy třešňového likéru. Je snadná a velmi rychlá. Pokud u vás zrají třešně dřív, takže už je máte zpracované, použijte na likér višně, rybíz nebo maliny.
Záhonové i nádobové hortenzie mají podobné nároky. Pokud nekvetou, bývá příčinou pěstitelská chyba. Podívejte se na jejich přehled a zjistěte, co vaší rostlině pomůže. Další užitečné rady najdete i ve videu v úvodu článku.
Posezení za vlahých letních večerů s lahvinkou vína a přáteli patří k radostem krásného léta. Kdyby ovšem kolem nebzučeli ti otravní komáři. Tady jsou bylinky, které proti nim fungují.