Umělý vánoční strom nevoní, řezaný opadává, a proto upřednostňujete stromek živý v květináči? Který zvolit? Poradíme vám, jaké mají jednotlivé druhy stromků vlastnosti a jak se o ně postarat, aby pobyt v teple přežily. Užitečné rady najdete i na videu v úvodu článku.
Smrček, jedle nebo borovice? Ať už upřednostňujete kterýkoliv vánoční stromek, podstatné je, zda víte, co byste při jeho nákupu měli pozorně sledovat. Máme pro vás několik tipů, jak si dobře vybrat, aby vám vánoční stromeček neopadal už na silvestra.
Nudí vás už tradičně ozdobené smrčky, jedličky a borovice, ale umělý stromek byste si doma nikdy nepostavili? Pak pro vás máme pár neotřelých nápadů. Na internetu jsme našli více než šedesát fotografií originálních stromečků z celého světa. Inspirujte se!
V nížinách není po sněhu ani památky, z hor rychle mizí. Letos je zahradnický rok trochu posunutý, ale jaro přišlo náhle a příroda se bude snažit dohnat to, co v březnu nestihla. Čeká nás dvojnásobná dřina.
Vysazování vzrostlých dřevin nepatří k běžným zahrádkářským činnostem. Je to záležitost náročná stejnou mírou pro zahrádkáře, jako pro samotný strom.
Pergola patří mezi nejoblíbenější zahradní stavby. Její zhotovení není náročné. Pokud si nepořídíme pergolu hotovou, můžeme si ji postavit sami. Na co nesmíme zapomenout?
V hobby obchodech můžeme sehnat desítky typů udíren. Cena slušného zařízení začíná již u 2000 korun. Máme-li alespoň základní stavební dovednosti a nebojíme se trochu pracovat, můžeme si udírnu postavit sami.
Nahlédli jsme do létáků největších řetězců a vybrali to nejlepší pro zahradu. Můžete tak rychle zjistit, kam vyrazit na nákup.
Slyšeli jste někdy o xerotermních rostlinách? Jsou to ty, které dokáží růst a kvést i na velmi suchých stanovištích. My je můžeme využít všude tam, kde není možné dodávat zálivku.
Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.
Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?
Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?
Poznáte hořké hřiby? Vypadají krásně, ale stačí jediný kousek a celá smaženice bude zkažená. A to v lepším případě! Po konzumaci jedovatých hřibů si totiž můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?
Jak nejlépe zpracovat zralé hrušky, které jsou sladké a šťavnaté, a stejně tak i hrušky mírně přezrálé, jež spadly z hrušně a jsou otlačené, případně i rozmáčknuté? Nejlepším řešením jsou hrušková povidla bez míchání: na přípravu nejsou nijak náročná.