Tahle sukulentní rostlina upoutá růžicí červených podlouhlých listů na stonku. Může se větvit a tvořit několik růžic. Zřídka se objevují malinké kvítky. Skvěle se hodí i do suchých bytů. (Rostlina dne)
Zimní zahrada je oázou klidu, v níž se chcete kochat květinami. Těm se ale nepovede dobře, budete-li je pěstovat v nevhodném typu stavby. Doporučíme vám proto, jak kombinovat druhy rostlin s variantami zimních zahrad.
Častým problémem pěstitelů, který se objevuje i v diskuzním fóru, jsou jižní okna, respektive výběr rostlin, jež se pro tato místa hodí. Poradíme, jaké druhy vybírat a jak jim zajistit co nejlepší podmínky.
Pro pěstování bytových bonsají můžeme volit z mnoha rostlin. Vedle tropický a subtropických druhů se hodí rovněž sukulenty. Vypadají efektně a mají menší nároky na zálivku a vlhkost vzduchu.
Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.
Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?
Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.
Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.
Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?