Na Abecedě zahrady.cz se tématu Jahodník věnujeme průběžně. Přečtěte si tyto články a budete vědět všechno důležité.
Pokud jste majiteli širšího venkovního parapetu nebo ještě lépe minibalkonu, zkuste si vypěstovat vlastní jahody. Chuťově budou lepší než ty kupované, protože je necháte pořádně dozrát. Poradíme vám, které odrůdy jahod se hodí pro pěstování v nádobách a co potřebují, aby dobře plodily.
Připravte záhony na zimu, aby vás příští rok neminula bohatá sklizeň! Poradíme vám, jak se před zimou postarat o jahodníky, záhony se zeleninou, bylinkové i trvalkové výsadby. Nač nezapomenout, aby bylo vše připraveno, než uhodí mráz.
Pochutnáte si rádi na ananasu? Až si tento exotický plod koupíte příště, nevyhazujte jeho vrcholovou růžici – zkuste si z ní vypěstovat novou rostlinu a počkejte si na vlastní ananas!
Jahody, maliny, ostružiny, angrešt, rybíz, kanadské a kamčatské borůvky, brusinky, arónie, aktinidie, dřín, rakytník a další, méně známé drobné ovoce, můžete na zahradě pěstovat bez použití chemických prostředků. Jak na to?
Jak ošetřit jahodník po sklizni, aby byla i v příštím roce úroda bohatá a kvalitní. Vhodná doba pro ošetření nastává zhruba dva týdny po sběru jahod.
Chcete mít na zahrádce nejsladší, největší a nejchutnější jahody? Velkoplodý jahodník nabízí mnoho odrůd, z nichž si lze vybrat a budete sklízet od jara až do podzimu.
Péče o jahody nespočívá jen ve výsadbě a sklizni. Je toho mnohem víc, aby jahody dávaly bohatou úrodu. Nabízíme vám přehled toho nejdůležitějšího, co jahodám vyhovuje a co potřebují.
Několik tipů na kombinace letniček na slunce i do stínu vám usnadní výběr vhodných rostlin pro výsadbu truhlíků a závěsných košíků nejrůznějších barev, tvarů a vůní.
Připravit ovocný čaj umí každý – stačí zalít čajový pytlík horkou vodou a... Ale ne, na to zapomeňte! Vytvořte si vlastní směs, ve které budou jen ty ingredience, jež si sami vyberete a smícháte!
Rostliny se chystají k odpočinku. Užijte si pestrých barev, které nám teď příroda nabízí, a ve volných chvílích se věnujte činnostem nutným k zazimování zahrady. Čím dříve je zvládnete, tím lépe.
V měsíci říjnu se pusťte do sklízení úrody, výsadby nových rostlin a péče o ty stávající. Zahajte přípravu zahrady a rostlin na zimu. Činností, jež bude třeba udělat, není málo, a tak začněte co nejdříve.
Měsíc, na který se tolik těšíme, je tu. Přichází červenec, čas prázdnin a odpočinku. A kde jinde relaxovat než na své zahradě? Bez práce to ovšem nebude: rostliny se bez naší péče v letních vedrech neobejdou.
Podobná témata: Výživa a hnojení, Ochrana a péče, Surfinie, Chemie, Rytí, Ostružiny, Balkonové rostliny, Borůvky, Pokojové rostliny, Úroda, Užitková zahrada, Podzim, Rybíz, Odrůdy, hubnutí, Okrasné rostliny, Kiwi, Samozavlažovací, Návod, Zahrady
Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.
Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?
Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.
Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?
Bydlíte v malém bytě a potřebujete, aby vypadal větší? Není třeba se hned stěhovat, s chytrými nápady dokážete prostor proměnit k nepoznání – bude působit otevřeněji a přívětivěji.