Drobné ovoce obsahuje množství zdraví prospěšných látek. Vzhledem k tomu, že plody jednotlivých druhů dozrávají postupně, máte postaráno o celosezonní přísun vitaminů. Tyto druhy nevyžadují až na výjimky zvláštní péči a dobře rostou.
Mohlo by vás také zajímat: Recepty, Úroda
Zahrádkáře trápí mnoho let americké padlí angreštové. Chemická ochrana v mnoha případech neúčinkovala, proto přešli k výsadbě rezistentních odrůd. Ani s nimi se ale kýžené výsledky u všech pěstitelů nedostavily: proč?
Asi na každé zahradě se najde místo, kde lze pěstovat ovocné keře. K přímé spotřebě či ke konzervaci stačí pro rodinu pár keřů nebo stromků rybízu, angreštu, malin a ostružin. Víte, jak je ochránit před chorobami a škůdci?
Holandským šlechtitelům, jejichž tým pracoval v utajení několik let, se podařil přímo husarský kousek: postupným křížením vdechli život nové užitkové rostlině, která plodí místo klasických plodů eurobankovky.
Právě nyní nastal čas pro namnožení révy vinné: ať už z vlastní zahrady, od známých, či od souseda. V tomto období, tedy na přelomu února a března, se réva řeže a tvaruje, proto můžete odřezané réví použít jako řízky k množení.
Sklízíme rybíz, začne sběr angreštu, malin a ostružin, velkoplodých borůvek i brusinek. Jak se postarat o keře (a stromky drobného ovoce), aby příští úroda byla stejně bohatá jako ta letošní?
Zajímá vás přírodní pěstitelství, biozahrady? Pak by právě pro vás mohla být určena kniha německých autorek Annelore a Susanne Brunsových, kterou k vydání připravilo nakladatelství Plot a kterou mohou tři z vás získat v naší soutěži.
Kanadské borůvky se u nás pěstují dlouho, přesto pro mnohé stále znamenají velkou neznámou. Jak si s nimi poradit jsme se zajeli zeptat na borůvkovou farmu, v České republice výjimečnou to záležitost.
Réva vinná patří k rostlinám úzce spjatým s dějinami lidské civilizace. Její historií i současností s důrazem na charakteristiku odrůd se v rozsáhlé publikaci Encyklopedie révy vinné zabývá Pavel Pavloušek.
Téměř za měsíc začne sklizeň jahod. Jaká bude, závisí na podmínkách, jež sazenicím připravíte právě teď. Nabízíme vám užitečné rady k pěstování a podrobný přehled odrůd, které trh nabízí.
Nízké keře nebo stromky pocházejí ze Severní Ameriky, běžně se jim říká černý jeřáb. Mají značný estetický význam - jak pro svá bílá květenství, tak i pro černé malvičky, které jsou navíc jedlé.
Zajímají vás exotické plody, jež znáte ze zahraniční dovolené a jež lze občas koupit i v našich obchodech? Znáte opuncie a pitahayu? Pokud ne, je tu malá exkurze do světa kaktusů a lahodných chutí.
Réva, to nejsou jen do dáli se táhnoucí vinice. Pár sazenic stolních odrůd dokáže krásně obrůst pergolu s venkovním posezením a pro šťavnaté hrozny vám v létě bude stačit jen natáhnout ruku.
Jedná se o poměrně opomíjenou ovocnou dřevinu známou též jako dřín, jež splňuje okrasné nároky v neúrodných půdách. Tvoří stromy či keře, které na konci léta dávají chutné sladké ovoce- dřínky.
Jedná se o úrodný strom či keř, jehož plody se po celá tisíciletí s oblibou konzumují. U nás se může pěstovat trvale na venkovním prostranství jen v nejteplejších oblastech, jinak v nádobách.
Také vám tak chutná léto? Stačí vyslovit jméno měsíce července a každý si představí plnění pus, košíčků a bandasek borůvkami, malinami, ostružinami, rybízem, angreštem či jostou.
Také se občas nevyznáte v ovoci, které se k nám dováží ze zahraničí? Máte pochyby, jak ho jíst a k čemu se v kuchyni hodí? A co samotný výběr plodů? Poznáte, zda jsou zralé, nebo ještě potřebují „dojít“?
Dotazy v diskuzním fóru o správném postupu při nákupu ovocných stromů se množí. Není se co divit, vždyť strom na zahradě poroste spoustu let. Pojďme si uvést, podle čeho se řídit a na co dávat pozor.
Při příznivém počasí se v polovině září zakládá jahodovna. Pozdější výsadba nedovolí rostlinám do příchodu mrazů vytvořit kvalitní kořenový systém.
Rostlina s botanickým názvem Solanum muricatum, známá jako vajíčkový strom neboli Pepino gold, si získala pro svou nenáročnost značnou popularitu. Pěstuje se pro atraktivní, aromatické plody na balkónech i terasách.
Tomel známe většinou jako ovoce kaki, bobuli podobnou rajčeti. Dnes se pěstuje především v subtropech, pokusy s jeho pěstováním na našem území nejsou příliš valné, není zcela mrazuvzdorný. (Rostlina dne)
Na ovocných stromech přes zimu zůstává řada nepříjemných škůdců. Mohou to být vajíčka, larvy, housenky i motýli. Jak se jich zbavit? Poradíme vám nejúčinnější přípravky.
Podobná témata: Sazenice, Praha, Jahodník velkoplodý, Brno, Bambus, Sadba, Vajíčka, Bonsaje, Zahrady, Počasí, Pozvánky, Ovoce, Likvidace, Kiwi, Pokojové rostliny, Rakytník, Jehličnany, Balkon, Exotika, Jedlé kaštany
Zamiokulkas se v současnosti řadí mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač exotický, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny – na trhu se objevil jen před pár lety, ale rychle si vydobyl své místo na slunci.
Bílá barva je praktická, univerzální, dobře se kombinuje, ale po čase může být i pěkně sterilní. Nebojte se sáhnout při malování bytu po živé barvě. Pokud se bojíte, že bude moc výrazná, stejně jako při tapetování ji můžete použít jen na jednu stěnu. Co zkusit i modrou nebo zelenou?
Nosíte péřovou bundu nebo kabát pravidelně do čistírny a štve vás, že to leze do peněz? Příště si je klidně vyperte doma. Pokud se budete řídit základními pravidly, nemusíte mít obavy, že své oblíbené oblečení zničíte.
Přemýšlíte o nějakém zajímavém a stylovém novém doplňku, který oživí váš interiér? Pak byste si určitě měli pořídit rostlinné akvárium. To může zdobit celou stěnu pokoje, stačí vám na něj ale i obyčejná váza či větší sklenice. Poradíme vám, jak ho založit a jaké rostliny pořídit, aby vypadalo pořád skvěle.
I když venkovní teplota stále padá pod nulu a za okny často poletuje sníh, blíží se nejvhodnější doba na to pustit se do pěstování téhle chutné zeleniny. Právě v únoru je totiž čas na to zasít semínka paprik. Poradíme vám, jak si z nich vypěstovat vlastní sazeničky.