vytisknout velikost písma Zavřeniny nejsou zavařeniny. Vyzkoušejte je, ovoce zůstane plné vitaminů

Máte na zahradě hromadu ovoce, ale marmelád a kompotů už je plná spíž a vám už se nechce nic dělat? Vyzkoušejte zavřeniny.

Zavřeniny jsou přesně tím, o čem jejich název napovídá. Ovoce se nezavařuje, pouze se zavře do skleničky, kde se konzervuje fermentací. Ta trochu pozmění jeho chuť, ale zaručí, že se ovoce nezkazí.

Do těchto skleniček se nepřidává žádný cukr, konzervanty ani další látky a skleničky neprocházejí žádnou tepelnou úpravou. Zavřeniny tak jsou mnohem zdravější než klasické zavařeniny, protože si zachovají všechny živiny a vitaminy.

Hrušková povidla z trouby. Snadná cesta, jak uchovat sladkost ovoce

Hrušková povidla z trouby. Snadná cesta, jak uchovat sladkost ovoce

Vyzkoušejte vlastní zavřeniny

Nejlepší na zavřeninách ale je, že je to rychlé a vůbec nic k tomu nepotřebujete. Jen ovoce a sklenice. Aby se ve sklenici ovoce nezačalo kazit, nádoby před použití vysterilizujte nebo je vyperte v myčce. Nebo je alespoň pořádně vymyjte a pak vypláchněte horkou vodou. Totéž proveďte i s víčky. A protože se ovoce před zavřením nijak neupravuje, je třeba ho sbírat na čistém místě.

Zavřeniny můžete udělat z každého malého ovoce – nejčastěji se používají bobuloviny, jako jsou borůvky, rybíz, angrešt, ale vyzkoušet můžete i maliny, ostružiny, třešně či špendlíky. Je důležité, abyste ovoce mohli do skleničky zkrátka jen nasypat, rozhodně ho nekrájejte, nemačkejte a ani nevypeckovávejte. Do sklenice ukládáte plody, které jsou dokonale zdravé a bez jakýchkoliv známek poškození, stopky naopak nevytrhávejte.

Zavařování okurek v troubě, myčce a mikrovlnce: Který způsob si vyberete?

Zavařování okurek v troubě, myčce a mikrovlnce: Který způsob si vyberete?

Nejdůležitější je rychlost

Když se vydáte na ovoce, nejdůležitější je rychlost. Ovoce sbírejte rovnou do skleničky a pak rychle zavřete – to vše je nejlepší stihnout ideálně do 15 minut. Ten čas je důležitý, protože jinak proces fermentace neproběhne správně. Proto raději vybírejte malé skleničky, které stihnete dostatečně rychle naplnit.

Po uzavření sklenice skladujte v chladu a temnu. Proces fermentace záleží na okolní teplotě, čím studenější místnost bude, tím pomalejší bude. Brzy ovoce ztratí barvu a pustí šťávu, a kolik jí bude, záleží na druhu ovoce. Zavřené ve sklenici by mělo ovoce vydržet alespoň půl roku. Fermentace, která ve sklenici probíhá, postupně mění chuť ovoce. Proto může každá sklenička se stejným obsahem chutnat trošku jinak. Že proces probíhá, poznáte podle šťávy, která se časem ve sklenici objeví.

Jak na špendlíkovou marmeládu: Zkuste kořeněnou, anglickou nebo rychlou bez odpeckování

Jak na špendlíkovou marmeládu: Zkuste kořeněnou, anglickou nebo rychlou bez odpeckování

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Přivezli jste si z dovolené oblázky? Máme pro vás 30+ nápadů na dekorace i umělecká díla

Přivezli jste si z dovolené oblázky? Máme pro…

Vytvořte si z obyčejných kamínků, které jste si přivezli od moře, originální kousky, které ozvláštní vaši domácnost, ale třeba i zahradu. Prohledali jsme za vás Pinterest a našli ty nejkrásnější nápady.

23.  9.  2022 |
Lucie Kořistová
Dekorace
10 způsobů, jak udržet teplo v interiéru a ušetřit za topení

10 způsobů, jak udržet teplo v interiéru a uš…

V době, kdy ceny plynu a elektřiny vylétly na historická maxima, je nejvyšší čas zamyslet se nad tím, zda se ve vaší domácnosti netopí tak trochu „pánubohu do oken“. Zateplení fasády už zřejmě letos nestihnete, přesto existují chytrá řešení, která vám pomohou topit méně.

25.  9.  2022 |
Lucie Kořistová
Bydlení
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese najdete houby krásné jako obrázek, ale verdikt zkušeného houbaře zničí vaše nadšení? Jsou to hořké hřiby. Stačí jeden kousek a celá smaženice bude zkažená. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

13.  9.  2022 |
Markéta Žídková
Hřib žlučníkHřib satanNejedlé hřibyJedovaté hřibyHouby
Právě padají kaštany: Vytvořte si zvířátka, věnec na dveře a další nádherné dekorace

Právě padají kaštany: Vytvořte si zvířátka, v…

Malé, hnědé, kulaté, lesklé... Kaštany jsou výborným materiálem, z něhož si vytvoříte krásné dekorace nejen do domácnosti, ale i na ven. Prohledali jsme za vás Pinterest a našli ty nejlepší nápady, jimiž se můžete inspirovat.

30.  9.  2022 |
Lucie Kořistová
Kaštan
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Houbařské žně konečně začaly. Nadprůměrně deštivé počasí a konec vysokých teplot houbám opravdu svědčí. Některé oblasti v České republice jsou zárukou, že byste si odnést plný koš. A ne jeden. Ale i teď se najde řada míst, odkud z lesa můžete odejít s prázdnou nebo jen s pár kousky na dně košíku. Kde tedy rostou houby teď? Kam vyrazit na houby na přelomu léta a podzimu? Kde vás v Česku čekají pravidelně nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji (hledáte-li jen svůj kraj, sjeďte si v článku níže na příslušnou oblast).

3.  9.  2022 |
Lenka Chvostová