vytisknout velikost písma Monstera a 5 dalších lián, které vám doma pomohou vytvořit exotický prales

Máte rádi exotiku a už se nemůžete dočkat, až zase vyrazíte někam na dovolenou? Pořiďte si pár správných rostlin a exotický prales se objeví přímo u vás doma.

Klerodendron neboli blahokeř Thomsonové

Do rodu klerodendronů patří na 400 druhů rostlin, jen zlomek jich však lze pěstovat v domácích podmínkách jako pokojovky. Jednou z oblíbených rostlin, které se bude v bytě dařit, je blahokeř Thomsonové (Clerodendrum thomsoniae). Rostlina potřebuje místo, které je velmi dobře osvětlené, přitom jí ale nesvědčí přímé sluneční paprsky. Má ráda teploty nad 20 stupňů Celsia a dostatek vlhkosti. Půda by měla být pořád vlhká, občas dokonce rostlinu oroste. Během léta můžeme dát klerodendron na zahradu, kde by opět měl být chráněn před přímým sluncem. Přes léto rostlina zesílí.

Zimování blahokeře Thomsonové by mělo probíhat za nižší teploty, ideálně mezi 10 a 15 stupni Celsia. Zálivku je třeba omezit a zalévat jednou za 14 dní. Budete-li mít rostlinu během zimy v obývacím pokoji, pravděpodobně to povede k jejímu vytahování a vysilování, v takovém případě je třeba vytáhlé výhony na jaře seříznout, pak ale rostlina méně pokvete.

TIP NA VIDEO: Jaké rostliny nepotřebují tolik péče? 

Tropická zelenina kiwano: Jak ji nakupovat, jíst a pěstovat

Tropická zelenina kiwano: Jak ji nakupovat, jíst a pěstovat

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Jak zaštipovat rajčata? Jednoduchý návod pro začátečníky

Jak zaštipovat rajčata? Jednoduchý návod pro …

Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.

22.  6.  2022 |
Kateřina Hradová
Užitková zahradaZeleninaZahrádkářův diářÚroda
Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice krok za krokem

Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice k…

Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.

23.  6.  2022 |
Kateřina Hradová
Zahrádkářův diářUžitečná zahradaÚrodaRecepty
Jak připravit hravý třešňový likér

Jak připravit hravý třešňový likér

Říkáte si, že letos by to chtělo zužitkovat třešně i nějakým novým způsobem? Kromě zavařování, pálení a výroby džemu se můžete pustit do přípravy třešňového likéru. Je snadná a velmi rychlá. Pokud u vás zrají třešně dřív, takže už je máte zpracované, použijte na likér višně, rybíz nebo maliny.

21.  6.  2022 |
Kateřina Hradová
Zahrádkářův diářUžitečná zahradaÚrodaRecepty
Hortenzie: Nejčastější chyby v pěstování

Hortenzie: Nejčastější chyby v pěstování

Záhonové i nádobové hortenzie mají podobné nároky. Pokud nekvetou, bývá příčinou pěstitelská chyba. Podívejte se na jejich přehled a zjistěte, co vaší rostlině pomůže. Další užitečné rady najdete i ve videu v úvodu článku.

11.  6.  2022 |
Alena Menclová
Okrasná zahradaZahradní rostlinyVýživa a hnojeníTrvalkyOkrasné rostlinyOchrana a péčeChoroby a škůdciBalkonové rostliny
Bylinky a rostliny, které odpuzují komáry: Funguje levandule, vratič i afrikán

Bylinky a rostliny, které odpuzují komáry: Fu…

Posezení za vlahých letních večerů s lahvinkou vína a přáteli patří k radostem krásného léta. Kdyby ovšem kolem nebzučeli ti otravní komáři. Tady jsou bylinky, které proti nim fungují.

29.  6.  2022 |
Lucie Kořistová
Bylinky