vytisknout velikost písma Co na molice ve skleníku a v zahradě, jak tyto škůdce poznat?

Maličké nenápadné bílé mušky vypadají neškodně, jejich larvy ale dokážou zlikvidovat rajčata, okurky, papriky, brukvovité rostliny, maliny, ale také ovocné stromy, okrasné květiny a keře. Poradíme vám, jak rozpoznat projevy napadení těmito škůdci a jak se proti nim účinně bránit. Běžně prodávaným chemickým přípravkům totiž často odolávají.
Co na molice ve skleníku a v zahradě, jak tyto škůdce poznat?

Možná už se to stalo i vám. Ať už u rostlin ve skleníku, foliáku, na zahrádce, balkoně nebo třeba v truhlíku za oknem. Listy se začaly kroutit, žloutnout, vadnout, celé rostliny postupně chřadnout, až nakonec úplně uschly. Na vině mohly být molice, které se na nich zabydlely. Příznakem napadení jsou roje jen asi 1–2 milimetry velkých mušek vyletujících zpod listů. Vypadají jako by byly posypané moukou, jde ale o miniaturní šupinky vosku.

Molice skleníková, bavlníková a vlaštovičníková: U nás nejčastější

I když rod molic čítá asi 1200 druhů, u nás se jich vyskytuje asi 15. Nejčastěji je to molice bavlníková a molice skleníková, které se nejčastěji vyskytují na rajčatech, okurkách a paprikách, v posledních letech se pak zde začala rychle šířit i molice vlaštovičníková, která se zaměřuje především na brukvovitou zeleninu.

Ochrana zeleniny proti chorobám a škůdcům musí začít včas

Ochrana zeleniny proti chorobám a škůdcům musí začít včas

Co je molice a jak škodí

Molice se ukrývají na spodní straně listů, kde zakládají kolonie. Tam najdete, kromě drobných černých vajíček, přisedlé i velké množství larev, které ukryté pod voskovým obalem dlouhými bodci nabodávají pletiva rostlin a velmi intenzivně vysávají jejich šťávu. Zelenina, květiny i stromy tak pomalu chřadnou.

Navíc při tom po požití této sladké mízy následně vylučují přebytečný cukr v podobě sladké medovice. Tu stahem konečníku dovedou vystřelovat do dálky i na okolní listy, které pak druhotně napadá choroba nazývaná houbová čerň. Nejenže nepůsobí příliš esteticky, ale hlavně, pokryje-li větší plochu listů, omezí fotosyntézu a na napadených částech se mohou začít rozvíjet i hniloby, které se postupně dostávají i do zdravých částí rostlin. Kromě toho jsou molice často také přenašečem pro rostliny nebezpečných virových chorob.

Jak připravit výluh z tabáku na mšice: Recept na domácí postřik zvládne každý

Jak připravit výluh z tabáku na mšice: Recept na domácí postřik zvládne každý

Čím vyhubit molice

Zbavit se molic není vůbec snadné. Počítejte s tím, že půjde o boj zdlouhavý a trvalý. Vůči většině insekticidů jsou totiž mušky díky voskovému „brnění“ odolné. Nejlepší obranou je tak prevence. Molice milují vlhko. Hlavní zásadou je proto rostliny nepřelívat a zeminu mezi jednotlivými zálivkami nechat vždy vyschnout. Pokud ale prevenci podceníte a molice se u vás na rostlinách objeví, je třeba rychle jednat.

Místo insekticidů sáhněte raději po biologických zbraních. Zdatnými soupeři je totiž jinak neškodný hmyz, a to buď slunéčko Delphastus pusillus, parazitická vosička Encarsia formosa nebo dravá ploštice Macrolophus caliginosus. Úplně nejlepší je jejich kombinace. Seženete je v prodejnách pro zahrádkáře nebo na internetu. Vyzkoušet můžete i babské rady, které opravdu fungují. Stačí si připravit výluh z na několik dní do vody naložených kopřiv, počkat, až bude smrdět, a jím pak napadené rostliny postříkat.

Jak na svilušky, aby vám nezničily všechny rostliny na zahradě i doma

Jak na svilušky, aby vám nezničily všechny rostliny na zahradě i doma

Škůdci a choroby pokojových květin v zimě: Jak je zlikvidovat

Škůdci a choroby pokojových květin v zimě: Jak je zlikvidovat

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Za dvě hodiny 700 křemenáčů osikových. Takový úlovek se povedl tento týden dvěma kamarádům na Benešovsku. Je jasné, že houby už zase rostou jak o život, i když samozřejmě ne úplně všude. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky?

10.  9.  2020 |
Mátový sirup osvěží, ale také léčí. Udělejte jej zastudena, ať nezničíte účinné látky

Mátový sirup osvěží, ale také léčí. Udělejte …

Máta je tradiční bylinkou v českých zahrádkách, její pěstování je jednoduché a chuť výborná. Máte ještě pár týdnů, než zvadne a zaschne, tak si z ní udělejte skvělý sirup.

27.  9.  2020 |
Šípkový sirup za studena, s medem i klasicky. Vyberte si ze tří receptů

Šípkový sirup za studena, s medem i klasicky.…

Šípkový sirup je medicína, kterou znaly a využívaly už generace před námi. Přidejte se k nim a vyzkoušejte chuť plodů, které příznivě působí na organismus dětí i dospělých. Bez éček a dalších umělých přísad se obejde náš recept na šípkový sirup.

19.  9.  2020 |
Jak správně jíst exotický kaktusový fík? A návod na pěstování

Jak správně jíst exotický kaktusový fík? A ná…

Má šťavnatou dužinu, lahodnou, mírně nakyslou, osvěžující chuť. Vzdáleně připomíná fík, jde ale o plod opuncie. Pokud jste ho ještě neochutnali, o hodně jste přišli. Poradíme vám nejen, jak kaktusové fíky jíst a správně připravit, ale i jak opuncii pěstovat.

23.  9.  2020 |
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese se na vás smějí hřiby jak z učebnice, verdikt zkušeného houbaře však vzápětí vaše nadšení pošle pod bod mrazu. Jsou to hořčáky. Stačí jeden kousek a máte zkaženou celou smaženici. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

9.  9.  2020 |