vytisknout velikost písma Atypický prostor si zaslouží individuální přístup. Prohlédněte si unikátní realizaci bytu v Praze

Centrem moderního bytu je velmi netradiční knihovna z ohýbaného sádrokartonu. Byt ale skrývá i další chytrá řešení. Za jeho podobou stojí architekt ze studia Gama Marek Povolný, kterého znáte z pořadu Jak se staví sen. Projděte si realizaci bytu na fotkách.

Má-li člověk netradičně řešený prostor, vyplatí se při jeho rekonstrukci přizvat na pomoc architekta nebo bytového designéra. Odborník totiž dokáže odhalit slabá místa prostoru a pomoci s jejich dokončením či proměnou.

Tak to bylo i v bytě v Praze, jehož majitelé chtěli realizaci bytu řešit komplexně. A to včetně návrhu nábytku, kuchyně, světel, ale i grafiky v dětském pokoji. Protože architekt Marek Povolný z Architektonického studia GAMA začal v bytě pracovat v době, kdy zde nebyly ani podlahy, ani rozvody elektřiny, mohl vše naplánovat podle potřeby.

Architekt změnil developerský projekt a vytvořil úžasný byt. Inspirujte se na fotkách

Architekt změnil developerský projekt a vytvořil úžasný byt. Inspirujte se na fotkách

Do netypického prostoru volte nábytek na míru

V obývacím pokoji architekt zboural příčku a místo ní vytvořil nádhernou knihovnu z ohýbaného sádrokartonu. Marek Povolný je známý chytrými řešeními, které najdeme i v tomto interiéru. Za knihovnou se ukrývá malý pracovní kout, kde je místo akorát na stůl a počítač. „Kruhová osvětlená knihovna v obývacím pokoji vyřešila komplikovaný půdorys a zároveň vytvořila místo pro minipracovnu,“ popisuje architekt. Za knihovnou má člověk potřebné soukromí k práci, přesto díky nikám může sledovat dění v obývacím pokoji nebo třeba potají sledovat televizi.

Unikátní proměna zahrady: Místo lesního porostu vzniklo koupací jezírko

Unikátní proměna zahrady: Místo lesního porostu vzniklo koupací jezírko

Další „vychytávka“ se objevila v pracovně. „Zde byla vytvořena stěna, která zahrnuje knihovnu s pracovním místem spolu s rafinovanými výsuvnými a odklápěcími odkládacími prostory,“ uvedl Povolný.

Místo obkladů velkoformátová keramika

Jednotícím prvkem celého interiéru je velkoformátová keramika. Architekt ji použil nejen v koupelně, ale velmi netradičně i na televizní stěnu či kuchyňská dvířka. Její vyšší pořizovací cena je vykoupena velmi luxusním vzhledem, který nabízí. Navíc díky přesnému řezu jdou desky o formátu 1 x 3 metry velmi přesně sesadit k sobě a vznikne tak jen minimální spára. Je to praktické a velmi snadné na údržbu.

Interiéru ve skandinávském stylu dominuje bílá, šedá a černá. Podívejte se na zdařilou proměnu

Interiéru ve skandinávském stylu dominuje bílá, šedá a černá. Podívejte se na zdařilou proměnu

Čím víc světla, tím lépe

Architekt Marek Povolný rád používá různé typy osvětlení, protože obyvatelé pak mají možnost proměňovat atmosféru svého bytu. „V bytě jsou kombinována světla, která vytvářejí i různé nálady. Jde o orientační spoty, podsvícení stěn i kuchyně až po relaxační světla v koupelně,“ vysvětluje Povolný. Za pozornost rozhodně stojí velký kruhový lustr v obývacím pokoji.

Aby i menší předsíň působila prostorně a dobře osvětlená, mají skříně na míru zrcadlové dveře.

Prohlédněte si celou realizaci v galerii pod titulkem článku.

I novostavba někdy potřebuje architekty. Podívejte se na luxusní dokončení pražského bytu

I novostavba někdy potřebuje architekty. Podívejte se na luxusní dokončení pražského bytu

Marek Povolný tvoří pod hlavičkou Architektonického studia GAMA. Jeho práci můžete sledovat i v pořadu Jak se staví senPořad Jak se staví sen! najdete každý den od pondělí do neděle v 19.30 na Prima STAR a po 9. hodině na Prima LOVE.

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku. Inspirujte se!

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku…

Zahradnictví tradičně nabízejí muškáty, petúnie, surfinie, verbeny, lobelky a spoustu jiných letniček. Které vybrat? Samozřejmě rozhodující je orientace balkonu vůči světovým stranám, ale i tak si můžete vybírat z velkého množství rostlin. Pro inspiraci vám nabízíme výběr těch nejkrásnějších.

11.  5.  2022 |
Irena Forejtová
Balkon
Rajčata sázejte teď: Vše o výsadbě a pěstování

Rajčata sázejte teď: Vše o výsadbě a pěstován…

Že je moc brzy? Kdepak, ve fóliovníku rajčata porostou jak z vody a na výsev tyčkových rajčat určených k výsadbě po zmrzlých není nač čekat.

19.  4.  2022 |
Irena Forejtová
RajčataUžitková zahradaZeleninaPěstování
Co s šeříky, aby za rok bohatě kvetly

Co s šeříky, aby za rok bohatě kvetly

Květy šeříků jsou právě ve stadiu, kdy nezbývá mnoho a vykvetou naplno. Jejich omamná vůně patří ke květnu jako máloco jiného. Už nyní byste měli vědět, jak šeříky podpořit, aby vytvořily bohatá květenství i napřesrok.

10.  5.  2022 |
Kateřina Hradová
Okrasná zahradaZahradní rostlinyZahrádkářův diářOkrasné rostlinyOchrana a péčeListnáče
Rozmarýn není rozmarný: Jak ho správně pěstovat?

Rozmarýn není rozmarný: Jak ho správně pěstov…

Ač jeho název napovídá, že jde o rostlinku, se kterou nebude snadné vyjít, opak je pravdou a ve skutečnosti jde o nenáročnou bylinku. Jak ji správně pěstovat, co nutně potřebuje a co jí nejvíce škodí?

24.  8.  2021 |
Zuzana Ottová
Okrasná zahradaUžitková zahradaZahradní rostlinyPokojové rostlinyPěstováníOkrasné rostlinyBylinkyBalkonové rostliny
Rododendrony a azalky: Vše, co byste o nich měli vědět

Rododendrony a azalky: Vše, co byste o nich m…

Rododendrony, česky zvané pěnišníky, jsou stejně jako azalky stvořené k tomu, aby svými bohatými květy rozzářily stinná místa zahrady. Patří proto k nejcennějším zahradním dřevinám – v době květu je nelze přehlédnout. Jak si ale mezi všemi vybrat a jak o ně pečovat?

včera | |9 N/A
Alena Menclová
Okrasná zahradaZahradní rostlinyOkrasné rostlinyListnáče