Domácnost

Víte, jak navhrnout a zařídit interiér domu či bytu? Poradíme, jaké zvolit materiály, jaké barvy. Jaký vybrat nábytek, jaké osvětlení a doplňky.


Nepodceňujme postavební úklid

Nepodceňujme postavební úklid

Úklid nepatří k oblíbeným činnostem obecně, ten po dokončení stavebních prací zvlášť. I pro něj ale platí pravidla a doporučení, jichž je dobře dbát.

Daniel David
Obývák: jaký zvolit nábytek?

Obývák: jaký zvolit nábytek?

Obývací pokoje lze vybavit nábytkem z masivu, dýhy či lamina. Záleží na Vašem vkusu a výši částky, kterou jste ochotni do nábytku investovat.

Jakubková Romana
Desatero pro teplo a pohodu

Desatero pro teplo a pohodu

Praskající polena v kamnech umocní atmosféru každého obydlí. Při rozhodování jaká krbová kamna budou nejvhodnější je však dobré postupovat uvážlivě.

Sovová Eva
Jak na reprosoustavy v bytě

Jak na reprosoustavy v bytě

Ve hře o kvalitní „domácí akustiku“ mají podstatnou roli reprosoustavy, u nichž nejde jen o jejich technickou úroveň, ale i o to, jak s nimi v interiéru pracujeme.

Maňák Hynek
Světlovody:  různé cesty světla

Světlovody: různé cesty světla

Světlo jako základní atribut zdravého a komfortního bydlení už nemusí do interiéru přicházet okny nebo být generováno uměle. Efektním řešením je světlovod.

Daniel David
Vestavěné skříně uvolní interiér

Vestavěné skříně uvolní interiér

V době svého vzniku měly vestavěné skříně především šetřit prostorem v malých bytech. Dnes je jejich funkce mnohem širší.

Wagner Martin
Nepodceňujme větrání koupelen

Nepodceňujme větrání koupelen

Sražená pára na koupelnovém zrcadle je banálním problémem jen zdánlivě. Ve skutečnosti může naznačovat, že se někde v skrytu dobře daří nebezpečným mikroorganismům.

Novák Jan
123456

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Jak rozlišit jedovatý žampion od jedlého?

Jak rozlišit jedovatý žampion od jedlého?

Žampion zápašný (odborně Pečárka zápašná) je nejnebezpečnější houbou pro houbaře, protože málokdo čeká, že i žampiony mají své jedovaté zástupce.

3.  9.  2017 |
Pět nejlepších receptů z cukety

Pět nejlepších receptů z cukety

Cukety se těší velké oblibě, navíc vypěstovat je zvládne i začátečník. Když je velká úroda, co pak s nimi? Tady je pět skvělých receptů.

27.  7.  2017 | | 2 N/A
Rakytník řešetlákový: Největší chyby při pěstování

Rakytník řešetlákový: Největší chyby při pěst…

Rakytník má neuvěřitelně kyselé plody – to proto, že obsahuje obrovské množství vitamínu C. Ještě tento zázračný keř v zahradě nemáte?

30.  6.  2017 |
Jak si připravit zaručeně čerstvé domácí máslo

Jak si připravit zaručeně čerstvé domácí másl…

Pokud si doma vyrobíte vlastní máslo, máte zaručeno, že je čerstvé a nikoliv rozmrazené po dvou letech ze skladových zásob. Při přípravě klasického másla oproti cenám v obchodě příliš neušetříte, pokud máte rádi bylinkové či slané máslo, pak se domácí výroba vyplatí i finančně.

10.  9.  2017 |
Recept na rychlý domácí kečup bez zavařování. Za pár korun, bez chemie

Recept na rychlý domácí kečup bez zavařování.…

Nejen děti, ale ani mnozí dospělí nedají bez kečupu ani ránu. Nejedno dítko jím vylepšuje i řízek. Tak proč si ho nevyrobit z vlastní úrody, alespoň máte jistotu, že je ze zralých, zdravých rajčátek.

24.  8.  2017 |