O tématu Difenbachie jsme již napsali řadu článků. Dozvíte se z nich všechny důležité informace.
Pokojové rostliny nejsou samy o sobě nebezpečné, nicméně šťáva z rostliny, květy či plody mohou způsobit vážné zdravotní problémy a dokonce i smrt. Jedovaté pokojové rostliny jsou hrozbou nejen pro osoby, které s nimi manipulují, ale především pro děti a domácí zvířata.
Chcete psovi i kočce dopřát letní pobyt na zahradě, aby se cítili dobře? Naše tipy vám poradí, jak přizpůsobit prostředí, aby neničili úrodu, nehrabali na záhonech a neměli kožíšky plné klíšťat.
Nároky pokojovek se liší podle toho, odkud pocházejí – pro snadnější postup péče si je rozdělíme do tří skupin, kdy každé vyhovuje jiná zálivka i teplota. Připomeneme si také, co dělat s případnými škůdci.
Nejen zahradu, ale i pokojové rostliny je zapotřebí připravit na zimní období – jen tak je přežijí bez problémů. Víte, jak se o ně postarat? A co s letněnými kusy, které jste celé léto měli na zahradě nebo terase?
Dlouhá zima není pro pokojové rostliny pěstované v bytě nejideálnějším obdobím. Chybí jim hlavně světlo a trápí je suchý vzduch ve vytápěných místnostech, a proto mnohdy nevypadají koncem zimního období právě nejlépe.
Pokojové rostliny by chtěl mít každý. Mnozí z vás přemýšlí nad tím, že by je někomu darovali. Možná však ale nemáte představu, jak tyto krásky vánočně ozdobit, aby se staly ještě nádhernější.
Je tu období, které nemají někteří lidé moc v lásce a které příliš nesvědčí ani pokojovým rostlinám. Přesto při správné péči přečkají celou zimu bez úhony i v méně příznivých podmínkách.
Děti se čím dál častěji vrací domů zmrzlé a chybí jim pobyt na zahradě v zeleni. Co jim její kousek přenést do pokojíku? Jistě se budou cítit důležitě, když jim do péče svěříte jejich vlastní rostlinu.
Podobná témata: Domácí mazlíčci, Okrasné listem, Vánoční hvězda, Jaro v zahradě, Exotika, Potosovec, Okrasná zahrada, Azalka, Toulec, Hyacint, Choroby a škůdci, Péče, Aloe, Kaktusy a sukulenty, Ochrana a péče, Zimní zahrada, Děti, Bromélie, Brambořík, Balkonové rostliny
Je tu první adventní neděle a s ní i čas zapálit první svíčku na adventním věnci. Pokud ho ještě nemáte, nepanikařte. Vyrobit si ho můžete i rychle a levně, jen z toho, co máte doma. Pro inspiraci pro vás máme více než padesát fotek.
Hmota, které se říká studený porcelán, je lehká, tvárná, skvěle vypadá, a co je nejdůležitější, připravíte ji doma za pár korun. Vyzkoušejte to! Vyrobte si z ní třeba nové vánoční ozdoby. Našli jsme pro vás návod na jejich výrobu.
Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.
Se svátkem Barbory, který připadá na čtvrtý prosinec, je spojen starý lidový zvyk. Pokud si svobodná dívka v tento den natrhá větvičky třešní nebo višní a ty jí na Štědrý den rozkvetou, dotyčná se do roka vdá.
Ještě jste si nestihli pořídit žádný adventní věnec? Zkuste si vyrobit vlastní. Ať už se rozhodnete pro klasický věnec nebo nějaký netradiční, většinu materiálu máte k dispozici doma, na zahradě nebo v přírodě. Přinášíme vám podrobný návod plus galerii krásných věnců pro inspiraci.