Jak vypadá potrava, kterou se živí masožravé rostliny? Málokterá z nich by vám byla vděčná za kus hovězího, většina druhů se specializuje na různé zástupce říše hmyzu, nejčastěji ty drobné.
Masožravé špirlice (Sarracenia), jejichž domovinou jsou východní státy Severní Ameriky, můžete pěstovat doma na parapetu i celoročně venku. Poradíme vám, jak se o ně v obou případech postarat.
Rosnatky jsou jedním z nejrozsáhlejších rodů masožravek. Mají spoustu zástupců a důmyslných životních strategií. Vyskytují se téměř všude kromě polárních oblastí a míst s nedostatkem vláhy.
Mexické tučnice jsou masožravky milující zásaditý substrát, ve své domovině nejčastěji rostou na prosákavých skalách.
Zařídili jste si terárium s rostlinami a rádi byste je něčím oživili? Zkuste v něm chovat tropické stromové žabky.
Mezi masožravými rostlinami v květinářstvích najdete nejčastěji špirlice, jež jsou typické vysokými kornoutovitými pastmi. Pocházejí z východních států Severní Ameriky, kde obývají mokré biotopy.
Kdo se alespoň trochu zajímá o masožravé rostliny, jistě si nenechá ujít tradiční výstavu, která se každoročně koná ve skleníku Botanické zahrady Přírodovědné fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
Protože jsou masožravky vesměs velmi vlhkomilné a milují vysokou vzdušnou vlhkost, často slyšíme, že je nutné je rosit.
Co nás na většině masožravek zaujme jako první jsou jejich pasti. Rostlinám dodávají netradiční poutavý vzhled opravdových zelených dravců. Pojďme se spolu podívat, jaké typy lapacích systémů používají a jak fungují.
Masožravky se v dnešní době těší veliké oblibě. Důvod je prostý: jedná se vesměs o rostliny krásné a zajímavé, přitom není obtížné pěstovat je i v bytových podmínkách. Poradíme vám, jak na to.
Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.
Přivítejte léto i své návštěvy stylovým věncem na dveře. Nechte se inspirovat, jak by mohl vypadat. Můžete ho vytvořit z rostoucích i řezaných rostlin a stejně tak i umělých. V některých případech dokonce květiny vůbec nebudou potřeba!
Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.
Bylinky obsahují látky, které nám mohou pomoci v cestě za vysněnou postavou. Urychlí metabolismus, pomohou s nedostatečnou činností žlučníku, zbaví organismus nadbytečné vody. Které bylinky se hodí?
Říkáte si, že letos by to chtělo zužitkovat třešně i nějakým novým způsobem? Kromě zavařování, pálení a výroby džemu se můžete pustit do přípravy třešňového likéru. Je snadná a velmi rychlá. Pokud u vás zrají třešně dřív, takže už je máte zpracované, použijte na likér višně, rybíz nebo maliny.