vytisknout velikost písma Zahradní traktory vás překvapí multifunkčností

Hlavními zbraněmi zahradních traktorů jsou výkon a elegance, brzy však objevíte i jejich další přednosti, které z nich dělají nepostradatelné pomocníky bez ohledu na roční období.
Zahradní traktory vás překvapí multifunkčností

Výjimečnost zahradních traktorů vystihuje jediné slovo: multifunkčnost. V té nemají konkurenci, a proto patří k nejpopulárnější zahradní technice. Přívaly sněhu a náledí „zkrotí“ díky radlicím a rozmetadlům posypových hmot, v hlavní sezoně se zase kompletně postarají o váš trávník a pomohou vám i s přepravou cihel, zeminy nebo hromad listí.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Mountfield

Nejkvalitnější zahradní traktory bývají vybaveny výkonnými jednoválcovými a dvouválcovými motory a nabízí maximální komfort. Například firma Mountfield, největší tuzemský prodejce zahradní techniky, nabízí ucelenou řadu 16 modelů, které patří k tomu nejlepšímu, co lze na trhu pořídit. Zahradní traktory od předních evropských i amerických dodavatelů se mohou pochlubit nadstandardní výbavou a řadou inovativních prvků. Ve všech 54 prodejních centrech Mountfieldu, ve kterých najdete nejen zahradní techniku, ale i bazény a potřeby pro volný čas,  vám s výběrem vhodného modelu poradí prodejní specialisté.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Mountfield

Pak už stačí jediné: posadit se do pohodlného sedadla a začít si vychutnávat jízdu na výjimečném stroji, s nímž docílíte perfektních pracovních výsledků.  Velké oblibě se v poslední době těší zahradní traktor XX 220 HDE s dvouválcovým motorem Briggs&Stratton a zesílenou konstrukcí, který zvládne i práci v nejnáročnějších podmínkách. Vybaven je mimo jiné hydrostatickou převodovkou nebo elektromechanicky vysypávaným košem.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Mountfield

Z modelů s jednoválcovým motorem je stále nejžádanější zahradní traktor XT 190 HD. Ten se může pochlubit například dvounožovou plovoucí sekačkou, antiskalpovacími kolečky či přímým tunelem, který při sečení zaručuje bezproblémový sběr trávy do objemného 300litrového koše. Součástí tohoto traktoru je i mulčovací záslepka a závěs taženého příslušenství.

Bohatý výběr příslušenství

Sečení středních travních ploch i rozlehlejších pozemků je pro traktory hračka, dokáží toho však ještě mnohem víc.  Díky bohaté nabídce příslušenství je můžete využívat celoročně.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Mountfield

Přívěsný vozík je ideální pro převoz dříví i hromad listí a nečistot z travních ploch. Právě drobné větvičky a zbytky posekané trávy sebereme díky čističi trávníku, který můžeme zapojit za traktor. V sortimentu nechybí ani travní válec, kterým zarovnáte nerovnosti, nebo postřikovač, díky němuž získáte účinnou zbraň pro hubení škůdců. Praktickými doplňky jsou i vyhrabovač staré trávy či provzdušňovač, který zbaví trávník nežádoucí plstě a umožní mu „dýchat“.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Mountfield

Všechny přednosti katapultovaly traktory mezi největší oblíbence Čechů. Údržba zahrady, ale i okolí domu, chaty nebo chalupy je díky nim zábavná a stylová. Pro svoji praktičnost jsou tyto stroje hojně využívány i firmami, které se starají o údržbu chodníků a veřejných ploch.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Trendy bydlení v roce 2020: In jsou dvoubarevné kuchyně, zemité barvy, samet i kov

Trendy bydlení v roce 2020: In jsou dvoubarev…

I váš byt může do nového roku vykročit v novém kabátě. Máme pro vás několik interiérových trendů, s nimiž rozhodně nešlápnete vedle nejen v roce 2020, ale ani v celém následujícím desetiletí.

10.  1.  2020 |
Jak pěstovat muškáty ze semínek, aby se krásně rozrostly

Jak pěstovat muškáty ze semínek, aby se krásn…

Pelargonie si můžete vypěstovat i ze semínek. Silné, husté rostliny, obsypané desítkami květů mohou zdobit vaše okna a balkony, když si je sami vypěstujete. Právě teď v půlce ledna je ten pravý čas.

15.  1.  2020 |
Moderní židle do každé domácnosti. Z těchto 40 modelů si vybere každý

Moderní židle do každé domácnosti. Z těchto 4…

Chcete oživit domácnost, a tak uvažujete třeba o nákupu jídelních židlí? Než využijete široké nabídky obchodů, zamyslete se, jaké židle vlastně domů potřebujete. Inspiraci najdete v galerii v úvodu článku.

17.  1.  2020 |
Jak pozvat přírodu domů: Tipy na květinové obrazy i hodiny z mechu

Jak pozvat přírodu domů: Tipy na květinové ob…

Když nemůžete do lesa, může les přijít k vám. Pořiďte si domů, kde trávíme většinu života, kus přírody, její krásy a harmonie.

12.  1.  2020 |
Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.

7.  12.  2019 |