vytisknout velikost písma Zahrada Čech: Navštivte další ročník největšího zahradního veletrhu

Areál litoměřického výstaviště ožije největší akcí roku 2014. Proběhne tradiční zahradní veletrh Zahrada Čech.

V loňském roce prošlo branami výstaviště téměř 80.000 lidí. I letos věříme, že návštěvnost bude plnit naše očekávání a tak jsme pro návštěvníky připravili řadu atraktivních novinek, ať už v podobě úplně nových vystavovatelů, zajímavého bohatého kulturního programu nebo speciálně upraveným pavilonem A, který bude svým aranžmá prezentovat to nejlepší z české zeleniny a ovoce.

Chybět nebude i tradiční prodejní sortiment: sazenice, ovocné stromky i okrasné stromky, květiny, ovoce, zelenina, sazenice, cibuloviny, skleníky, novinky v zahradní technice, zahradní nábytek, domácí potřeby a řada dalšího.

Právě samotná návštěvnost, počet vystavovatelů a počet nabízeného sortimentu nám dovoluje zažádat o registraci rekordu „Nevětší zahradnický veletrh ČR“.

Prestiž veletrhu se nám podařilo zvýšit získáním odporných záštit jak od unie Ovocnářů SČ, Zelinářské unie Čech a Moravy, Svazu včelařů, Agrární komory Most či samotného pana hejtmana UL kraje pana Oldřicha Bubeníčka.

Účast na akci přislíbil i ministr zemědělství Marian Jurečka, který v rámci slavnostního zahájení bude s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem předávat ocenění výhercům soutěže o značku Regionální potravina Ústeckého kraje.

Klepněte pro větší obrázek
Fronta na vstupenky na akci Zahrada Čech 2013

Kromě nákupů a inspirace ani letos nebude chybět bohatý doprovodný program, každý den návštěvníkům zazpívá jiná star: Veselá trojka, Duo Kamélie, Standa Hložek, Jitka Zelenková,Roxette Revival či Rangers-Plavci. Pro zpestření jsme pro návštěvníky připravili soutěže o hodnotné ceny.

Tradiční partneři Zahrady Čech, časopis Receptář a časopis Zahrádkář, vyhlásili zajímavé soutěže, které se budou právě na výstavě hodnotit: „O nejlepší sýrový recept ze Zahrady Čech“, „O největší tykev“, „O nejzajímavější kolekci tykví“ a „O nejzajímavější plody z čeledi tykvovité“. Tradičně nebude chybět ani vyhodnocení soutěže „O Křišťálové jablko“ nebo „Zelí roku 205“. Časopis Zahrádkář potom ze zaslaných exponátů připraví soutěžní aranžmá celého pavilonu G.

Klepněte pro větší obrázek
Posezení před pódiem na Zahradě Čech

Specialitou letošního ročníku bude soutěž O nejkrásnější zahradukterá je určená pro realizátory zahrad či parků pro firmy nebo soukromé subjekty. Zahrady se chystají již nyní a v rámci Zahrady Čech se budou hodnotit, z pohledu odborné poroty a z pohledu návštěvníků výstavy. Letos nově bude i cena Zahrady Čech.

Akce se účastní mnoho renomovaných firem nejrůznějších oborů. Tradiční nosnou částí akce bývají firmy z oboru zahradnictví. Obsazen bývá celý areál, ať venkovní či vnitřní plocha.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.

7.  12.  2019 |
Adventní věnec tradiční i netradiční. Vyrobte si ho za pár korun!

Adventní věnec tradiční i netradiční. Vyrobte…

Je tu první adventní neděle a s ní i čas zapálit první svíčku na adventním věnci. Pokud ho ještě nemáte, nepanikařte. Vyrobit si ho můžete i rychle a levně, jen z toho, co máte doma. Pro inspiraci pro vás máme více než padesát fotek.

26.  11.  2019 |
Čas na barborky! Jak to udělat, aby vykvetly, a co vlastně symbolizují?

Čas na barborky! Jak to udělat, aby vykvetly,…

Se svátkem Barbory, který připadá na čtvrtý prosinec, je spojen starý lidový zvyk. Pokud si svobodná dívka v tento den natrhá větvičky třešní nebo višní a ty jí na Štědrý den rozkvetou, dotyčná se do roka vdá.

2.  12.  2019 |
Studený porcelán: Jak vyrobit ozdoby na stromeček ze škrobu a jedlé sody

Studený porcelán: Jak vyrobit ozdoby na strom…

Hmota, které se říká studený porcelán, je lehká, tvárná, skvěle vypadá, a co je nejdůležitější, připravíte ji doma za pár korun. Vyzkoušejte to! Vyrobte si z ní třeba nové vánoční ozdoby. Našli jsme pro vás návod na jejich výrobu.

27.  11.  2019 |
Vánoční skřítkové jsou trendem letošních svátků. Jak se vám líbí?

Vánoční skřítkové jsou trendem letošních svát…

Jsou roztomilí, vousatí, s obrovským bambulatým nosem a čepicí naraženou přes oči. Kdo alespoň jednoho nemá letos doma, jako by snad ani nebyl. Tyhle malé roztomilé vánoční postavičky, které si oblíbily nejen děti, ale i dospělí, totiž rozzáří vaše Vánoce! Inspiraci najdete ve fotogalerii.

21.  11.  2019 |