vytisknout velikost písma Zahrada Čech: Navštivte další ročník největšího zahradního veletrhu

Areál litoměřického výstaviště ožije největší akcí roku 2014. Proběhne tradiční zahradní veletrh Zahrada Čech.

V loňském roce prošlo branami výstaviště téměř 80.000 lidí. I letos věříme, že návštěvnost bude plnit naše očekávání a tak jsme pro návštěvníky připravili řadu atraktivních novinek, ať už v podobě úplně nových vystavovatelů, zajímavého bohatého kulturního programu nebo speciálně upraveným pavilonem A, který bude svým aranžmá prezentovat to nejlepší z české zeleniny a ovoce.

Chybět nebude i tradiční prodejní sortiment: sazenice, ovocné stromky i okrasné stromky, květiny, ovoce, zelenina, sazenice, cibuloviny, skleníky, novinky v zahradní technice, zahradní nábytek, domácí potřeby a řada dalšího.

Právě samotná návštěvnost, počet vystavovatelů a počet nabízeného sortimentu nám dovoluje zažádat o registraci rekordu „Nevětší zahradnický veletrh ČR“.

Prestiž veletrhu se nám podařilo zvýšit získáním odporných záštit jak od unie Ovocnářů SČ, Zelinářské unie Čech a Moravy, Svazu včelařů, Agrární komory Most či samotného pana hejtmana UL kraje pana Oldřicha Bubeníčka.

Účast na akci přislíbil i ministr zemědělství Marian Jurečka, který v rámci slavnostního zahájení bude s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem předávat ocenění výhercům soutěže o značku Regionální potravina Ústeckého kraje.

Klepněte pro větší obrázek
Fronta na vstupenky na akci Zahrada Čech 2013

Kromě nákupů a inspirace ani letos nebude chybět bohatý doprovodný program, každý den návštěvníkům zazpívá jiná star: Veselá trojka, Duo Kamélie, Standa Hložek, Jitka Zelenková,Roxette Revival či Rangers-Plavci. Pro zpestření jsme pro návštěvníky připravili soutěže o hodnotné ceny.

Tradiční partneři Zahrady Čech, časopis Receptář a časopis Zahrádkář, vyhlásili zajímavé soutěže, které se budou právě na výstavě hodnotit: „O nejlepší sýrový recept ze Zahrady Čech“, „O největší tykev“, „O nejzajímavější kolekci tykví“ a „O nejzajímavější plody z čeledi tykvovité“. Tradičně nebude chybět ani vyhodnocení soutěže „O Křišťálové jablko“ nebo „Zelí roku 205“. Časopis Zahrádkář potom ze zaslaných exponátů připraví soutěžní aranžmá celého pavilonu G.

Klepněte pro větší obrázek
Posezení před pódiem na Zahradě Čech

Specialitou letošního ročníku bude soutěž O nejkrásnější zahradukterá je určená pro realizátory zahrad či parků pro firmy nebo soukromé subjekty. Zahrady se chystají již nyní a v rámci Zahrady Čech se budou hodnotit, z pohledu odborné poroty a z pohledu návštěvníků výstavy. Letos nově bude i cena Zahrady Čech.

Akce se účastní mnoho renomovaných firem nejrůznějších oborů. Tradiční nosnou částí akce bývají firmy z oboru zahradnictví. Obsazen bývá celý areál, ať venkovní či vnitřní plocha.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Připravte si domácí pickles, je to dobrota plná vitaminů. Recept pro začátečníky

Připravte si domácí pickles, je to dobrota pl…

Jestli vám zbylo pár posledních vlastnoručně vypěstovaných kousků zeleniny a vy už nevíte, jak je zpracovat, vyzkoušejte pickles. Kvašená zelenina vám během zimních dnů dodá pořádnou dávku vitaminů. Využít můžete květák, zelí, mrkev, červenou řepu, prostě cokoliv.

5.  11.  2019 |
Květiny na hrob: Čím ho osázet a co vypadá hezky po celý rok?

Květiny na hrob: Čím ho osázet a co vypadá he…

Už zítra jsou tu Dušičky. Svátek, kdy vzpomínáme na naše zemřelé blízké a zdobíme místo jejich posledního odpočinku. Jaké květiny ale vybrat, aby vydržely nejhezčí co nejdéle? Poradíme vám.

1.  11.  2019 |
Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: Nadvládu šedé rozbíjí mozaika i patchwork

Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: …

Obklady se v domácnosti nemění příliš často, jejich vzhled je tak třeba vybírat skutečně důkladně. Co nás v obchodech aktuálně zaujalo?

6.  11.  2019 |
Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vydrží vám až do další sklizně

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vyd…

Máte doma sklizené ořechy a přemýšlíte, co s nimi udělat? Uložte je způsobem, jakým to dělaly naše babičky. Jen tak budete mít jistotu, že vám nežluknou ani nezplesniví. Prozradíme vám, jak zajistit, aby stále chutnaly jako čerstvé.

9.  11.  2019 |
Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Sezóna chřipek a nachlazení je v plném proudu. Rýmě a kašli unikne jen málokdo z nás. Není ale nutné vše řešit jen prášky a předraženými přípravky z lékárny. Nepříjemné příznaky pomůže zmírnit třeba rýmovník. Máme pro vás návod, jak si z něj doma vyrobit sirup a mast.

22.  1.  2019 |