vytisknout velikost písma Yzop lékařský je nádherná trvalka. Jak ji pěstovat a využít pro zdraví?

Yzop je nenáročná bylinka, které se nejlépe daří na dobře propustných půdách a hodně slunných místech. Použijete ji jako koření do kuchyně, ale je to taky skvělá léčivka. Přitom v záhoně vypadá nádherně a díky své výšce je výraznější než levandule.

Yzop lékařský patří mezi bylinky, které jsou lidstvu známy odnepaměti. Už ve středověku ho v klášterních zahradách pěstovali mniši, kteří jej užívali k přípravě pokrmů i jako prostředek na podporu organismu. Významný renesanční lékař a botanik italského původu Pietro Andrea Mattioli ve své knize Herbář neboli Bylinář o yzopu píše, že je „vůně libé, chuti peprné a trochu hořké, jež uvolňuje odkašlávání, dává člověku pěknou barvu, čistí mozek a je vhodný pro staré lidi.“ Proto je škoda, že se na něj v současnosti trošku pozapomnělo, a když už se pěstuje, tak spíš pro okrasu.

Yzop lékařský kvete bíle, růžově či modře, dorůstá výšky až 60 centimetrů. Rostlina obsahuje hlavně silici, třísloviny a další látky, díky kterým najde využití nejen v kuchyni, ale zejména i v lidovém léčitelství.

Jak si uchovat krásnou vůni levandule: 5 super receptů na levandulový olej, peeling i tinkturu

Jak si uchovat krásnou vůni levandule: 5 super receptů na levandulový olej, peeling i tinkturu

Yzop je nenáročný, vhodný i pro začátečníky

Vysaďte yzop na jižní svah, který bude chráněný před větrem. Raději do míst, která jsou slunná a teplá. Pro pěstování yzopu se nehodí mokré, kyselé a písčité půdy, bude mu vyhovovat půda s dostatkem vápna.

Před pěstováním yzopu půdu na podzim připravte a důkladně ji prohnojte chlévskou mrvou či kompostem. Na jaře ještě přidejte hnojivo s vápníkem. Yzop můžete pěstovat ze semínka, které zasejte do půdy v březnu až dubnu. Semínka klíčí asi 20 dní, ze začátku rostlinka roste pomalu. Rostlinky se jednotí na vzdálenost 30 centimetrů. Je možné, že v prvním roce vůbec nevykvete.

Protože yzop je rostlina, která má hodně lístků a větviček, potřebuje pozemek bez vytrvalých plevelů, jako jsou pýr či svlačec, kterým by poskytla hojnou oporu a které by se z ní obtížně odstraňovaly. Proto je lepší zem kolem yzopu obsypat například mulčovací kůrou.

Založte si bylinkovou zahrádku, ať má vaše jídlo chuť. Inspirujte se v galerii

Založte si bylinkovou zahrádku, ať má vaše jídlo chuť. Inspirujte se v galerii

Sbírejte i dvakrát ročně

Yzop hojně a krásně kvete, takže je možné jej pěstovat jako okrasnou rostlinu. Pokud jej pěstujete právě kvůli jeho vzhledu, stačí ho ostříhat pouze na podzim. Zjara potom bujně poroste.

Pěstujete-li ale yzop kvůli jeho účinkům, ostříhejte ho nejen na podzim, ale i koncem jara. Nať se sbírá, když je asi 30 centimetrů vysoká, a seřezává se asi pět až deset centimetrů nad zemí. Rostlina má nejvíce léčivých účinků v době květu, tehdy je nejlepší doba pro sběr.

Návod na výrobu tinktur z bylinek plus dávkování a rady, jak je použít

Návod na výrobu tinktur z bylinek plus dávkování a rady, jak je použít

Čas pro sklizeň yzopu nastává většinou v červenci a v září. Sbírejte nať s květy – bez plodů a silnějších zdřevnatělých stonkových částí. Vše sušte v deseti až dvaceticentimetrových vrstvách na stinném, větraném místě nebo uměle, do teploty čtyřicet stupňů Celsia. Usušený yzop má svěží zelenou barvu a modrofialové květy.

Pomůže od kašle, bolestivé menstruace a posiluje organismus

Nať yzopu se v léčitelství užívá při léčbě zánětu průdušek a kašle, v kombinaci se šalvějí je vhodný do kloktadel na zánět hrdla a ústní dutiny. Celkově posiluje organismus a pomáhá dosahovat vnitřní harmonie, mírně zvyšuje krevní tlak, působí při infekci močových cest, při zvýšeném nočním pocení, astmatu, nadýmání, při bolestivé menstruaci.

Nálev z květenství můžete použít proti revmatu, bolesti v krku a ke zlepšení chuti k jídlu a podpoře trávení. Nezanedbatelný je i obsah vitaminu C. Pleťovou vodou či listy lze ošetřit bodnutí hmyzem, řezné rány, pohmožděniny, infekci uší a očí.

Božská levandule: Podívejte se, na co všechno ji můžete využít

Božská levandule: Podívejte se, na co všechno ji můžete využít

Yzop k kuchyni

Yzop je velmi aromatická bylinka, proto s ním jako s kořením zacházejte opatrně. Skvěle se hodí k masu – ať už zvěřinovému, tak k mnohem jemnějšímu králičímu, kuřecímu a jehněčímu. Pomáhá dobře trávit tučná jídla. Uplatnění najde i v polévkách, omáčkách a zeleninových salátech. Skvěle se doplňuje s bobkovým listem, mátou, petrželkou, tymiánem, kerblíkem.

Hmoždíř pomůže v kuchyni vykouzlit luxusní chutě. Jaký koupit a za kolik

Hmoždíř pomůže v kuchyni vykouzlit luxusní chutě. Jaký koupit a za kolik

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Inspirujte se! Úžasné rekonstrukce bytů v paneláku

Inspirujte se! Úžasné rekonstrukce bytů v pan…

Napadlo by vás, že tyhle fotky pocházejí z bytů v panelových domech? Nás tedy vůbec. Je vidět, že šikovnou rekonstrukcí lze ze standardizovaných bytů získat moderní domov, který bude vyhovovat potřebám svých obyvatel. Prohlédněte si v galerii v úvodu článku zdařilé rekonstrukce panelových bytů.

19.  9.  2021 |
Lucie Kořistová
Interiér roku
Nejlepší houbařské lokality v Česku: Kde vždy rostou?

Nejlepší houbařské lokality v Česku: Kde vždy…

Je to k vzteku, když slyšíte, jak rostou houby, a pak se vrátíte z lesa s prázdnou. Kam vyrazit?

5.  9.  2021 |
Markéta Žídková
Houby
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Díky vydatným dešťům, které v posledních dnech zalily Česko, a také příznivým teplotám, houby znovu pomalu začínají růst, i když samozřejmě zdaleka ne všude. Podle mykologů a meteorologů se ale v nadcházejícím období babího léta můžeme těšit na pořádnou nadílku. Počasí zkrátka bude houbařům přát. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji (hledáte-li jen svůj kraj, sjeďte si v článku níže na příslušnou oblast).

1.  9.  2021 |
Lenka Chvostová
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese se na vás smějí hřiby jak z učebnice, verdikt zkušeného houbaře však vzápětí vaše nadšení pošle pod bod mrazu. Jsou to hořké hřiby. Stačí jeden kousek a máte zkaženou celou smaženici. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

28.  7.  2021 |
Markéta Žídková
Hřib žlučníkHřib satanNejedlé hřibyJedovaté hřibyHouby
Připravte si domácí pickles, je to dobrota plná vitaminů. Recept pro začátečníky

Připravte si domácí pickles, je to dobrota pl…

Jestli vám zbylo pár posledních vlastnoručně vypěstovaných kousků zeleniny a vy už nevíte, jak je zpracovat, vyzkoušejte pickles. Kvašená zelenina vám během zimních dnů dodá pořádnou dávku vitaminů. Využít můžete květák, zelí, mrkev, červenou řepu, prostě cokoliv.

20.  9.  2021 |
Lucie Kořistová
Domácnost