vytisknout velikost písma Vyzkoušejte lopuch – dobře chutná, zpomaluje stárnutí a čistí krev. Jak ho pěstovat?

Při pohledu na obrovské listy lopuchu jen málokoho napadne, jak skvělé zdravotní přínosy se v této rostlině ukrývají. Je ale jisté, že jsou to právě ony, díky kterým je tato rostlina nepřehlédnutelná. Vždyť při dešti vám poslouží jako improvizovaný deštník.

Je to vyhledávaná pochoutka 

Děti mají rády květy, které tvoří ježaté kuličky a které se tak dobře zachytávají na oblečení nebo ve vlasech. Ženám se květy asi nejvíc líbí ve váze, kde v kombinaci s jinými lučními rostlinami vytváří působivé dekorace.

Lopuch roste okolo cest a plotů, v příkopech i na loukách. Lze jej však i pěstovat, což se určitě vyplatí při časté konzumaci. Vědí to v Číně i Japonsku, kde se lopuch považuje za lahůdku. Z rostliny lze konzumovat křupavé čerstvě vyrostlé výhonky, oloupané řapíky nahradí s klidem zeleninu – lze je jíst syrové nebo uvařit jako chřest. Zvláštní delikatesou je dřeň, která má jemnou oříškovou chuť. Oproti tomu listy jsou hořké a nedobré.

Kořeny jsou asi jeden metr dlouhé, mají nejvíce léčivých účinků z celé rostliny, ale jen v případě, než rostlina poprvé vykvete. Proto se sbírají od podzimu do jara dalšího roku.

Kostival neboli černý kořen: Jak jej pěstovat a připravit z něj mast

Kostival neboli černý kořen: Jak jej pěstovat a připravit z něj mast

Nebojte se pěstování

Lopuchům se bude dařit v písčitohlinité půdě, která má dostatek humusu. Naopak nevhodné jsou půdy kyselé, které prosychají. Lze pěstovat v hrobcích či řádcích, osivo se sází na jaře do hloubky zhruba 1 centimetr. Během vegetace je třeba provést dvě proorávky, jednu po vyražení lopuchu, druhou asi za 14 dní.

Jam čínský – světelný kořen, který léčí i omlazuje. Jak ho pěstovat?

Jam čínský – světelný kořen, který léčí i omlazuje. Jak ho pěstovat?

Lopuchů jsou u nás tři druhy – lopuch plstnatý, lopuch větší a lopuch menší. Všechny tři druhy mají velmi podobný vzhled i zdravotní účinky, takže je při sběru není třeba rozlišovat. Sbírá se kořen, který se vykopává brzy na jaře, dřív než rostlina vyžene listy. Kromě něj lze použít ještě mladé listy a semena.

Pročistí celé tělo

Rostlina je bohatým zdrojem vlákniny, vitaminu B6, hořčíku a draslíku, obsahuje i silice, inulin, třísloviny a další minerální látky. Díky svému složení má lopuch bohaté pročišťující účinky na celé tělo – dokáže čistit krev, zbavit ji toxinů i stop těžkých kovů, zlepšuje funkci lymfatického systému, vyvolává pocení, působí projímavě a pomůže i se zadržováním vody. Dokonce dokáže mírně rozpouštět močové a žlučové kameny.

Kromě toho také upravuje zažívání a snižuje hladinu cukru v krvi, podporuje činnost sleziny. Protože má protizánětlivé účinky, uplatní se při léčbě různých kožních problémů – proti plísním, kožním vřídkům, beďarům i mastné pleti, stejně jako při léčbě angíny.

Jak pěstovat zázvor doma i na zahradě: Co potřebuje tato tropická bylina?

Jak pěstovat zázvor doma i na zahradě: Co potřebuje tato tropická bylina?

V případě otoků přiložte podrcené listy lopuchu, které zaberou i na svědivou vyrážku či modřinu. Díky své schopnosti zbavit tělo toxinů zpomaluje stárnutí a zmírňuje jeho projevy.

Vyzkoušejte odvar z lopuchu a vlasy vám poděkují

Lopuch má příznivé účinky na růst vlasů, pomáhá proti vypadávání, při lupech i při jejich maštění. Dokonce opticky zvětšuje jejich objem. Odvar tedy rozhodně stojí za zkoušku.

Na odvar budete potřebovat 5 lžic kořene lopuchu (nebo mladých listů), 5 lžic natě kopřivy, 3 lžíce listů břízy, 3 lžíce listů (oplodí) z ořešáku a 2 lžíce květů heřmánku. Kromě lopuchu všechny bylinky smícháme.

Pokud máme kořen, přivedeme k varu půl litru vody a jednu lžíci kořene 3 až 5 minut povaříme. Listy lopuchu nevaříme, jen je přelijeme vroucí vodou. Přidáme lžíci směsi ostatních bylin a necháme 15 minut louhovat. Přecedíme a můžeme používat jako oplach po šamponu či k masáži pokožky hlavy. Pro podporu růstu vlasů a k odstranění lupů se doporučuje tento odvar používat dvakrát týdně.

Jak vyrobit jitrocelovou mast: Hojivý zázrak jen ze dvou ingrediencí

Jak vyrobit jitrocelovou mast: Hojivý zázrak jen ze dvou ingrediencí

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspirovat útulným bydlením v cottage stylu

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspiro…

Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.

15.  9.  2023 |
Kateřina Hradová
Bydlení
Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkuste tyto tipy z Pinterestu!

Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkust…

Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?

29.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Ochrana před škůdci
Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě nebo v truhlíku na balkoně?

Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě ne…

Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?

19.  9.  2023 |
Irena Forejtová
Okrasná zahrada
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

Poznáte hořké hřiby? Vypadají krásně, ale stačí jediný kousek a celá smaženice bude zkažená. A to v lepším případě! Po konzumaci jedovatých hřibů si totiž můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

22.  8.  2023 |
Markéta Žídková
Houby
Hrušková povidla pečená v troubě a bez míchání. Nejlepší recept, jak uchovat sladkost ovoce

Hrušková povidla pečená v troubě a bez míchán…

Jak nejlépe zpracovat zralé hrušky, které jsou sladké a šťavnaté, a stejně tak i hrušky mírně přezrálé, jež spadly z hrušně a jsou otlačené, případně i rozmáčknuté? Nejlepším řešením jsou hrušková povidla bez míchání: na přípravu nejsou nijak náročná.

5.  9.  2023 |
Lucie Kořistová
Povidla