vytisknout velikost písma Vyzkoušejte lopuch – dobře chutná, zpomaluje stárnutí a čistí krev. Jak ho pěstovat?

Při pohledu na obrovské listy lopuchu jen málokoho napadne, jak skvělé zdravotní přínosy se v této rostlině ukrývají. Je ale jisté, že jsou to právě ony, díky kterým je tato rostlina nepřehlédnutelná. Vždyť při dešti vám poslouží jako improvizovaný deštník.

Je to vyhledávaná pochoutka 

Děti mají rády květy, které tvoří ježaté kuličky a které se tak dobře zachytávají na oblečení nebo ve vlasech. Ženám se květy asi nejvíc líbí ve váze, kde v kombinaci s jinými lučními rostlinami vytváří působivé dekorace.

Lopuch roste okolo cest a plotů, v příkopech i na loukách. Lze jej však i pěstovat, což se určitě vyplatí při časté konzumaci. Vědí to v Číně i Japonsku, kde se lopuch považuje za lahůdku. Z rostliny lze konzumovat křupavé čerstvě vyrostlé výhonky, oloupané řapíky nahradí s klidem zeleninu – lze je jíst syrové nebo uvařit jako chřest. Zvláštní delikatesou je dřeň, která má jemnou oříškovou chuť. Oproti tomu listy jsou hořké a nedobré.

Kořeny jsou asi jeden metr dlouhé, mají nejvíce léčivých účinků z celé rostliny, ale jen v případě, než rostlina poprvé vykvete. Proto se sbírají od podzimu do jara dalšího roku.

Kostival neboli černý kořen: Jak jej pěstovat a připravit z něj mast

Kostival neboli černý kořen: Jak jej pěstovat a připravit z něj mast

Nebojte se pěstování

Lopuchům se bude dařit v písčitohlinité půdě, která má dostatek humusu. Naopak nevhodné jsou půdy kyselé, které prosychají. Lze pěstovat v hrobcích či řádcích, osivo se sází na jaře do hloubky zhruba 1 centimetr. Během vegetace je třeba provést dvě proorávky, jednu po vyražení lopuchu, druhou asi za 14 dní.

Jam čínský – světelný kořen, který léčí i omlazuje. Jak ho pěstovat?

Jam čínský – světelný kořen, který léčí i omlazuje. Jak ho pěstovat?

Lopuchů jsou u nás tři druhy – lopuch plstnatý, lopuch větší a lopuch menší. Všechny tři druhy mají velmi podobný vzhled i zdravotní účinky, takže je při sběru není třeba rozlišovat. Sbírá se kořen, který se vykopává brzy na jaře, dřív než rostlina vyžene listy. Kromě něj lze použít ještě mladé listy a semena.

Pročistí celé tělo

Rostlina je bohatým zdrojem vlákniny, vitaminu B6, hořčíku a draslíku, obsahuje i silice, inulin, třísloviny a další minerální látky. Díky svému složení má lopuch bohaté pročišťující účinky na celé tělo – dokáže čistit krev, zbavit ji toxinů i stop těžkých kovů, zlepšuje funkci lymfatického systému, vyvolává pocení, působí projímavě a pomůže i se zadržováním vody. Dokonce dokáže mírně rozpouštět močové a žlučové kameny.

Kromě toho také upravuje zažívání a snižuje hladinu cukru v krvi, podporuje činnost sleziny. Protože má protizánětlivé účinky, uplatní se při léčbě různých kožních problémů – proti plísním, kožním vřídkům, beďarům i mastné pleti, stejně jako při léčbě angíny.

Jak pěstovat zázvor doma i na zahradě: Co potřebuje tato tropická bylina?

Jak pěstovat zázvor doma i na zahradě: Co potřebuje tato tropická bylina?

V případě otoků přiložte podrcené listy lopuchu, které zaberou i na svědivou vyrážku či modřinu. Díky své schopnosti zbavit tělo toxinů zpomaluje stárnutí a zmírňuje jeho projevy.

Vyzkoušejte odvar z lopuchu a vlasy vám poděkují

Lopuch má příznivé účinky na růst vlasů, pomáhá proti vypadávání, při lupech i při jejich maštění. Dokonce opticky zvětšuje jejich objem. Odvar tedy rozhodně stojí za zkoušku.

Na odvar budete potřebovat 5 lžic kořene lopuchu (nebo mladých listů), 5 lžic natě kopřivy, 3 lžíce listů břízy, 3 lžíce listů (oplodí) z ořešáku a 2 lžíce květů heřmánku. Kromě lopuchu všechny bylinky smícháme.

Pokud máme kořen, přivedeme k varu půl litru vody a jednu lžíci kořene 3 až 5 minut povaříme. Listy lopuchu nevaříme, jen je přelijeme vroucí vodou. Přidáme lžíci směsi ostatních bylin a necháme 15 minut louhovat. Přecedíme a můžeme používat jako oplach po šamponu či k masáži pokožky hlavy. Pro podporu růstu vlasů a k odstranění lupů se doporučuje tento odvar používat dvakrát týdně.

Jak vyrobit jitrocelovou mast: Hojivý zázrak jen ze dvou ingrediencí

Jak vyrobit jitrocelovou mast: Hojivý zázrak jen ze dvou ingrediencí

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Jak zaštipovat rajčata? Jednoduchý návod pro začátečníky

Jak zaštipovat rajčata? Jednoduchý návod pro …

Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.

22.  6.  2022 |
Kateřina Hradová
Užitková zahradaZeleninaZahrádkářův diářÚroda
Letní věnec na dveře: Vyberte, který se vám líbí nejvíc

Letní věnec na dveře: Vyberte, který se vám l…

Přivítejte léto i své návštěvy stylovým věncem na dveře. Nechte se inspirovat, jak by mohl vypadat. Můžete ho vytvořit z rostoucích i řezaných rostlin a stejně tak i umělých. V některých případech dokonce květiny vůbec nebudou potřeba!

18.  6.  2022 |
Kateřina Hradová
Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice krok za krokem

Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice k…

Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.

23.  6.  2022 |
Kateřina Hradová
Zahrádkářův diářUžitečná zahradaÚrodaRecepty
5 bylin, které spálí tuky a usnadní hubnutí. Které to jsou?

5 bylin, které spálí tuky a usnadní hubnutí. …

Bylinky obsahují látky, které nám mohou pomoci v cestě za vysněnou postavou. Urychlí metabolismus, pomohou s nedostatečnou činností žlučníku, zbaví organismus nadbytečné vody. Které bylinky se hodí?

16.  6.  2022 |
Lucie Kořistová
hubnutí
Jak připravit hravý třešňový likér

Jak připravit hravý třešňový likér

Říkáte si, že letos by to chtělo zužitkovat třešně i nějakým novým způsobem? Kromě zavařování, pálení a výroby džemu se můžete pustit do přípravy třešňového likéru. Je snadná a velmi rychlá. Pokud u vás zrají třešně dřív, takže už je máte zpracované, použijte na likér višně, rybíz nebo maliny.

21.  6.  2022 |
Kateřina Hradová
Zahrádkářův diářUžitečná zahradaÚrodaRecepty