Vychytávky do ložnice: Která se hodí do té vaší?  | Foto: iStock

Foto: iStock

Vychytávky do ložnice: Která se hodí do té vaší?

Kouzlo útulné ložnice nespočívá v její velikosti; důležité je dobře vymyslet a uspořádat prostor tak, abyste se v něm cítili dobře. K tomu mohou pomoci i takové detaily, jako dobře složené prostěradlo nebo vlastnoručně vyrobený noční stolek. Prohledali jsme za vás Pinterest a našli ty nejlepší nápady, které stojí za vyzkoušení.

Pokud nevíte, jak složit prostěradlo s gumou, aby se vám výsledný balíček pořád nerozpadával, podívejte se na video. Takto složené prostěradlo zůstane pěkně kompaktní a dobře se uloží do skříně i šuplíku.

Pokračování 2 / 21

Jak si poradit při povlékání polštáře, který je dvakrát menší než povlak? Nepotřebujete jehlu a nit, a už vůbec ne spínací špendlíky. Podívejte se!

Pokračování 3 / 21

Chcete útulnou postel jako v hotelu? Kouzlo je v hromadě polštářů. Když na povlečení použijete převážně bílou barvu, nemusíte si dělat starost s laděním a kombinací barev. 

Pokračování 4 / 21

Potřebujete zarážku do dveří, aby se pořád samovolně nezavíraly? Ušijte si ji, jde o rovný steh, který zvládne i naprostý začátečník. Navíc můžete zrecyklovat třeba staré džíny. Nejprve ušijete obyčejný sáček, který naplníte rýží (nebo jiným sypkým materiálem, jako je čočka, fazole, ale i drobné kamínky), připevníte poutko a zašijete. 

Pokračování 5 / 21

Pokud máte opačný problém a dveře často narážejí do zdi, kde zanechávají nehezké důlky, vytvořte si podobnou zarážku, kterou pověsíte na kliku.

Pokračování 6 / 21

Uzlu se říká opičí pěst, a jak vidíte na kresleném návodu, není těžké jej uvázat. Potřebujete ale silnější lano, protože na tenké šňůrce složitost uzlu nevynikne. Aby uzel držel tvar, dejte dovnitř malý míček, například golfový.

Pokračování 7 / 21

Jste-li milovníky knih, možná se jimi budete chtít obklopit i v ložnici. Využijte možnosti, které nabízí právě váš prostor, a vsaďte na vestavěné police. 

Pokračování 8 / 21

Pokud máte v ložnici podobný výklenek, nechte si vytvořit unikátní knihovnu na míru.

Pokračování 9 / 21

Polička u postele se vždy hodí, ale ne vždy je na ní dostatek místa. V takovém případě využijte podobnou kapsu, která vám napomůže mít nezbytnosti po ruce, aniž je musíte strkat pod polštář.

Pokračování 10 / 21

Stejně jako kapsář na gauč si můžete ušít podobný i na postel. Uložíte do něj nejen ovladač na televizi, ale i všechny další nezbytnosti, jako jsou brýle, zápisník a něco na čtení.

Pokračování 11 / 21

Poličku vedle postele nemusíte kupovat, v odkládací prostor můžete proměnit téměř cokoliv, například proutěný košík. Taková police ale nebude mít příliš velkou nosnost, počítejte s tím.

Pokračování 12 / 21

Ani noční stolek není třeba kupovat. Postavte si vedle postele přepravku, a máte o odkládací prostor postaráno.

Pokračování 13 / 21

Dřevěné podložky uříznuté ze stromů se prodávají jako dekorace v obchodech s nábytkem. Když k nim přivrtáte nohy, proměníte je v krásný stolek, který se bude vyjímat vedle postele.

Pokračování 14 / 21

Stejným způsobem můžete vytvořit stolek i z poličky či bývalé dřevěné přepravky.

Pokračování 15 / 21

Jednoduchou polici vedle postele zavěsíte i na zeď. Vypadá to velmi efektně, přitom v podstatě jen musíte přivrtat do zdi dva háčky a dobře odměřit délku provazu.

Pokračování 16 / 21

Potřebujete snad jen malý odkládací prostor někam do rohu? Přivrtejte do rohu dřevěný organizér na časopisy, a polička je na světě.

Pokračování 17 / 21

Taky vás rozčilují různé kabely a nabíječky, jichž je v domácnostech čím dál víc? Schovejte je do šuplíku! Prodlužovačku připevněte na zadní stranu zásuvky, nabíjející se telefony a všechna další zařízení můžete uložit dovnitř.

Pokračování 18 / 21

V každé ložnici potřebujete občas něco odložit: šaty, doplňky nebo nějaké drobnosti. K tomu všemu může posloužit podobný žebřík, doplněný o hromadu háčků.

Pokračování 19 / 21

Kosmetický stolek se hodí každé ženě, ale ne do každé ložnice se vejde. Můžete si ho udělat z prádelníku, na který položíte desku. Pak už jen na zeď zavěste zrcadlo.

Pokračování 20 / 21

V boji s nedostatkem místa se vám bude hodit každý centimetr úložného prostoru. Pod postelí je ho dostatek, udělejte si vlastnoruční vytahovací šuplík.

Pokračování 21 / 21

Aby se se šuplíkem dobře manipulovalo, potřebuje pojezdy. Podobná kolečka koupíte v každém obchodě s nábytkem, ale například i v železářství.

Doporučujeme

Články odjinud