vytisknout velikost písma Větrání interiérů

Moderní klimatizační systémy nepracují jen s výměnou vzduchu e regulací jeho teploty. Pro zdravé a příjemné prostředí je nezbytná i optimální vlhkost vzduchu.
Větrání interiérů

Vytápění v zimním období snižuje vlhkost vzduchu, což může vést k bolestem v krku,nachlazení a dalším potížím. V létě může být vysoká úroveň vlhkosti naopak velmi nepříjemná i při relativně nízkých teplotách. Pro udržení celoročního komfortu potřebujete víc než jen regulaci teploty. Schopnost upravovat i úroveň vlhkosti vzduchu a regulovat přívod čerstvého vzduchu je také důležitá. To ovšem nebylo s běžnými klimatizačními jednotkami možné. Teprve nová jednotka Daikin Ururu Sarara se svou kombinací schopností zvlhčování, odvlhčování, ventilace a čištění vzduchu, zajišťuje v hodnou úroveň pohodlí v kterémkoliv ročním období.

Přirozené zvlhčování

Veškerá vlhkost ve venkovním vzduchu je k dispozici i uvnitř Ururu, zvlhčovací podsystém používá speciální vestavěný zvlhčovací prvek ve venkovní jednotce, který vstřebává vlhkost z venkovního vzduchu a posílá ji do vnitřní jednotky. Dokáže efektivně vstřebávat vlhkost i z relativně suchého zimního vzduchu a rychle zvlhčit vzduch uvnitř místnosti.

Kombinace s tepelným čerpadlem

Ururu zvlhčování rovnoměrně vyhřeje celou místnost. Jednotka kombinuje tepelné čerpadlo a zvlhčovač, umožňující ideální způsob vytápění. Ururu zvlhčovací podsystém dokáže poskytnout dostatečné množství vlhkosti k ideálnímu zvlhčení celé velké místnosti. Na rozdíl od běžných domácích zvlhčovačů, vnitřní jednotka Ururu Sarara nemá žádný zásobníkna vodu, a tudíž odpadá nutnost napojení přívodu vody a časově náročné čištění.Zároveň to znamená, že se není třeba obávat růstu bakterií a jiných mikroorganismů. Zvlhčený vzduch se zdá být teplejší, suchý vzduch se zdá být chladnější, než vlhčí vzduch o stejné teplotě.

Pohodlí v zimě i v létě

Stejně jako je zvlhčování přínosem pro pocit pohodlí v zimě, tak odvlhčování zlepšuje komfort v létě. Vysoká vlhkost vzduchu v letním období dokáže způsobit, že se v místnosti zdá být horko a dusno, i když v ní není nikterak vysoká teplota. Ururu Sarara ovšem dokáže snížit vlhkost vnitřního vzduchu, aniž by ovlivňovala teplotu v místnosti, tím, že smíchává studený odvlhčený vzduch s teplým vzduchem a vytváří tak odvlhčený vzduch o příjemné teplotě (Sarara provoz odvlhčování, též známo jako odvlhčování se zpětným ohřevem vzduchu). Tato funkce zamezuje přehnanému ochlazování vzduchu, což obzvlášť ocení lidé citliví na studený vzduch.

Nižší zátěž organismu

Pokud se teplota vnitřního vzduchu zvýší natolik, že i s odvlhčeným vzduchem se zdá být příliš teplo, Ururu Sarara vzduch ochladí jako klasická klimatizace a při tom odvlhčí (odvlhčování chlazením). Nižší vlhkost vytváří příjemné prostředí i při vyšších teplotách vzduchu Snížením úrovně vlhkosti se zvýší Váš pocit pohodlí i při udržení stejné teploty vzduchu uvnitř místnosti. Člověk se méně potí a subjektivně se mu zdá, že je v místnosti chladnější vzduch než ve skutečnosti je, takže dochází k úsporám nákladů za chlazení. Zároveň se tímto předchází přehnanému ochlazování vzduchu a omezuje se tak zátěž na lidský organismus při přechodu z neklimatizovaného do klimatizovaného prostředí, která má často na svědomí nachlazení a bolesti v krku i v letním období.

S vysokým výkonem ventilace, dodávající až 32 m3/h, je Ururu Sarara první klimatizační jednotka pro domácnosti schopná obměnit celý objem průměrně veliké místnosti (26 m2) čerstvým vzduchem za dvě hodiny – tedy tak, jak doporučují hygienici.

Klimatizace v souladu s biorytmem

V režimu zvláčňování vytváří jednotka Ururu Sarara prostředí, které je obzvlášť příjemné pro pokožku, kombinující vysokou relativní vlhkost, příjemné proudění vzduchu a emisi vitamínů a kyseliny hyaluronové. S funkcí „Simulace přírodního vánku“ je možné navodit chladný pocit i při vyšší nastavené teplotě. Ururu Sarara v tomto režimu mění směr výstupu vzduchu, vytvářející proměnlivý příjemně ochlazující vánek jako v přírodě. Ururu Sarara respektuje v noční době biologické hodiny lidského těla během spánku a upravuje proto teplotu tak, jak to lidskému tělu nejvíce vyhovuje. V průběhu tří hodin od začátku nočního režimu se teplota vzduchu plynule sníží o 2 °C a pak se plynule vrátí na původní nastavení během jedné hodiny před probuzením. 

(Zdroj: Daikin, s.r.o.)

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, co právě letí

Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, …

Nové trendy vládnou nejen módě, ale i interiérovému designu. Přední světoví výrobci nábytku každoročně vyhlašují styly, prvky a barvy, které budou aktuálně módní. Zajímá vás, jaké to jsou pro ten letošní rok? Podívejte se do naší fotogalerie a inspirujte se!

16.  1.  2018 |
Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami.

6.  12.  2017 |
Zahradní přístřešky aneb Vtipné tipy, jak na zahradě uložit zahradní náčiní

Zahradní přístřešky aneb Vtipné tipy, jak na …

Každý z nás jistě někdy řešil otázku "kam s ním". Připravili jsme pro vás několik tipů, kam uklidit sekačku, kolečko, hrábě, tyčky k rajčatům nebo skládací pařeniště.

11.  1.  2018 |
Nač nesmíte zapomenout, když plánujete zahradu

Nač nesmíte zapomenout, když plánujete zahrad…

Zimní měsíce představují ideální dobu pro plánování podoby zahrady nebo jejích změn. Co byste si měli rozhodně dobře promyslet ještě před zahájením prací, vám poradí dnešní článek.

13.  1.  2018 |
Jak pěstovat muškáty ze semínek, aby se krásně rozrostly

Jak pěstovat muškáty ze semínek, aby se krásn…

Pelargonie si můžete vypěstovat i ze semínek. Silné, husté rostliny, obsypané desítkami květů mohou zdobit vaše okna a balkony, když si je sami vypěstujete. Právě teď je ten pravý čas.

18.  1.  2018 |