vytisknout velikost písma Vertikální zahrádka z palet šetří místo i peněženku. Vejde se i na malý balkon nebo do bytu

Vyrobte si z palet úžasné a praktické květináče, ve kterých můžete pěstovat bylinky, ovoce nebo své oblíbené květiny. Budete překvapeni, jak snadné to je!

Všichni víme, že zahradničení je fantastický koníček, ale co kdybyste ho mohli ještě vylepšit? Palety už dávno nejsou jen na stavbu. Pokud jste vášnivými zahrádkáři a kutily, pak jste na správném místě!

Paletové květináče jsou skvělý způsob jak vyzdobit terasu, balkon nebo zahradu. Budete překvapeni, jak snadné je jejich výroba, i když nemáte mnoho zkušeností s prací se dřevem. Potřebujete jen trochu volného času a trpělivosti!

Klepněte pro větší obrázek

Vyvýšený květináč šetří místo i záda. V tomto případě šikovný kutil zrecykloval a využil k zasazení oblíbených květin i starou vanu.

Klepněte pro větší obrázek

Chcete mít na balkoně soukromí? Zapomeňte na nevzhledné zakrývací folie, obložte zábradlí stěnou z palet! Získáte tak navíc i úložný prostor a navíc je můžete natřít barvou podle svého vkusu.

Klepněte pro větší obrázek

Vytvořte si stylovou dekoraci na stěnu. Poslouží jako perfektní opora pro popínavé pokovky a přidat můžete i několik svíček pro útulnou atmosféru.

Klepněte pro větší obrázek

Z palet vznikne i netradiční terasovitá skalka. Hlavní výhoda? Lze kdykoliv přemístit na jiné místo a postupně rozšířit, nebo naopak zmenšit.

Klepněte pro větší obrázek

Ve vertikálním květináči se daří nejen bylinkám. Převislé květiny budou mít dostatek místa a odmění vás záplavou barev.

Klepněte pro větší obrázek

Využít můžete i paletu "bez poliček". Květináče zavěste pomocí úchytek stejně, jako byste je dali třeba na balkonové zábradlí.

Klepněte pro větší obrázek

Máte dost místa? Ozdobte vertikální zahrádkou celou stěnu! Vyhrajte si s barvami, s natíráním vám rádi pomohou i děti.

Klepněte pro větší obrázek

Ideální nápad pro malou zeleninovou zahrádku. Jednotlivé druhy zeleniny pěstujte v sektorech podle sklizně nebo požadavků rostlinek na substrát. 

Klepněte pro větší obrázek

Paletová zahrádka se hodí i do bytu. Šetří místo, stane se krásnou dekorací a bude vám dělat jen radost.

Klepněte pro větší obrázek

Nápad pro ty, kteří v bytě bojují doslova o každý milimetr. Závěsná mini zahrádka, která se vejde opravdu všude.

Klepněte pro větší obrázek

Velkorysý květináč na balkon nebo terasu, ideálně hned vedle grilu. Záplava čerstvých bylinek ve vyvýšeném květináči přijde vhod při přípravě jídla, zatímco horní část zdobí barevné květiny.

Klepněte pro větší obrázek

Větší konstrukce dobře poslouží nejen jako květináč, ale i jako vhodný prvek k rozdělení prostoru. Díky bílé barvě působí jemně.

Zdroje fotografií: iStockphoto, Pinterest

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a zda není nemocný

Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a …

Stejně jako lidé i psi spí v různých polohách. Někteří spí nejčastěji na boku, jiní v klubíčku a další zase na zádech s tlapami ve vzduchu. Vypozoruje-li jejich páníček jejich nejoblíbenější polohu, může se toho o svém chlupatém příteli hodně naučit.

2.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Pes
Co sázet v srpnu, abyste ještě letos mohli sklízet zeleninu?

Co sázet v srpnu, abyste ještě letos mohli sk…

Máte pocit, že je v srpnu na sázení zeleniny pozdě? Omyl. Když zasejete nyní, budete mít čerstvou zeleninu z vlastní zahrádky až do prvních mrazíků.

5.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Zelenina
Zavřeniny nejsou zavařeniny. Vyzkoušejte je, ovoce zůstane plné vitaminů

Zavřeniny nejsou zavařeniny. Vyzkoušejte je, …

Máte na zahradě hromadu ovoce, ale marmelád a kompotů už je plná spíž a vám už se nechce nic dělat? Vyzkoušejte zavřeniny.

14.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Zavřeniny
Plata od vajec nevyhazujte! Společně s dětmi z nich vyrobte krásné papírové dekorace

Plata od vajec nevyhazujte! Společně s dětmi …

Také se vám doma postupně hromadí prázdná plata od vajíček? S trochou kreativity z nich společně s dětmi vyrobíte pěkné dekorace. Potřebujete pouze nůžky, barvy a lepidlo!

13.  8.  2022 |
Kateřina Martínková
Vejce
Jak zpracovat rajčata a papriky

Jak zpracovat rajčata a papriky

Rajčat a paprik se někdy urodí tolik, že je v čerstvém stavu nestačíte zkonzumovat. Jak je můžete zpracovat nebo uskladnit, aby vydržely co nejdéle? Usušte je, zamrazte nebo je skliďte ještě zelené a uložte do přepravek. Jak na to?

9.  8.  2022 |
Alena Menclová
Užitečná zahradaÚrodaRecepty