vytisknout velikost písma Vertikální zahrádka z palet šetří místo i peněženku. Vejde se i na malý balkon nebo do bytu

Vyrobte si z palet úžasné a praktické květináče, ve kterých můžete pěstovat bylinky, ovoce nebo své oblíbené květiny. Budete překvapeni, jak snadné to je!

Všichni víme, že zahradničení je fantastický koníček, ale co kdybyste ho mohli ještě vylepšit? Palety už dávno nejsou jen na stavbu. Pokud jste vášnivými zahrádkáři a kutily, pak jste na správném místě!

Paletové květináče jsou skvělý způsob jak vyzdobit terasu, balkon nebo zahradu. Budete překvapeni, jak snadné je jejich výroba, i když nemáte mnoho zkušeností s prací se dřevem. Potřebujete jen trochu volného času a trpělivosti!

Klepněte pro větší obrázek

Vyvýšený květináč šetří místo i záda. V tomto případě šikovný kutil zrecykloval a využil k zasazení oblíbených květin i starou vanu.

Klepněte pro větší obrázek

Chcete mít na balkoně soukromí? Zapomeňte na nevzhledné zakrývací folie, obložte zábradlí stěnou z palet! Získáte tak navíc i úložný prostor a navíc je můžete natřít barvou podle svého vkusu.

Klepněte pro větší obrázek

Vytvořte si stylovou dekoraci na stěnu. Poslouží jako perfektní opora pro popínavé pokovky a přidat můžete i několik svíček pro útulnou atmosféru.

Klepněte pro větší obrázek

Z palet vznikne i netradiční terasovitá skalka. Hlavní výhoda? Lze kdykoliv přemístit na jiné místo a postupně rozšířit, nebo naopak zmenšit.

Klepněte pro větší obrázek

Ve vertikálním květináči se daří nejen bylinkám. Převislé květiny budou mít dostatek místa a odmění vás záplavou barev.

Klepněte pro větší obrázek

Využít můžete i paletu "bez poliček". Květináče zavěste pomocí úchytek stejně, jako byste je dali třeba na balkonové zábradlí.

Klepněte pro větší obrázek

Máte dost místa? Ozdobte vertikální zahrádkou celou stěnu! Vyhrajte si s barvami, s natíráním vám rádi pomohou i děti.

Klepněte pro větší obrázek

Ideální nápad pro malou zeleninovou zahrádku. Jednotlivé druhy zeleniny pěstujte v sektorech podle sklizně nebo požadavků rostlinek na substrát. 

Klepněte pro větší obrázek

Paletová zahrádka se hodí i do bytu. Šetří místo, stane se krásnou dekorací a bude vám dělat jen radost.

Klepněte pro větší obrázek

Nápad pro ty, kteří v bytě bojují doslova o každý milimetr. Závěsná mini zahrádka, která se vejde opravdu všude.

Klepněte pro větší obrázek

Velkorysý květináč na balkon nebo terasu, ideálně hned vedle grilu. Záplava čerstvých bylinek ve vyvýšeném květináči přijde vhod při přípravě jídla, zatímco horní část zdobí barevné květiny.

Klepněte pro větší obrázek

Větší konstrukce dobře poslouží nejen jako květináč, ale i jako vhodný prvek k rozdělení prostoru. Díky bílé barvě působí jemně.

Zdroje fotografií: iStockphoto, Pinterest

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspirovat útulným bydlením v cottage stylu

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspiro…

Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.

15.  9.  2023 |
Kateřina Hradová
Bydlení
Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě nebo v truhlíku na balkoně?

Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě ne…

Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?

19.  9.  2023 |
Irena Forejtová
Okrasná zahrada
Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se, který se hodí k vám domů

Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se,…

Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.

13.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
DIY
Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, jak tvarovat stálezelené keře

Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, …

Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.

17.  9.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Topiari
Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkuste tyto tipy z Pinterestu!

Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkust…

Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?

29.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Ochrana před škůdci