vytisknout velikost písma Venkovní sauny nabízí dvojnásobnou porci relaxace. Kde je pořídíte a za kolik?

Finové, kteří mají saunování jako národní sport, tvrdí, že pobyt ve venkovní sauně je zdraví prospěšný hned dvojnásob. Teplo vytopené sauny působí na tělo, krásný výhled ven pak na psychiku. Máte-li zahradu, pořiďte si venkovní saunu.

Přínosy pravidelného saunování na lidské tělo jsou dobře známé a s rozvojem moderních technologií se pro mnoho lidí staly dostupné domácí sauny. Pokud ale máte zahradu, uvažujte o venkovní sauně, protože se během saunování můžete kochat pohledem do okolí a svůj zážitek tak umocnit.

Výhodou je, že sauna umístěná venku nezmenšuje podlahovou plochu obytných místností. Dalším plusem je, že při pořizování venkovní sauny jste limitování jen vlastní peněženkou. Venku nemusíte řešit nějaký ten centimetr, a tak můžete vybírat skutečně podle toho, jaká sauna se vám líbí.

Nejúžasnější venkovní kuchyně. Která se líbí vám?

Nejúžasnější venkovní kuchyně. Která se líbí vám?

Soukromí je potřeba

Nejdůležitější při pořizování venkovní sauny tak je vhodné místo – například prostor, který nabízí volnost a rozhled do okolí. Myslete také na dostatečné soukromí. Přece jen člověk se saunuje nahý a po horké sauně si často dopřává i studenou koupel – v takové chvíli nikdo nechce vystavovat své tělo zvědavým sousedům.

Saunu umístěte do blízkosti bazénu či koupacího jezírka, pokud nic takového nemáte, můžete přikoupit koupací sud. Ochlazení studenou vodou totiž násobí pozitivní působení saunování.

Otužování na balkoně: Pořiďte si koupací sud na otužování a nemusíte do řeky

Otužování na balkoně: Pořiďte si koupací sud na otužování a nemusíte do řeky

Venkovní sauna vs. saunový domek

Mezi venkovní saunou a saunovým domkem je rozdíl v konstrukci. Venkovní sauna je vlastně upravená sauna do interiéru, má ale zateplené stěny a střechu. Je určená pro maximálně 4 osoby a rozměry stavby jsou většinou typizované.

Saunový domek je postavený jako dřevostavba. Jeho výstavba je tedy složitější a má pevnější konstrukci. Je častěji budovaný na míru, a je tedy možné jej postavit i pro větší počet osob. Často má též odpočívárnu, do níž je možné umístit další relaxační prvky, jako je lehátko či vířivka.


Nejoblíbenější sauny

Marimex Popular 3001 L 11105637 Marimex Popular 3001 L 11105637
nabízí 1 obchod za ceny od 27 990 Kč
Porovnat ceny
Marimex Smart 1001 L 11105627 Marimex Smart 1001 L 11105627
nabízí 5 obchodů za ceny od 24 990 Kč
Porovnat ceny
Karibu Sandra 6160 Karibu Sandra 6160
nabízí 18 obchodů za ceny od 28 191 Kč
Porovnat ceny

Až se zima zeptá, co jsi dělal v létě

Na saunování v zimě je třeba myslet už v létě. Saunu na míru totiž trvá postavit několik měsíců. Navíc dřevostavby je třeba realizovat za pěkného počasí, na podzim a v zimě stavbu komplikuje nepříznivé počasí – deště, vlhko, či dokonce mrazy.

Nepříznivé počasí je nepřítelem i v případě, že kupujete stavbu hotovou. Většinou je totiž vhodné položit domek na nějakou základovou desku či do základových patek a i to se v dešti a chladu vylévá špatně. K místu budoucí sauny je také třeba přivést elektřinu, pro případnou ochlazovací sprchu pak přívod vody.

Při výběru dejte pozor, zda má vaše vysněná sauna v ceně zahrnutá saunová kamna, nebo je budete muset pořídit zvlášť. Jejich cena je několik desítek tisíc korun, celá realizace by se tak výrazně prodražila.

Fotogalerie: Nejkrásnější zahradní jezírka koupací i okrasná

Fotogalerie: Nejkrásnější zahradní jezírka koupací i okrasná

Co promění zahradu v útulné místo? Zahradní altán!

Co promění zahradu v útulné místo? Zahradní altán!

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspirovat útulným bydlením v cottage stylu

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspiro…

Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.

15.  9.  2023 |
Kateřina Hradová
Bydlení
Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě nebo v truhlíku na balkoně?

Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě ne…

Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?

19.  9.  2023 |
Irena Forejtová
Okrasná zahrada
Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se, který se hodí k vám domů

Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se,…

Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.

13.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
DIY
Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkuste tyto tipy z Pinterestu!

Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkust…

Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?

29.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Ochrana před škůdci
Dvacet triků, jak vizuálně zvětšit pokoj: Tyto nápady vám pomůžou

Dvacet triků, jak vizuálně zvětšit pokoj: Tyt…

Bydlíte v malém bytě a potřebujete, aby vypadal větší? Není třeba se hned stěhovat, s chytrými nápady dokážete prostor proměnit k nepoznání – bude působit otevřeněji a přívětivěji.

1.  10.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Malý byt