vytisknout velikost písma Venkovní sauny nabízí dvojnásobnou porci relaxace. Kde je pořídíte a za kolik?

Finové, kteří mají saunování jako národní sport, tvrdí, že pobyt ve venkovní sauně je zdraví prospěšný hned dvojnásob. Teplo vytopené sauny působí na tělo, krásný výhled ven pak na psychiku. Máte-li zahradu, pořiďte si venkovní saunu.

Přínosy pravidelného saunování na lidské tělo jsou dobře známé a s rozvojem moderních technologií se pro mnoho lidí staly dostupné domácí sauny. Pokud ale máte zahradu, uvažujte o venkovní sauně, protože se během saunování můžete kochat pohledem do okolí a svůj zážitek tak umocnit.

Výhodou je, že sauna umístěná venku nezmenšuje podlahovou plochu obytných místností. Dalším plusem je, že při pořizování venkovní sauny jste limitování jen vlastní peněženkou. Venku nemusíte řešit nějaký ten centimetr, a tak můžete vybírat skutečně podle toho, jaká sauna se vám líbí.

Nejúžasnější venkovní kuchyně. Která se líbí vám?

Nejúžasnější venkovní kuchyně. Která se líbí vám?

Soukromí je potřeba

Nejdůležitější při pořizování venkovní sauny tak je vhodné místo – například prostor, který nabízí volnost a rozhled do okolí. Myslete také na dostatečné soukromí. Přece jen člověk se saunuje nahý a po horké sauně si často dopřává i studenou koupel – v takové chvíli nikdo nechce vystavovat své tělo zvědavým sousedům.

Saunu umístěte do blízkosti bazénu či koupacího jezírka, pokud nic takového nemáte, můžete přikoupit koupací sud. Ochlazení studenou vodou totiž násobí pozitivní působení saunování.

Otužování na balkoně: Pořiďte si koupací sud na otužování a nemusíte do řeky

Otužování na balkoně: Pořiďte si koupací sud na otužování a nemusíte do řeky

Venkovní sauna vs. saunový domek

Mezi venkovní saunou a saunovým domkem je rozdíl v konstrukci. Venkovní sauna je vlastně upravená sauna do interiéru, má ale zateplené stěny a střechu. Je určená pro maximálně 4 osoby a rozměry stavby jsou většinou typizované.

Saunový domek je postavený jako dřevostavba. Jeho výstavba je tedy složitější a má pevnější konstrukci. Je častěji budovaný na míru, a je tedy možné jej postavit i pro větší počet osob. Často má též odpočívárnu, do níž je možné umístit další relaxační prvky, jako je lehátko či vířivka.


Nejoblíbenější sauny

Belatrix Vista 2 Belatrix Vista 2
nabízí 13 obchodů za ceny od 36 152 Kč
Porovnat ceny
Marimex Smart 1000 M 11105625 Marimex Smart 1000 M 11105625
nabízí 7 obchodů za ceny od 19 490 Kč
Porovnat ceny
Marimex Trendy 2001 L 11105611 Marimex Trendy 2001 L 11105611
nabízí 7 obchodů za ceny od 28 390 Kč
Porovnat ceny

Až se zima zeptá, co jsi dělal v létě

Na saunování v zimě je třeba myslet už v létě. Saunu na míru totiž trvá postavit několik měsíců. Navíc dřevostavby je třeba realizovat za pěkného počasí, na podzim a v zimě stavbu komplikuje nepříznivé počasí – deště, vlhko, či dokonce mrazy.

Nepříznivé počasí je nepřítelem i v případě, že kupujete stavbu hotovou. Většinou je totiž vhodné položit domek na nějakou základovou desku či do základových patek a i to se v dešti a chladu vylévá špatně. K místu budoucí sauny je také třeba přivést elektřinu, pro případnou ochlazovací sprchu pak přívod vody.

Při výběru dejte pozor, zda má vaše vysněná sauna v ceně zahrnutá saunová kamna, nebo je budete muset pořídit zvlášť. Jejich cena je několik desítek tisíc korun, celá realizace by se tak výrazně prodražila.

Fotogalerie: Nejkrásnější zahradní jezírka koupací i okrasná

Fotogalerie: Nejkrásnější zahradní jezírka koupací i okrasná

Co promění zahradu v útulné místo? Zahradní altán!

Co promění zahradu v útulné místo? Zahradní altán!

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a zda není nemocný

Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a …

Stejně jako lidé i psi spí v různých polohách. Někteří spí nejčastěji na boku, jiní v klubíčku a další zase na zádech s tlapami ve vzduchu. Vypozoruje-li jejich páníček jejich nejoblíbenější polohu, může se toho o svém chlupatém příteli hodně naučit.

2.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Pes
Co sázet v srpnu, abyste ještě letos mohli sklízet zeleninu?

Co sázet v srpnu, abyste ještě letos mohli sk…

Máte pocit, že je v srpnu na sázení zeleniny pozdě? Omyl. Když zasejete nyní, budete mít čerstvou zeleninu z vlastní zahrádky až do prvních mrazíků.

5.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Zelenina
Zavřeniny nejsou zavařeniny. Vyzkoušejte je, ovoce zůstane plné vitaminů

Zavřeniny nejsou zavařeniny. Vyzkoušejte je, …

Máte na zahradě hromadu ovoce, ale marmelád a kompotů už je plná spíž a vám už se nechce nic dělat? Vyzkoušejte zavřeniny.

14.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Zavřeniny
Plata od vajec nevyhazujte! Společně s dětmi z nich vyrobte krásné papírové dekorace

Plata od vajec nevyhazujte! Společně s dětmi …

Také se vám doma postupně hromadí prázdná plata od vajíček? S trochou kreativity z nich společně s dětmi vyrobíte pěkné dekorace. Potřebujete pouze nůžky, barvy a lepidlo!

13.  8.  2022 |
Kateřina Martínková
Vejce
Jak zpracovat rajčata a papriky

Jak zpracovat rajčata a papriky

Rajčat a paprik se někdy urodí tolik, že je v čerstvém stavu nestačíte zkonzumovat. Jak je můžete zpracovat nebo uskladnit, aby vydržely co nejdéle? Usušte je, zamrazte nebo je skliďte ještě zelené a uložte do přepravek. Jak na to?

9.  8.  2022 |
Alena Menclová
Užitečná zahradaÚrodaRecepty