vytisknout velikost písma Ušák – Ikonické křeslo, které patří i do moderní domácnosti. Kde ho koupit a za kolik?

Ušáky se staly synonymem pro robustní, ale velmi pohodlné křeslo. Vysoká opěradla, područky a bohaté polstrování totiž zaručují dokonalou relaxaci. Vyberte si to nejlepší do vaší domácnosti.

Jeden příběh vypráví, že hrabě z Chesterfieldu toužil mít takové čalouněné křeslo, v němž by se mu nezmačkal jeho oblek. Požádal tedy řemeslníka o jeho vytvoření. Tak v 18. století vzniklo křeslo, které ze začátku bylo výsadou zámeckých pánů. Ikonický model zažívá v posledních letech renesanci, jeho vysoké opěráky, područky a pohodlné čalounění totiž zaručí skutečný odpočinek každému, kdo do jeho bytelné konstrukce složí své unavené tělo.

Vybíráme pohovku pro každodenní spaní. Kterou zvolit, aby záda nebolela

Vybíráme pohovku pro každodenní spaní. Kterou zvolit, aby záda nebolela

Solitér, který přitáhne pozornost

Své místo najde ušák v každé domácnosti, v obývacím pokoji, pracovně či ložnici. Může doplnit sedací soupravu a tak nabídnout další místo k sezení či se může jako samostatně stojící kousek nábytku stát dominantou celé místnosti. Stačí vybrat ten správný kousek. Na trhu dnes najdete ušáky různých tvarů a barev.

Jak vyčistit čalouněnou sedačku, aby vypadala zase jako nová

Jak vyčistit čalouněnou sedačku, aby vypadala zase jako nová

Kostra by však měla být bytelná, a tak se nejedná o kus nábytku, který je určený k častému přenášení. Své místo může mít v prázdném rohu, kde ho doplní lampa na čtení. Ještě větší pohodlí pak nabídne, když bude umístěný poblíž krbu. Máte-li místa spíše málo, volte ušák v decentní barvě, aby opticky nezabral celou místnost. Ten správný ušák se dědí z generace na generaci, nevybírejte proto z těch nejlevnějších kousků na trhu. Inspirujte se v galerii v úvodu článku. 

Jak zařídit obývací pokoj: Vsaďte na vzdušnost a praktičnost

Jak zařídit obývací pokoj: Vsaďte na vzdušnost a praktičnost

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

8 kuchyňských vychytávek, které prostě musíte mít

8 kuchyňských vychytávek, které prostě musíte…

Jak si co nejvíc usnadnit život a vaření v kuchyni? S těmito vychytávkami to půjde snadno a vy si budete říkat, jak jste bez nich doteď mohli žít!

3.  1.  2021 |
Nejlepší novoroční přání: Texty pro SMS i papírová péefka

Nejlepší novoroční přání: Texty pro SMS i pap…

Také pokaždé nevíte, co poslední den roku napsat do přání rodině, známým, přátelům a kamarádům? Přestaňte ztrácet čas přemýšlením a vyberte si některý z už hotových veršovaných textů, které jsme pro vás našli. A pokud raději než SMS či zprávu na Messengeru preferujete vlastnoručně vyrobené papírové přání, máme pro vás v galerii pár fotek pro inspiraci.

29.  12.  2020 |
Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.

11.  12.  2020 |
Jak vyrobit lojovou kouli pro sýkorky a další ptáčky

Jak vyrobit lojovou kouli pro sýkorky a další…

Zima je tu. Venku sněží, teploty padají pod nulu. Je proto ten pravý čas začít přikrmovat venkovní ptactvo. Radost opeřencům uděláte lojovou koulí plnou semínek, kterou podle našeho návodu snadno můžete vyrobit doma.

10.  1.  2021 |
Malování na kamínky: Skvělá zábava pro děti i dospělé

Malování na kamínky: Skvělá zábava pro děti i…

Relaxace, zábava, ale i podpora kreativity a barevného vnímání. A také vzrušení z toho, kdo náš kamínek najde, i z hledání těch cizích. Důvodů, proč se zapojit to téhle úžasné zábavy, které už po celém světě propadly miliony lidí všech věkových kategorií, je celá řada. Zkuste to taky!

13.  1.  2021 |