Úložné prostory v garáži: Inspirujte se, jak je využít na maximum! | Foto: iStock

Foto: iStock

Úložné prostory v garáži: Inspirujte se, jak je využít na maximum!

Jak využít prostory garáže? Kromě zahradního nářadí v ní uskladníte hromady dalších věcí, například sportovní náčiní či potraviny, které se vyplatí nakupovat ve velkém. Jak vše zorganizovat, aby v garáži nepanoval nepořádek? Prohledali jsme Pinterest a našli ta nejlepší úložná řešení pro každého.

Police jsou základem každého pořádného úložného prostoru. Pokud v nich ale chcete mít pořádek, vsaďte ještě na úložné boxy. Jednotlivé věci se pak mezi sebou nepomíchají a snáze v nich udržíte pořádek.

Pokračování 2 / 28

Drátěný systém nabízí jednoznačnou výhodu - na první pohled vidíte, co v košíku je. Připevnit je můžete pomocí kožených poutek, což je nejen efektivní, ale také stylové a trvanlivé řešení.

Pokračování 3 / 28

Pod střechou garáže je obvykle hodně nevyužitého prostoru. Vytvořením patra získáte místo na věci, které nepotřebujete tak často.

Pokračování 4 / 28

Další varianta, jak využít prostor pod střechou a zároveň vytvořit závěsný systém na stěně, kam lze zavěsit například kola, odrážedla, koloběžky či kočárky.

Pokračování 5 / 28

Ještě jedna podobná varianta, do níž je zakomponován i pracovní ponk. 

Pokračování 6 / 28

Policový systém pod stropem nakonec může být kolem celé garáže - získáte tak mnoho úložného prostoru. Určitě je ale šikovné, pokud součástí celého systému budou schůdky, které potřebujete, abyste mohli věci nahoru ukládat.

Pokračování 7 / 28

Chcete-li ukládat věci pod stropem, nepotřebujete drahý drátěný systém, ani jiné speciální police. Jde to mnohem jednodušeji - na strop přivrtejte dvě dřevěné latě odpovídajícího profilu, do nichž jako na fotce budete zasouvat plastové boxy. To je řešení doslova za pár korun.

Pokračování 8 / 28

Latě můžete přivrtat po téměř celém stropě garáže, nechte ale dostatek místa pro pohodlné sundávání jednotlivých beden. 

Pokračování 9 / 28

Vyzdvihovat plné bedny nad hlavu však může být těžká práce i pro pořádné muže. Pak se může hodit následující řešení - pomocí otočného mechanismu polici snížíte na požadovanou úroveň a manipulace s bednami je rázem jednodušší.

Pokračování 10 / 28

Pracujete často s barvami a laky ve spreji, silikony v tubě a dalšími podobnými materiály? Když je postavíte na police, nikdy nebudete mít o všem dokonalý přehled. Naopak podobný policový systém šetří místem a ještě nabízí možnost udržet si ve věcech pořádek.

Pokračování 11 / 28

Na velké množství lepenek se zase vyplatí si na zeď připevnit podobný držák - budete mít všechny kotoučky pohromadě.

Pokračování 12 / 28

Stejně postupujte v případě, že máte velké množství provázků. Šikovný držák zajistí, že se konce nezamotají dohromady a nevytvoří jedno nerozmotatelné klubko.

Pokračování 13 / 28

Máte hodně šroubků a skleničky zabírají doslova celé police? V tom případě vsaďte na podobný držák. Víčka sklenic jsou na pevno přilepena, otočný systém zaručuje snadnou obsluhu.

Pokračování 14 / 28

Tady je jasný důkaz, že úložný systém na drobnosti můžete vyrobit za pár korun. Základem jsou pet lahve, velké i menší, do nichž vyříznete otvor, závěsná očka pak jsou jednoduše zavrtána do víčka.

Pokračování 15 / 28

Recyklace je nejlepší způsob, jak ušetřit. Podobné plastové kanystry často najdete u žlutých popelnic, prodává se v nich například tekutina do ostřikovačů. Dřevěné regály pak velikostně přizpůsobte získaným kanystrům.

Pokračování 16 / 28

Když kanystry šikovně seříznete, získáte přihrádky, do nichž můžete uložit drobnosti. V garáži například šroubky, ale třeba najdete i jiné využití.

Pokračování 17 / 28

V garáži můžete skladovat i zásoby trvanlivých potravin, zejména když máte tendence nakupovat ve velkém. Klasický policový systém určitě využijete.

Pokračování 18 / 28

Dává vaše rodina přednost plechovkám? Pokud jich máte skutečně hodně, vyplatí si postavit úložný systém z překližky, kdy lze každý sloupec shora doplnit.

Pokračování 19 / 28

Dokonalé úložiště zavařovacích sklenic, díky kterému jsou krásně uspořádané, a tak snadno najdete, co zrovna potřebujete.  

Pokračování 20 / 28

Do podobného regálu můžete uskladnit trvanlivou zeleninu či ovoce. Jednotlivé police musí mít vespod síto, aby kolem plodů mohl proudit vzduch.

Pokračování 21 / 28

Do garáže lidé často ukládají i kola, která pak ale mohou různě překážet. Proto se vyplatí investovat do držáku na zeď, který je navíc pohyblivý.

Pokračování 22 / 28

Jednoduché zavěšování kol na háky.

Pokračování 23 / 28

Ukládání kola do třetice - tentokrát do jakési police.

Pokračování 24 / 28

Do garáže lidé často ukládají i lyže. Díky jejich tvaru jsou ideální na uložení ke stropu. 

Pokračování 25 / 28

Zde dokonce v držáku nad sebou.

Pokračování 26 / 28

A nakonec police na lyže na stěnu.

Pokračování 27 / 28

Často se v garáži uchovává i žebřík. Aby nebyl opřený jen tak o stěnu a nehrozil jeho pád, pověste jej na hák na stěnu.

Pokračování 28 / 28

Pokud jste na strop nedali žádné úložné prostory a nemáte tam ani lyže, můžete tak uskladnit žebřík.

Doporučujeme

Články odjinud