Ty pravé dekorace na vánoční stůl najdete letos v přírodě. Inspirace z Pinterestu

Ty pravé dekorace na vánoční stůl najdete letos v přírodě. Inspirace z Pinterestu

Na Vánoce většinou máme rádi slavnostní atmosféru, k tomu patří i perfektně prostřený stůl. Kromě pěkného ubrusu by se na něm měly či mohly objevit i dekorace, které ještě umocní výjimečnost chvíle. Samozřejmě krásně vypadá cesmína, různé kouličky, svíčky, to vše ale stojí dost peněz. Máme pro vás tipy z kupovaných věcí, ale i z přírodnin, za které nemusíte zbytečně utrácet.

Krásně ozdobený a prostřený jídelní stůl udělá z obyčejného večera slavnostní. Pokud si dáte práci, potěšíte rodinu i hosty.

Pokračování 2 / 33

Ale to neznamená, že musíte utratit celé jmění, abyste vytvořili kouzelnou atmosféru.

Pokračování 3 / 33

Při výrobě vánočních dekorací se může uplatnit i upcycling. Místo vázy se doprostřed stolu hodí plechovka obalená jutou. Dovnitř zastrčte větvičky jehličnanů a šišky borovic, které pro lepší vzhled nastříkejte umělým sněhem.

Pokračování 4 / 33

Pokud dáváte přednost přírodním dekoracím, nemusíte se na Vánoce držet zkrátka. Skvěle bude vypadat, když místo prostírání použijete  tenké plátky kulatiny.

Pokračování 5 / 33

Místo prostírání můžete použít i dřevěná prkénka. Každý host bude mít jistě radost z malého dárku v podobě rolničky.

Pokračování 6 / 33

Černá se zlatou je nesmrtelná kombinace. Doprostřed stolu se hodí něco zeleného, v tomto případě šedozelený eukalyptus.

Pokračování 7 / 33

Svátky jsou tady, nebojte se vyzkoušet něco nového. Prostřený stůl bude vypadat dokonale, když místo prostírání použijete knihy. K ozdobě slouží kombinace šišek a bílých květů, pomyslnou tečkou je pak hvězdičková girlanda.

Pokračování 8 / 33

Různě vysoké svícny, větvičky jehličnanů, vánoční ozdoby sladěné se svíčkami a jako vrchol dekorace jelínci s pozlacenými parohy.

Pokračování 9 / 33

Pokud máte stůl a vánoční strom v jedné místnosti, bude vypadat naprosto úžasně, když dekorace na stole barevně sladíte s výzdobou stromku.

Pokračování 10 / 33

I letos je trendy barvou Vánoc zlatá, takže když ji použijete jako dominantní barvu při dekorování stolu, určitě neprohloupíte. Zajímavou dekoraci získáte, když do velké skleněné mísy naskládáte vánoční koule.

Pokračování 11 / 33

Nebo sáhněte po zlatých talířích, které budou skvěle vypadat v kombinaci se zlatým běhounem na bílém ubruse.

Pokračování 12 / 33

Stříbrná je stejně nesmrtelná jako zlatá, ale někteří ji mají raději. Sladit stůl celý ve stříbře je i letos dobrý nápad.

Pokračování 13 / 33

Lesk a záře k Vánocům patří, zaručí je tyhle ozdoby položené uprostřed stolu.

Pokračování 14 / 33

Také pastelové odstíny jsou letos trendy. Kombinace svícínků a vánočních ozdob na bílém podkladě vypadá kouzelně.

Pokračování 15 / 33

Pastelové tóny lze skvěle kombinovat s kovovými odstíny.

Pokračování 16 / 33

Starorůžová, olivová a nazlátlá. Tři barvy, které vytvoří dokonalý celek. Vánočně prostřený stůl vůbec nepotřebuje ubrus.

Pokračování 17 / 33

Na slavnostní stůl patří svícen. Jeden takový si můžete snadno vytvořit, když do velké skleněné vázy postavíte svíci a kolem ní naaranžujete pár větviček.

Pokračování 18 / 33

Uprostřed stolu bude vypadat dobře i další svícen, kdy jednotlivé svíce a ozdoby naaranžujete do skleněné misky.

Pokračování 19 / 33

Na vánočním stole budou dobře vypadat i LED svíčky. Jsou bezpečnější, protože nehrozí riziko požáru a nemusíte používat žádný stojan. Jsou centrem celé dekorace, zbytek už zastanou jen větve a šišky.

Pokračování 20 / 33

Krásnou dekoraci na vánoční stůl můžete vytvořit téměř z čehokoliv. Třeba použijte dřevěnou misku, do které naskládáte mech a zapíchnete svíce.

Pokračování 21 / 33

Letos frčí jednoduché zdobení v přírodním stylu, které se objevuje nejen na vánočním stromečku, ale i na prostřené tabuli. Zapomeňte na nazdobené stoly a bohaté ubrusy. Sáhněte po běhounu a jen několika dekoracích.

Pokračování 22 / 33

Po minulém roce, kdy jsme se na Vánoce nemohli sejít všichni u stolu, záleží na rodině víc než dřív. Aby hosté věděli, že jste na ně mysleli, udělejte jim speciální jmenovky. Například pečené z perníku.

Pokračování 23 / 33

Nebo z takovýchto roztomilých lucerniček.

Pokračování 24 / 33

Takhle prostřený stůl ukazuje, že v jednoduchosti je krása. Na větvích jehličnanů leží ovoce různých barev, slavnostní atmosféru dotvářejí bílé svíce.

Pokračování 25 / 33

Bojujete-li na jídelním stole s nedostatkem místa, máme pro vás skvělé řešení. Udělejte výzdobu na tác, který můžete před večeří snadno sundat.

Pokračování 26 / 33

Ani na slavnostní tabuli se nebojte živých květin.

Pokračování 27 / 33

Hlavní ozdobou stolu může být klidně práce floristů. Něco zeleného, něco bílého a stůl vypadá romanticky i svátečně zároveň.

Pokračování 28 / 33

Na sváteční tabuli vsaďte na světlo a záři svíček.

Pokračování 29 / 33

Svícny z obrácených sklenic jsou evergreenem, který lze recyklovat v každém ročním období.

Pokračování 30 / 33

Kdo řekl, že dekorace na stůl musejí být nízké? Hlavně musejí být vzdušné, aby lidé sedící naproti sobě na sebe viděli.

Pokračování 31 / 33

Letos na Vánoce je povolen návrat do dětství. Takže na stole se mohou objevit i hračky.

Pokračování 32 / 33

Jednoduchý nápad, jak vnést k prostřenému stolu vánoční atmosféru. Pokud máte židle s vysokým opěradlem, uvažte kolem něj širokou stuhu, na kterou můžete připevnit šišku a kousek jehličnanu.

Pokračování 33 / 33

Nebo uvažte stuhu s vánoční ozdobou.

Doporučujeme

Články odjinud